Veidai

2020.02.22 12:35

Žinomų moterų patarimai tiems, kas ieško laimės, – rašyti, vaikščioti ir lėtinti tempą

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2020.02.22 12:35

Reikia lėtinti tempą – apie tai Knygų mugėje kalba trys žinomos moterys, kurios leidosi į savęs pažinimo kelionę ir ieškojo metodų, padedančių išlaikyti gyvenimo harmoniją. Pokyčius lemiančiais atradimais jos dalijasi ir su skaitytojais.

Skubėti reikia ramiai ir lėtai – tokią mintį galima išskirti LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjos, diktorės Laimos Kybartienės debiutinėje knygoje „Koralų šypsenos“. Tuo tarpu saviugdos trenerės, koučingo specialistės Ramintos Lapinskaitės knygoje „Palaimintos moterys“ tempo mažinimas įprasminamas patarimu būti ne greitkeliu, o upe. LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja Lavija Šurnaitė, parašiusi knygą „Pakeliui su savimi“, neskubėjimą įvardija naująją prabanga.

Geri žmonės dvelkia žibuoklėmis, o kai ateina niūrios dienos, gera prisiminti žmones ar įvykius iš praeities, kurie praskaidrina mintis, knygoje rašo L. Kybartienė. „Tai, ką mes gyvenime patiriame gero, gražaus, nuostabaus, tos akimirkos, kai jaučiamės pasitikinčios savimi ir sau gražios – tos akimirkos nedingsta. Lygiai taip pat, kaip nedingsta blogos akimirkos, kurios formuoja tolimesnius santykius su vyrais, profesinius. Tad išsitraukime geruosius prisiminimus, o blogus tirpinkime“, – Knygų mugės diskusijoje apie savęs pažinimą ragino L. Kybartienė.

Moteris užtikrino, kad pati taip daro – kai bloga, prisimena jausmą, lydėjusį gerą įvykį. Pasak jos, būtent tai yra mechanizmas, kaip veikia pasitikėjimas savimi – reikia įdėti į save geruosius prisiminimus.

L. Šurnaitė taip pat turi receptą, kaip pasijausti geriau: „Kai bloga, išmokau nebėgti nei į praeitį, nei į ateitį. Galiu susiplanuoti geresnį rytojų, kad išbrisčiau, tačiau nereikia neigti to, kas yra dabar. Susidraugaudamas su savo skausmu ir ašaromis parodai savo stiprybę.“

Kitas svarbus dalykas – atskirti save nuo problemų. „Ne aš esu problema, tiesiog jų turiu, jos yra kažkur šalia“, – drąsina L. Šurnaitė ir pažymi, kad pastaruoju metu populiari buvimo čia ir dabar filosofija, atėjusi į Rytų kultūrų, neturėtų būti svetima ir mūsų šalyje – apie tą patį kalba krikščionybė.

L. Šurnaitė turi ir porą praktinių patarimų, kaip ištrūkti iš negatyvo: „Smagi praktika – turėti stiklainį ar vazą ir į jį mesti lapelį, ant kurio užrašytas vienas tą savaitę nutikęs geras dalykas. Kitais metais atsidaryti tą stiklainį ir pasidaryti sau šventę – perskaityti tai, kas pernai nutiko gero.“

R. Lapinskaitė įsitikinusi, kad negandų užkluptos moterys stiprybės, energijos ir pozityvumo gali pasisemti ir viena iš kitos. Pasiklydusioms savo mintyse ir noruose ji taip pat turi praktinį patarimą – visas mintis užrašyti. Taip ji nuolat daro ir pati, sako galutinai suprantanti, ką iš tiesų galvoja tik tada, kai viską išguldo ant popieriaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt