Naujienų srautas

Veidai2020.02.26 10:31

Viktorija Jakučinskaitė prisiminė seną aistrą – surengė tapybos darbų parodą, jos metu tapys galerijoje

LRT.lt 2020.02.26 10:31

Šešiolika metų mados versle dirbanti dizainerė Viktorija Jakučinskaitė viešai pristatė dar vieną savo aistrą – artimuosius ir draugus pakvietė į tapybos parodos „Moterų istorijos“ atidarymą. Ši paroda kūrėjos gyvenime labai svarbus ir daug reiškiantis įvykis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Jaučiuosi kaip pirmokė, labai jaudinuosi. Esu įpratusi žmonėms rodyti savo kuriamus drabužius, o ne tapybos darbus. Vis atrodė, kad dar ne laikas, dar trūksta kelių darbų, kelių naktų... Žinojau, kad patvirtinusi vietą, kelio atgal nebus“, – prieš pat renginį kalbėjo V. Jakučinskaitė.

Parodoje „Moterų istorijos“ – 30 tapybos darbų ir 20 keramikinių lėlių. Visus darbus vienija iš ryškiaspalvių paveikslų žvelgiančios moterys.

„Tapau išskirtinai tik moteris, mane domina jų rankos, pirštai, tačiau labiausiai – sielos. Tapau moterį ne kaip objektą, kiekvienas paveikslas turi savo istoriją. Žvelgiant į akis, matai moters istoriją, gali perskaityti jos gyvenimo knygą.

Akys iš paveikslo tarsi žiūri atgal ir taip užsimezga kontaktas. Manau, kad menas turi būti gražus, nes būtent gražūs dalykai padaro mus laimingais. Aš vis dar tikiu pasakomis ir tai matyti žvelgiant į mano darbus“, – apie savo kūrybą kalba kūrėja.

Ji tikisi, kad meno gerbėjai įvertins ją kaip tapytoją, susipažins ir pamils jos kūrybą. „Pradėjusi kalbėti apie meilę tapybai ir viešai parodžiusi savo darbus, sulaukiau daug žinučių iš žmonių. Aš juos įkvepiau į ranką pasiimti teptuką ir prisiminti seną aistrą arba pradėti mokytis tapyti. Labai smagu įkvėpti kitus, šie dalykai džiugina labiausiai“, – džiaugiasi ji.

V. Jakučinskaitė meilę tapybai pajuto dar vaikystėje, o vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademiją. Žinomai dizainerei tapymas padeda pabėgti nuo kasdienės rutinos, įveikti stresą, o buvimas kūrybingoje aplinkoje suteikia dvasinės energijos.

Šia energija V. Jakučinskaitė mielai dalinasi ir su vedamų kursų mokinėmis. Pertraukų metu V. Jakučinskaitė šnekučiuojasi, geria arbata, dalinasi mintimis apie meną.

Iki pat sekmadienio, kovo 1 d. V. Jakučinskaitė tapys stebint parodos lankytojams. Meno mylėtojai galės iš arti pamatyti, kaip gimsta ryškiaspalviai paveikslai. Galerijoje V. Jakučinskaitė taip pat ves tapybos pamokas. Iš šono stebėti, ką pamokų metu veikia mokiniai, galės visi norintys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi