Veidai

2020.03.09 21:18

Renata Mikailionytė: manau, kad man sekasi, nes esu tikinti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.09 21:18

„Reikia paprasčiau į viską žiūrėti, o nubudus ryte reikia pasidžiaugti dar viena diena“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako modelis ir kraštovaizdžio specialistė Renata Mikailionytė. Ji sako, kad gyvenime jai sekasi todėl, kad yra religinga ir kas sekmadienį eina į mišias. „Man tai svarbus pasaulis, į kurį atsiremiu“, – sako ji.

– Kai kurie vis dar nustemba sužinoję, kad esate ir kraštovaizdžio specialistė. Kaip ja tapote?

– Kai laukiausi sūnaus, supratau, kad noriu studijuoti. Taigi jam gimus ėmiausi studijų, o gavusi diplomą pradėjau dirbti. Šis pavasaris man – dvyliktas, kai dirbu kraštovaizdžio specialiste.

– Kada jaučiatės savo darbais save įprasminanti?

– Kai matau, kad esu reikalinga ir naudinga kitam, kada matau tame Dievą. Esi reikalingas tada, kai prisidedi prie kito žmogaus gyvenimo, kuris jam yra svarbus. Nesvarbu, ar kalbame apie kraštovaizdį, ar kalbi apie mados kolekciją. Kažkam tai labai svarbu.

– Dirbate ir su mada, kuri yra ganėtinai skatinanti vartotojiškumą, ir su gamta, kurios išsaugojimas jums taip pat labai svarbus...

– Mados pasaulis iš tiesų yra iliuzijos ir vartotojiškumo pasaulis. Tačiau jis taip pat yra įdomus. Vis tik žmogus rengiasi kasdien, tai jam svarbu, tik čia svarbiausias saiko klausimas. Žmogui iš tiesų reikia labai nedaug daiktų.

Kai tai suprasime, pirksime ir vartosime protingiau. Svarbu susimąstyti, kad daiktai iš kažkur atsiranda, tad reikės juos kažkur ir padėti. Todėl perkant reikia būti sąmoningu. Be to, svarbu nepamiršti, kad daiktais galime dalintis. Pavyzdžiui, išaugtus vaiko drabužius galima atiduoti kitiems. Turime mokytis ir mokyti savo aplinką dalintis.

– Ką pasakytumėte sau šešiolikmetei? Norėtumėte ką nors pakeisti?

– Norėčiau. Vis tik su metais atsiranda išmintis, pradedame labiau mylėti save, suprasti savo identitetą, suvokti, kad kiekvienas esame įdomus savaip. Manau, kad kiekvienas turi ką pasakyti ir yra asmenybė.

Tik kai esi jaunas dažniausiai savęs nemyli, turi daugybę kompleksų ir baimių. Savęs nepažįsti. Su amžiumi išmoksti su savimi susigyventi ir save pamilti.

– Ką pavadintumėte savo jaunystės eliksyru?

– Judesį (ir fizinį, ir dvasinį), veiklą, saviraišką. Tiesiog gyvenime negali būti stagnacijos ir sąstingio. Iš tiesų nieko ypatingo nedarau, tiesiog neapsileidžiu, nebėgu nuo savęs ir save priimu. Be to, nesvarbu apie ką kalbame, visada svarbu saikas.

– Koks jūsų gyvenimo credo?

– Neturiu tokio. Tiesiog manau, kad reikia paprasčiau į viską žiūrėti, o nubudus ryte reikia pasidžiaugti dar viena diena. Beje, mirtis mėgsta mandagumą. Manau, kad viską reikia priimti kaip dovaną, net ir sunkias ar skaudžias patirtis. Jos skirtos tam, kad taptume geresni ir išmintingesni, kad save mylėtume, o mylėdami save, labiau mylėsime ir kitą.

– Esate tikinti?

– Esu religinga, kilusi iš religingos šeimos. Priklausau Bernardinų bendruomenei ir į bažnyčią einu kiekvieną sekmadienį. Tai buvo nuo pat vaikystės ir galvoju, kad man taip pasisekė, nes esu tikinti.

Galbūt ne kiekvienam taip pasiseka, nes ne kiekvienas tiki. Be to, man tai yra ramybė, viltis, atskiras pasaulis, kuris man yra labai svarbus, į kurį atsiremiu.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Naują kūrinį pristačiusi Beatrich: buvau padariusi pertrauką su muzika, dabar – grįžtu į eterį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt