Naujienų srautas

Veidai2020.02.28 08:54

Koronavirusas griauna „Disney“ princesės planus gimtojoje Kinijoje

LRT.lt 2020.02.28 08:54

Kino studijos „Disney“ princesė Mulan, jau virtusi keliais animaciniais filmais ir serialais, netrukus pasirodys kinuose naujame formate. Gerbėjai su nekantrumu laukia naujojo veiksmo filmo „Mulan“, pasakojančio apie merginą, apsimetusią vyru ir stojusią kariauti už savo šalį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įdomu bus pamatyti, kaip naujasis filmas perteiks klasikinę istoriją. Režisieriaus Niki Caro filmas remiasi senovės liaudies istorija apie karę-princesę Mulan, kuri pirmą kartą buvo ekranizuota dar 1998-aisiais metais.

Aktorė Liu Yifei, kino studijos „Disney“ naujojo filmo „Mulan“ pagrindinė žvaigždė, gyvena Kinijos sostinėje Pekine, tačiau originaliai ji kilusi iš Uhano miesto, kuriame fiksuotas koronaviruso protrūkio epicentras. Sausio mėnesį 32-ejų metų aktorė išvyko iš Kinijos į Los Andželą (JAV) pradėti reklaminį filmo turą, likus vos kelioms savaitėms iki viruso protrūkio, kuris šiai dienai yra užkrėtęs daugiau nei 82 tūkstančius žmonių, pasiglemžęs kiek daugiau nei 2800 gyvybių bei sukėlęs sumaištį aktorės gimtojoje šalyje.

Aktorės Liu Yifei teigimu, ji neturi nei šeimos, nei artimųjų draugų, kuriuos asmeniškai paveikė ši liga – Uhano provinciją ji paliko būdama 10 metų, tačiau epidemija griauna naujojo aktorės, ypatingai Kinijoje laukto filmo premjeros planus.

„Man tikrai sunku apie tai net galvoti.“ – paklausta apie koronavirusą, po ilgos pauzės atsakė Liu Yifei. – Žmonės elgiasi teisingai. Jie rūpinasi savimi ir aplinkiniais. Tiesą sakant, esu sujaudinta matydama, kaip jie laukia namuose ištisas savaites. Aš labai tikiuosi stebuklo, kad netrukus visa tai bus praeityje.“

Tapusi modeliu vos 8-erių metų, Liu Yifei pirmąjį savo vaidmenį gavo 2003-ųjų metų kinų televizijos seriale, tapusiame tikru hitu Kinijoje ir Taivane. Nuo to laiko ji nenustojo vaidinti filmuose bei televizijos serialuose, tapo tokių prekių ženklų, kaip „Adidas“ ar „Armani“, reklaminiu veidu. Ne veltui kino studija „Disney“ ir režisierius Niki Caro iš daugiau nei tūkstančio kandidačių visame pasaulyje pasirinko talentingąją Liu Yifei suvaidinti princesę Mulan, Kinijos didvyrę, kuri apsimetusi vyru iškeliauja ginti tėvynės vietoje tėvo.

Tačiau dabar kyla klausimas, kada filmo „Mulan“ premjera įvyks Kinijoje. Nuo sausio 24 d. dėl koronaviruso uždarius visus 70 tūkstančių kino teatrų, su kiekviena diena vis labiau neaišku ar pramogų centrai atsidarys iki iš anksto skelbtos ir suplanuotos gyvo veiksmo filmo premjeros.

Be abejo, kad ir kiek tai atsieis vienam brangiausių pastarųjų metų „Disney“ projektų, pirmiausia ir svarbiausia išlieka žmonių sveikata ir saugumas.

Nuotykių filmo „Mulan“ premjera visuose pasaulio kinuose numatyta kovo 27 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi