Naujienų srautas

Veidai2020.02.29 17:36

Mirė legendinė dainininkė Nelly Paltinienė

Žinią apie Nelly Paltinienės netektį portalui LRT.lt patvirtino artimas dainininkės bičiulis kunigas Arūnas Peškaitis. Kurį laiką Manheime gyvenanti dainininkė mirė vasario 29-ąją.

„Visų detalių tiksliai nežinau, tačiau prieš tris dienas kalbėjomės telefonu. Ji sakė, kad jai pablogėjo, tačiau kviesti greitosios pagalbos ji nenorėjo, sakė norinti išeiti būdama namuose“, – portalui LRT.lt sakė A. Peškaitis.

Jau kelerius metus garsi dainininkė gyveno Vokietijoje, Manheime, kur sugrįžo gyventi prieš keletą metų užklupus plaučių uždegimui, kurio komplikacijų pasekmes jautė ir vėliau.

Panorama. Vašingtono ir Talibano derybininkai Dohoje žengė žingsnį link taikos Afganistane (su vertimu į gestų k.)

„Dienos bėga ne taip, kaip anksčiau, bet nenusimenu, nepamirštu Lietuvos. Sūnus, anūkai ir net keturi provaikaičiai manimi labai rūpinasi. Ypač dėkoju Dievui už suteiktas malones ir savo vyrui Arvydui, nes jis visada su manimi. Jis yra mano angelas sargas. Mano šeima – Lietuva. Ji visada svarbi mano mintyse, mano jausmuose“, – dar praėjusių metų pabaigoje portalui LRT.lt pasakojo N. Paltinienė.

Tikriausiai būtų nelengva Lietuvoje surasti žmogų, nežinantį scenos primadonos N. Paltinienės. Ji scenoje praleido daugiau nei šešis dešimtmečius, o 2009-aisiais netgi buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti solistė.

Tikslios savo gimimo datos nežino ir pati N. Paltinienė, nors pase įrašyta, kad ji gimė 1929-aisiais. „Vaikystėje su seserimi atsidūrėme gatvėje, o vėliau – vaikų namuose, tik ten komisija bandė nustatyti mūsų amžių. Vėliau iš armijos grįžęs tėtis mus pasiėmė, tačiau ir jis tikslių gimimo metų neprisiminė.

Todėl nesu tikra, kad metai, įrašyti dokumentuose, tikslūs. Tačiau aiškiai prisimenu, kad ir prieš karą mano gimtadienį visada švęsdavome būtent Vasario 16-ąją, dėl to abejonių nėra. Ir nors dėl tikslių metų abejoju, dabar jau nesvarbu – keleri metai ten ar šen, vis tiek jų jau nugyvenau nemažai“, – vos prieš kelias savaites LRT.lt duotame interviu sakė N. Paltinienė.

„Tu ateik į pasimatymą“, „Mylėk ir lauk“, „Tango“, „Pasvajokime kartu“, „Lyg paukštė“ ir kitas žinomas dainas atlikusi scenos primadona sako, kad nė vienas jos koncertas neapsiėjo be skirtingų autorių kūrinio „Ave Marija“, kurį giedodavo net ir sovietiniais laikais.

Ypač jai brangi kompozitoriaus Franzo Schuberto „Ave Marija“, kurią N. Paltinienė atliko ir Vilniaus Bernardinų bažnyčioje, ir Kelno katedroje, ir garsiojoje Paryžiaus Dievo Motinos katedroje. Dainininkė scenoje praleido kone šešis dešimtmečius.

Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951-aisiais, Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko filmų, operečių arijas, populiarias dainas. Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.

Nuo 1982-ųjų N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, tęsė čia koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais ji su vyru gyveno ir Lietuvoje, ir Vokietijoje, nuolat Manheime daininikė gyveno pastaruosius ketverius metus.

Nelė Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas – „Tu ateik į pasimatymą“

Per savo ilgą muzikinę karjerą ji yra išleidusi keliasdešimt muzikinių albumų vinilinių plokštelių, garsajuosčiu, kompaktinių diskų pavidalu, garsiausi jos hitai – „Atleiski, mama“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“ ir kiti. Sovietmečiu ji taip pat dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių.

Be kitų apdovanojimų, ji yra pelniusi Antano Šabaniausko premiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi, apaštalinį palaiminimą jai yra suteikęs ir popiežius Benediktas XVI už tai, kad ji koncertus pradėdavo malda Švč. mergelei Marijai.

Vakaro autografas. Dainininkė Nelė Paltinienė: kai einu į sceną prieš publiką, aš žinau – čia mano mieli draugai
Ar vien tik retro?   N. Paltinienė ir E.Ivanauskas
Nelė Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas – „Tu ateik į pasimatymą“
Prisiminkime. Dainuoja Nelė Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas
Nostalgija. Vokalinis duetas N. Paltinienė ir E. Ivanauskas. (I dalis).
Nostalgija. Vokalinis duetas N. Paltinienė ir E. Ivanauskas (2 dalis).
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi