Veidai

2020.03.10 08:23

Algimantas Čekuolis kiekvieną dieną pradeda mankšta, šaltu dušu ir stipria kava

88-erių žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis LRT RADIJUI sako, jog rytą mėgsta labiau nei vakarą, o dieną pradeda nuo mankštos, prausimosi po šaltu dušu ir stiprios kavos. „Geriausiai mane išbudina įprotis keltis anksti“, – sako A. Čekuolis ir prisipažįsta, jog jam niekada nereikia žadintuvo.

„Sakyčiau, mano rytas atrodo gerai. Man jis patinka daug labiau nei vakaras“, – paklaustas, kaip atrodo jo rytas, šmaikštauja A. Čekuolis. Rašytojas pasakoja, kad jei yra suplanavęs bent kažkiek darbų, visada keliasi 6–7 val. ryto.

Tik pakirdęs iš lovos, jis skuba daryti mankštos. „Jau nuo 15-os metų visada darau mankštą. Pirma atlieku tempimo pratimus, vėliau kilnoju svarmenis“, – pasakoja A. Čekuolis.

Šiek tiek pasportavęs, jis lenda po šaltu dušu. „Niekaip negalėjau įpratinti anūkų praustis po šaltu dušu. Tačiau jeigu prausiesi šaltu vandeniu, tada bus galima gauti ir gerus pažymius“, – šmaikštauja A. Čekuolis.

Nusiprausęs po šaltu vandeniu, jis apsirengia, jei nepamiršta, išgeria vitaminų ir sėda prie stalo.

A. Čekuolio pusryčiai, kaip pats sako, yra dvejopi. „Pirmiausia išgeriu pusę puoduko stiprios kavos – kad sujudintų žarnyną ir mane patį. Tada suvalgau vieną arba porą obuolių.

Na, o apie 10 valandą darausi sumuštinį: riekė juodos duonos, sviestas, sūris, dešra, vėl sūris, kita dešra. Kartais prie sumuštinio geriu kapučino kavą“, – pasakoja A. Čekuolis.

„Mano ryto ritualas yra rašymas, o geriausiai mane išbudina įprotis keltis anksti. Žadintuvas guli greta mano pagalvės ant staliuko, tik kad jo man nė karto neprireikė“, – sako rašytojas.

Visas pokalbis – vasario 22 d. skambėjusios LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše