Veidai

2020.02.27 18:11

BBC įvertino „The Roop“: klasikiniai „Eurovizijos“ publikos numylėtiniai

LRT.lt2020.02.27 18:11

Vos Didžioji Britanija paskelbė, kad jų šaliai šiemet „Eurovizijoje“ atstovaus dainų kūrėjas Jamesas Newmanas su kūriniu „My Last Breath“, BBC ėmėsi analizuoti, kaip ši daina suskambės bendrame konkurso kontekste.

BBC teigia, kad J. Newmanas – geriausias iš pastarųjų metų britų į „Euroviziją“ deleguotų muzikantų, tačiau svarsto, ar to pakaks, kad jis konkurse suspindėtų.

Tarp aptariamų kitų didžiosios „Eurovizijos“ dalyvių, kaip stiprūs konkurentai įvardijami ir Lietuvos atstovai – grupė „The Roop“.

Gerbėjų ratą jau subūrusiosios „The Roop“ dainą „On Fire“ BBC įvardija kaip Billie Eilish dainos „Bad Guy“ remiksą, įrašytą grupės „Right Said Fred“.

Pasak BBC, dar geriau daina suskamba dėl pagavaus priedainio ir šmaikščios melodijos, kuri greitai įstringa galvoje.

Dainos choreografija apibūdinama kaip keistai įtaigi, o grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius atrodo taip, lyg kažkada peržiūrėjęs visus kompiuterinio žaidimo „Fortnite“ šokius ir dabar juos iš atminties atkuriantis. Balsuotojams tai patiks, įsitikinęs BBC muzikos reporteris Markas Savage.

Ar jis aplenks James Newmaną? Pastarojo daina geresnė, bet „The Roop“ yra klasikiniai „Eurovizijos“ publikos numylėtiniai, rašoma BBC.

LRT.lt primena, kad po eilės nesėkmių britai, kurie yra vieni iš didžiausių „Eurovizijos“ finansuotojų, šįmet atsisakė viešos atrankos į „Euroviziją“.

Vietoj to parinkti ir paruošti atlikėją bei dainą „Eurovizijai“ britų transliuotojas BBC patikėjo stambiai muzikos kompanijai BMG.

Naujas požiūris pasirinktas, nes per pastarąjį dešimtmetį Didžioji Britanija, kuri į finalą patenka be pusfinalio barjero, neblizga „Eurovizijos“ rezultatų lentelėje. Praėjusiame šimtmetyje šalis „Euroviziją“ laimėjo penkis kartus, tačiau per pastaruosius dešimt metų geriausias jos pasiekimas – 2011 metais grupės „Blue“ užimta 11-oji vieta.

Pernai britas Michaelas Rice‘as „Eurovizijos“ finale liko paskutinis. Paskutinę vietą finale šalis užėmė ir 2003, 2008, 2010 metais.

Lietuvos atstovai „The Roop“ jau subūrė nemažą gerbėjų ratą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Daina perdainuojama pačiais įvairiausiais stiliais, gerbėjai mokosi šokį, peržiūrų skaičius oficialiame „Eurovizijos“ „Youtube“ kanale jau perkopė 2 mln., o lažybininkai grupei šiuo metu prognozuoja pergalę.