Veidai

2020.03.05 21:00

Nugalėtojų premiją atsiėmę „The Roop“: „Eurovizijoje“ pirma nuskambės Lietuvos vardas, tik po to – grupės

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.03.05 21:00

Nors nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėję grupės „The Roop“ nariai jau intensyviai ruošiasi didžiajam konkursui ir sako, kad pastarosiomis dienomis kartais trūksta laiko net pamiegoti, ketvirtadienio popietę jie atskubėjo į premiją jiems įteikusios asociacijos LATGA būstinę. Pasivaišinę kava ir tortu, vaikinai atviravo: nors darbas darbą veja, viltis patekti į „Eurovizijos“ finalą neblėsta.

Prasidėjus nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai, Autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija LATGA pranešė, jog laimėtojams įsteigė 3 tūkst. eurų dydžio premiją. Dar 2 tūkst. eurų ši autorius vienijanti organizacija skyrė dainos aranžuotės tobulinimui ir kūrinio sklaidai užsienio šalyse.

Šiemet LATGA įsteigta premija atiteko grupės „The Roop“ nariams Vaidotui Valiukevičiui, Mantui Banišauskui ir Robertui Baranauskui, kurie yra ne tik „On Fire“ dainos atlikėjai, bet ir jos kūrėjai.

Premija grupės narius prieš kurį laiką jau pasiekė elektroniniu būdu, tačiau LATGA atstovai sako norėję pasidžiaugti grupės pergale ir šia proga surengti neformalų susitikimą – su kava, tortu, asmenukėmis ir, žinoma, dainomis.

Asociacijos atstovai tikina šiemet turintys dėl ko džiūgauti – šįkart premija atiteko į lietuvių rankas. Visgi dažnai nutinka taip, jog Lietuvos astovų „Eurovizijoje“ dainų autoriai būna užsienio kūrėjai.

„Labai džiaugiamės, kad šiemet nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjo lietuvių kurta daina, ir premijos pinigai neiškeliaus į užsienį. Kai laimėjo „The Roop“, jautėme pasididžiavimą, kad vaikinai yra ir dainos atlikėjai, ir jos autoriai. Jie puikiai pajautė dainą, pilnai ją išpildė.

Tai pajuto ir žmonės, išrinkę juos šalies atstovais. Tikimės, kad LATGA įsteigta premija taps tradicija, skatinančia lietuvių autorius kurti ir Europai parodyti būtent lietuvišką kūrybą, o ne tik Lietuvos veidus“, – portalui LRT.lt kalbėjo LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė.

Asociacijos atstovai šmaikštavo, kad laukdami susitikimo su „The Roop“ grupės nariais populiariojo „ugnelės“ šokio neišmoko, tačiau vaikinus sutiko su pagal specialų užsakymą jiems pagamintu veganišku tortu. Ant jo uždegus fejerverką, grupės „The Roop“ lyderis V. Valiukevičius nevengė pajuokauti, kad tortas – „on fire“.

Popietės metu LATGA atstovai domėjosi, kaip grupės nariams sekasi ruoštis didžiajai „Eurovizijai“. „Ruošiamės intensyviai. Daug pasiruošimo, daug biurokratinių dalykų, kurių ne itin mėgstu“, – kalbėjo V. Valiukevičius.

Premiją įsteigusios asociacijos specialistai sakė neabejojantys, kad vaikinai pateks į finalą. Jų nuomone, to galima tikėtis ir atsižvelgus į lažybininkų statymus ir užsienio žiniasklaidos dėmesį, kurio sulaukė Lietuvos atstovai.

„Tikimės patekti į finalą, nors jokių statymų nesekame“, – tikino grupės nariai. Anot jų, visas palaikymas, kurio šiuo metu sulaukia, kyla natūraliai, kadangi grupė iki šiol nesirūpino savo reklama ir neskatino gerbėjų už juos balsuoti.

