Veidai

2020.03.03 08:17

Po likimo smūgių atsitiesusi latvių atstovė „Eurovizijoje“ Samanta Tina: buvo akimirkų, kai maniau, kad pasiduosiu

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.03.03 08:17

„Net neabejoju, kad „Eurovizija“ bus vienas svarbiausių mano gyvenimo įvykių“, – portalui LRT.lt sako latvių atstovė Samanta Tina, laimę atrankose bandžiusi net šešis kartus. Trisdešimtmetės kelyje išbandymų netrūko, tačiau net ir išgirdusi vėžio diagnozę, mergina stiprybės sėmėsi iš muzikos.

Neseniai Lietuvoje viešėjusi latvių atlikėja Samanta Tina portalui LRT.lt pasakojo, kad pagaliau įgyvendino savo svajonę ir vieną didžiausių gyvenimo tikslų – šiemet būtent ji atstovaus savo šaliai „Eurovizijoje“.

Tiesa, tam, kad įgyvendintų didžiausią troškimą, jai teko ne kartą bandyti laimę konkurso atrankose. Du kartus (2013 m. ir 2017 m.) ji dalyvavo nacionalinėje Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje.

Samantos Tinos atveju, nemelavo šeštas kartas. „Tačiau buvo verta, tikrai buvo verta dalyvauti visus šešis kartus, tik, kaip paaiškėjo, šeštasis bandymas buvo pats sėkmingiausias. Ir net jei galėčiau, nieko nekeisčiau.

Šįkart esu geriausiai pasiruošusi. Laukiau šios akimirkos, – portalui LRT.lt sakė ji. – Tiesa, buvo akimirkų, kai po nesėkmių galvojau, kad daugiau nebebandysiu, tačiau praėjus slogiai nuotaikai ir vėl ragindavau save siekti pergalės. Todėl sakau, kad niekada nereikia nustoti savimi tikėti. O „Eurovizija“ man visuomet buvo vienu didžiausių gyvenimo tikslų.“

Trisdešimtmetės atlikėjos gyvenime likimo smūgių netrūko. Gimusi policininko ir mokytojos šeimoje, ji ne kartą yra pasakojusi, kad nuo vaikystės jaučiasi kitokia – net kai buvo vaikas, Samanta Tina nesidomėjo animaciniais filmukais ar kitiems vaikams būdingais žaidimais.

Kai ji mokėsi mokykloje, mama ją nuvedė į ansamblį, kuriame mergaitė dainavo daugiau nei dešimtmetį. Jau tada iš tėvų gautus kišenpinigius ji taupydavo, kad galėtų nusipirkti drabužių koncertams. Nesibodėjo apsipirkinėti ir dėvėtų drabužių parduotuvėse.

Vis dėlto didžiausiu išbandymu atlikėja vadina prieš kelerius metus išgirstą vėžio diagnozę. Jai buvo nustatytas pirmos stadijos gimdos kaklelio vėžys. Atlikėja ne kartą pasakojo, kad būtent liga privertė ją perdėlioti gyvenimo prioritetus. Ji džiaugėsi, kad liga pastebėta laiku ir sako, kad būtent muzika jai padėjo ištverti tą sunkų laikotarpį.

Atlikėja yra neblogai žinoma ir Lietuvoje – ji dalyvavo ne viename muzikiniame televizijos projekte. Tarp jų – LRT TELEVIZIJOS projekte „Gražiausios poetų dainos“, kur dainavo lietuviškai, o jos scenos partneriais tapo ir mūsų šalies žvaigždės.

Dabar visos Samantos Tinos mintys sukasi apie „Euroviziją“. Europą ji ketina sužavėti daina „Still Breathing“.

„Svarbiausia, apie ką kalbu šioje dainoje – socialiniai stereotipai ir moterims keliami reikalavimai. Jos turi būti geros žmonos, puikios mamos, turi būti protingos ir gerai atrodyti, lankytis sporto klube, laikytis dietų…

Tačiau esu tikra, kad nereikia kreipti dėmesio į tai, kokia liekna ar kokia stambi esi, kokia tavo odos spalva ar socialinis statusas. Svarbiausia būti laiminga ir rutinoje nepamiršti savęs. Esame moterys, tad galime sau leisti būti emocionaliomis, turime leisti kitiems mumis pasirūpinti“, – svarstė Samanata Tina.

Ji sako, kad būtent moterų pasirodymai jai įsiminė labiausiai – ji niekada nepamirš euforijos ir džiaugsmo, kuris lydėjo 2002-aisiais, kai „Eurovizijos“ nugalėtoja tapo Latvijos atstovė Marie N su daina „I Wanna“ ir Švedijos atstovės Loreen dainos „Euphoria“.

Beje, nors ji jau keletą metų koncertuoja Lietuvoje ir yra dalyvavusi ne viename televizijos projekte, atlikėjai niekada iki šiol neteko sutikti grupės „The Roop“, kuri taip pat vyks į Roterdame vyksiančią „Euroviziją“.

„Grupės pasirodymas man paliko labai gerą įspūdį, pradedant daina, baigiant scenografija. Lietuva tikrai turės stiprius atstovus. Tiesa, neblogą įspūdį man paliko ir Monique su daina „Make me Human“, jai skyriau ir savo asmeninę antrąją vietą“, – šypsojosi latvių atstovė.

Ji jau nekantriai laukia gegužės, kai savo dainą galės atlikti visai Europai ir kovos dėl vietos konkurso finale.

„Šio įvykio laukiu su jauduliu. Kol kas galiu tik įsivaizduoti, kas manęs laukia, tačiau net neabejoju, kad bus daug naujų patirčių, naujų pažinčių. Net neabejoju, kad tai bus vienas didžiausių nuotykių ir įvykių mano gyvenime. Taip pat ir tiems, kurie vyks su manimi.

Beje, pirmą kartą apsilankysiu ir Roterdame. Kadangi sakoma, kad kai ką nors darai pirmą kartą, turi sugalvoti norą, būtinai tai padarysiu vos tik nuvykusi“, – šypsojosi Samanta Tina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt