Veidai

2020.02.27 11:39

Italas apie koronavirusą: gerai, kad lietuviai perka maistą ir ruošiasi, nes savanoriai baltais chalatais nepadės

Lietuvoje gyvenantis italas Gian Luca Demarco artimiausiu metu turėjo vykti į Italiją aplankyti ten gyvenančių artimųjų, tačiau jo planus pakoregavo sparčiai blogėjanti situacija dėl koronaviruso. Pasak italo, lietuviai į plintantį koronavirusą žiūri pernelyg pro pirštus, o oro uoste baltais chalatais keliautojus pasitinkantys savanoriai tikrai nepadės apsisaugoti.

LRT studijoje viešėjęs Gian Luca Demarco pasakojo apie dabartinę situaciją Italijoje: „Mano šeima gyvena kaime kalno papėdėje Turino regione. Ten uždarytos mokyklos, draudžiama lankytis mišiose, uždraustas futbolas, siūloma vengti susitikinėti viešose vietose. Žmonės gyvena uždaryti namuose ir laukia“, – pasakoja italas.

Ligoninės priimamajame dirbanti vyro sesuo šiuo metu uždaryta savo darbe. „Dabar ji praktiškai ten ir gyvena. Jeigu atsiranda bent vienas galimas viruso atvejis, uždaro visą ligoninę, ir kol neišsiaiškina, nieko neišleidžia ir neįleidžia“, – apie situaciją Italijoje pasakoja vyras. Nors šeimai dėl to šiek tiek baisu, reikia susitaikyti, jog sesers toks darbas, sako Gian Luca Demarco.

Pasak jo, panika regione neskleidžiama, tačiau imamasi atitinkamų apsaugos priemonių. „Valstybė bando kiek įmanoma kontroliuoti viruso išplitimą. Mano galva, siūlymas likti namuose – teisinga priemonė. Kur kas daugiau problemų kils tada, jai žmonės to nepaisys“, – kalba Lietuvoje gyvenantis italas.

Šiuo metu, anot jo, Italijos žmonės pasiruošę blogiausiam, bet tikisi, jog viskas bus gerai. Vis dėlto italas prisimena, jog panaši izoliacija šalyje paskutinį kartą vyko dėl gamtinės katastrofos – potvynio.

„Jei tai būtų tik paprastas gripas, kaip kai kuriems atrodo, ar tikrai Italijoje būtų imtasi tokių priemonių?“, – klausia Gian Luca Demarco. Jo nuomone, lietuviai į koronavirusą žiūri pernelyg pro pirštus.

Be reikalo pašiepiami ir tie, kurie šiuo metu perka maisto atsargas. „Manau, nesąžininga juos traukti per dantį, nes jie elgiasi teisingai, kad ruošiasi“, – sako italas. Pasak jo, kur kas mažiau pasiruošusi yra Lietuvos valstybė.

„Mane suėmė juokas, kai oro uoste pamačiau savanorius baltais chalatais. Kažin, ar tokie dalykai tikrai apsaugos nuo koronaviruso, kai visuomenėje laisvai vaikšto tik ką iš Italijos sugrįžę žmonės. Pavyzdžiui, mano dukros mokykloje yra vaikų, kurie dar praėjusią savaitę slidinėjo šiauriniame Italijos, kur paskelbta apie viruso plitimą, regione“, – nuogąstauja Gian Luca Demarco.

Visas pokalbis – laidos įraše

Gian Luca Demarco apie Lietuvos pasirengimą koronavirusui: savanoriai oro uostuose man atrodo juokingai – nemanau, kad chalatai apsaugos