Nors iki „Eurovizijos“ liko dar apie pora mėnesių, „The Roop“ nariai pasakojo įtemptai besiruošiantys didžiajai scenai. Norint išvykti į „Euroviziją“, nepakanka laimėti nacionalinę atranką – reikia užpildyti krūvą įvairiausių dokumentų, suderinti pasirodymo detales, o prieš išvyką į Roterdamą vaikinai aplankys ir kitus Europos miestus, kuriuose, kaip patys juokauja, vyks apšilimas prieš „didįjį vakarėlį“.

Portalui LRT.lt „The Roop“ sakė nujautę, jog tapus nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojais jų lauks dar nemažai užduočių, tačiau kad jų bus tiek, nemanė. Paklausti, ar pastaruoju metu jų nepasigenda šeimos nariai, draugai ar bendradarbiai, jie tikino, jog iš visų jaučia vien didžiulį palaikymą.

„Praėjusį savaitgalį švenčiau savo gimtadienį. Dar iš anksto feisbuke sukviečiau draugus, kad visi spėtų susiplanuoti laiką. Na, ir tada įvyko „Eurovizijos“ atrankos finalas.

Po jo vienas draugas man rašo: „Turint omenyje pastaruosius įvykius, rašau paklausti, ar įėjimas į gimtadienį vis dar nemokamas.“ Ši draugo frazė labai prajuokino ir pralinksmino“, – pasakojo kovo 2-ąją gimtadienį atšventęs grupės narys M. Banišauskas.

Ne paslaptis, jog žengti į eurovizinę sceną kainuoja išties nemažai – reikia mokėti už kiekvieną švieselę ir ugnelę. Visgi V. Valiukevičius sako, kad kiekvienas euras grupei yra paskata. „Taip, premija, lyginant su eurovizinėmis kainomis, gal ir nėra labai didelė, tačiau kiekvienas pridėtas euras mums yra paskata.

Greitu metu prie finansavimo galės prisidėti ir visi norintieji, paleisime crowdfundingą (liet. sutelktinis finansavimas). Daugelis sako, jog galės prisidėti prie mūsų, tačiau ne, brangieji. Mes atstovausim Lietuvai, o jos atstovais mus išrinkote jūs.

Tikiu, jog žmonės norės prisidėti, nes tuo pačiu jie prisidės ir prie savęs. Juk „Eurovizijoje“ „The Roop“ pavadinimas pasigirs tik antroje vietoje. Pirmoje vietoje nuskambės mūsų šalies vardas ir tai, kad mes esame Lietuvos atstovai.

Kadangi kol kas laikomės ganėtinai tvirtai, žmonės mus mato ir užsienyje, dabar yra labai gera proga lietuviams būti susivienijusiems ir kiekvienam padaryti tai, ką gali.

Galbūt prisidėti keliais eurais, galbūt užsienyje ar savo miestelyje organizuoti flashmobus, kad visi galėtume skleisti žinią, jog esame lietuviai, esame „on fire“, užsidegę ir pasirengę nuostabiai gyventi“, – kalbėjo V. Valiukevičius.

Paklausti, ar dar turi jėgų, kurių prireiks išties daug, grupės nariai patikino, jog dar nė kiek nepavargo, nors dirba labai daug. „Reikia daug dirbti su galva. Dirbame prieš užmigdami, dirbame iš karto atsikėlę, kartais darbą pasapnuoti tenka ir per miegus, bet toks mūsų darbas“, – kalbėjo „The Roop“ narys R. Baranauskas.

LRT.lt primena, jog šiemet „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, Nyderlanduose gegužės 12–16 dienomis.

Lietuvos atstovai pasirodys pirmajame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12 dieną kartu su dar 16 šalių atstovais: Airijos, Australijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Izraelio, Kipro, Kroatijos, Norvegijos, Maltos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos.

Daugiau akimirkų – nuotraukų galerijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt