Naujienų srautas

Veidai2020.03.12 13:09

Lukiškių kalėjime filmuojamas Emilio Vėlyvio detektyvas, dėl vaidmens atvyko Ingeborga Dapkūnaitė

LRT.lt 2020.03.12 13:09

Šiuo metu Lietuvoje vieši aktorė Ingeborga Dapkūnaitė. Atvykimo tikslas – darbo reikalai: pasaulinio kino žvaigždė filmuojasi naujame režisieriaus Emilio Vėlyvio detektyve „Piktųjų karta“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iki šiol E. Vėlyvio vardas kino industrijoje buvo siejamas su juodomis komedijomis. Vienas sėkmingiausių jo darbų – 2014 metais pasirodžiusi veiksmo komedija „Redirected“, kurioje ryškų vaidmenį sukūrė Holivudo žvaigždė Vinnie Jones.

Detektyvinis trileris – naujas žanras kultinio lietuvių kino režisieriaus rankose, bet jis imasi jo su didžiausiu smalsumu. Tarsi papurtytų seną, pelėsio ėdamą kilimą, ir iš jo iškristų niekingas ženklelis. O iš paskos – virtinė kitų prikaustančių simbolių.

„Tai ne aš detektyvą, o detektyvas mane pasirinko. Ilgai aš to laukiau ir pagaliau sulaukiau, – sako E. Vėlyvis. – Žiauriai mėgstu šį žanrą. Didžiausią įspūdį padarė Agatha Christie, žinoma. O paskui ir visi modernios detektyvinės dramaturgijos serialai.

Išskirčiau „True Detective“, „The Outsider“, „Fargo“ ir dar keletą mažiau populiarių. Ingeborga irgi mėgsta detektyvus. Mes mielai sutarėme, kad ji sukurs vieną originalių vaidmenų mūsų istorijoje. Jai tai irgi bus iššūkis, toks vaidmuo – pirmą kartą.“

Taip pat pirmą kartą kino aikštelėje E. Vėlyvis dirbs su aktoriumi Vytautu Kaniušoniu. Kodėl vienam svarbiausių vaidmenų pasirinko būtent Vytautą?

„Teko vieną kartą paakolholiauti stipriai ir kai užgėrėm, daugiau nebegalėjome vienas be kito gyventi, taip jis čia ir atsidūrė“, – šypsosi ribinį humorą mėgstantis režisierius.

Kino filme žiūrovai išvys daugybę pamėgtų aktorių: Ainį Storpirštį, Dalią Michelevičiūtę, Mindaugą Papinigį, Vaidotą Martinaitį, Gretą Petrovskytę, Valentiną Krulikovskį, Marių Repšį, Elzę Gudavičiūtę, Žilviną Tratą, Sakalą Uždavinį, Giedrę Mockeliūnaitę, Saulių Siparį ir kt.

„Piktųjų kartos“ filmavimo darbai pirmadienį prasidėjo Vilniuje, buvusiame Lukiškių kalėjime, kuris jau spėjo sudominti ir „Netflix“ serialo „Stranger Things“ kūrėjus. Tačiau lietuvių detektyvo filmavimo grupė kalėjime ilgai neužtruks: ją savi „keisti dalykai“ veda į nedidelį miestelį, kuris iš pirmo žvilgsnio yra puikus tautinės gerovės pavyzdys.

Ten gražu ir tvarkinga, apstu darbščių patriotų. Yra ir vietos autoritetų. Šalies nepriklausomybės atkūrimo 30-metį jie galėtų švęsti pakilia nata. Tačiau trilerio kūrėjai pamato šių herojų atspindžius kreivuose nepriklausomybės istorijos veidrodžiuose. O tada jau, cituojant scenaristą, „bijok gyvųjų“.

Detektyvinio trilerio „Piktųjų karta“, kurį remia Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, premjera Lietuvos kino teatruose numatoma 2021-ųjų sausio mėnesį. Filmavimo darbai vyks Vilniuje ir Plungėje kovo – balandžio mėnesiais. I. Dapkūnaitė su pertraukomis Lietuvoje viešės iki Šv. Velykų.

„Piktųjų kartą“ kuria kompanijos „Kino Kultas“ prodiuseriai Daiva Jovaišienė, Asta Liukaitytė, Donatas Šimukauskas. Scenarijaus autoriai – E. Vėlyvis ir Jonas Banys, operatorius – Feliksas Abrukauskas (LAC), dailininkė – Polina Rudchik, kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė.

Tai – penktasis Lietuvoje kuriamas pilnametražis režisieriaus E. Vėlyvio filmas. Ankstesnieji – „Zero“, „Zero II“, „Redirected / Už Lietuvą“ ir „Zero III“ .

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi