Veidai

2020.03.01 11:10

Rašytoja svajojusi tapti Renee Zellweger neslepia persidirbdavusi: blogiausia, kad pervargimą slėpdavau

LRT.lt 2020.03.01 11:10

Neseniai antrąjį savo „Oskarą“ atsiėmusi aktorė Renee Zellweger pasakoja, kad nepamena laikų, kai jai buvo per trisdešimt – sėkminga karjera taip įsuko, kad projektui vejant projektą jį net nespėdavo stabtelti atsikvėpti. Be to, ji pripažįsta, kad pramogų pasaulio vandenyne ji tikrai nesijaučia kaip žuvis vandeny.

Vos tik pagalvojus apie aktorę R. Zellweger, prieš akis iškart iškyla jos įkūnyta herojė Bridžita Džones. Tiesa, aktorė dar kartą įrodė, kad moka sukurti įsimintinus vaidmenis praėjusiais metais nusifilmavusi juostoje „Judy“ – atlikusi pagrindinį vaidmenį ir įamžinusi legendinę Judy Garland, ji buvo apdovanota „Oskaru“.

Už Bridžitos vaidmenį ji taip pat buvo nominuota geriausios aktorės apdovanojimui, tačiau jis taip ir liko tik svajone.Tiesa, šiemet jai įteiktas „Oskaras“ – ne pirmasis, 2004-aisiais ji buvo pripažinta geriausia antrojo plano aktore filme „Šaltasis kalnas“.

Vis dėlto, Renee pripažįsta, kad Judy vaidmuo jai – vienas brangiausių, o J. Garland asmenybė ją nuoširdžiai žavi. Beje, filme R. Zellweger pademonstravo ne tik aktorinį meistriškumą, bet ir vokalinius sugebėjimus (prieš tai aktorė taip pat yra dainavusi, pavyzdžiui, miuzikle „Čikaga“).

„Judy“ garso takelį ji įrašė legendinėje „Abbey Road“ studijoje, kur savo dainas įrašinėjo legendinė grupė „The Beatles“. Laidoje „Jimmy Kimmel Live“ aktorė pasakojo, kad ir pati visada buvo didžiulė bitlų gerbėja. „Bet kuri kada nors parašyta bitlų daina tiesiog verčia mane šokti“, – sakė aktorė.

CBS laidai „Sunday Morning“ du „Oskarus“ pelniusi aktorė pasakojo, kad būdama paaugle ji net neketino tapti aktore – Teksaso universitete ji studijavo rašymą ir ketino tapti rašytoja. Viskas pasikeitė, kai būdama studente netikėtai apsilankė vaidybos pamokoje. Ir nors pirmieji filmai, kuriuose ji nusifilmavo, veikiausiai niekada netaps klasika, Renee patikino, kad vaidindama patyrė didžiulį malonumą.

„Vaidyba niekada man nebuvo vargas ar veikla, reikalavusi daugybės pastangų. O pradžioje aš nesijaudinau ir negalvojau, kur mane šis kelias gali nuvesti. Pamenu, galėjau susimokėti nuomą, galėjau nupirkti šuniui ėdalo ir tai mane tenkino“, – pasakojo aktorė.

Vis dėlto, jos populiarumas su metais didėjo, o „Bridžitos Džouns dienoraštis“ atnešė pasaulinę šlovę. Vėliau sekė „Čikaga“, „Šaltasis kalnas“ ir daugybė kitų filmų. Tačiau ar aktorė mėgavosi populiarumu?

„Nežinau. Galbūt nuskambės kaip pokštas, tačiau iš tiesų nelabai prisimenu laikų, kai man buvo per trisdešimt. Įsisukau į projektus ir visas dešimtmetis, rodos, praskriejo akimirksniu, pradėjau kartotis ir nuo savęs pavargau. Nebenorėjau, kad tai tęstųsi ar kartotųsi“, – prisimindama pertrauką karjeroje CBS sakė aktorė.

2014-uosius daugelis vadina savotišku jos sugrįžimu. Kai pirmąjį kartą po pertraukos ji pasirodė ant raudonojo kilimo, daugelis pirmiausia pastebėjo gerokai pasikeitusią jos išvaizdą.

Atsakydama į žmonių reakcijas Renee parašė tekstą „Huffington Post“ apie tai, kad žiniasklaidos dėmesys ir pastebėjimai gali būti žeminantys, taip pat kalbėjo apie dvigubus ir gan seksistinius standartus taikomus moterims, ypač aktorėms.

Prisimindama savo poelgį aktorė sako, kad prabilti reikėjo. „Tik ne man, kaip aktorei, bet man, kaip žmogui. Veikiausiai nė vienas iš mūsų nėra gimęs nardyti viešojo gyvenimo ar žiniasklaidos dėmesio vandenyne. Man svarbu tikras ryšys, tačiau mano žinomumas į kambarį dažnai užeina pirmiau, nei aš. Taip pat ir kiekvieno žmogaus apie tave susidaryta tam tikra nuomonė“, – svarstė aktorė. Todėl ji kelerius metus beveik nesilankė pokalbių laidose ir retai dalijo interviu.

Vis tik aktorė pripažįsta, kad nors jos karjera ir klostosi sėkmingai, ji yra priėmusi nemažai kvailų sprendimų: „Tikrai kvailų, bet jų nesigailiu. Kiekvienas jų buvo pamoka. Žvelgiant į praeitį pagalvoju, kad patyriau galybę laimingų akimirkų, tačiau galėjau dar daugiau džiaugtis tuo, ką dariau, tačiau per daug atsakingai stengiausi nieko nenuvilti ir buvau perdėtai atsakinga.

Kita vertus, kodėl turėjau elgtis kitaip? Neturėjau vaikų, rimtų santykių, taigi galėjau daug dirbti. Rinkausi darbą ir neišmokau pailsėti, o blogiausia, kad stengiausi savo pervargimą paslėpti."

Dabar aktorė sako, kad sutikusi save prieš dvidešimt metų, patartų sau tiesiog daugiau džiaugtis ir nebijoti išbandyti naujų dalykų.