Naujienų srautas

Veidai2020.02.17 15:24

Garsus britų aktorius Eddie Izzardas bėgiojo Vilniaus gatvėmis: viešnagė – dėl kilnaus tikslo

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.02.17 15:24

Jei britų turistai pirmadienio rytą būtų pamatę Vilniaus gatvėmis bėgiojantį vyrą su Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavėlėmis, jie būtų iš nuostabos krapštęsi akis.

Lietuvos sostinės gatvėmis nuo ankstaus ryto iki pusiaudienio bėgiojo Eddie Izzardas – garsus britų kino, teatro aktorius, vienas žymiausių planetos komikų, į kurio pasirodymus daugelyje pasaulio šalių susirenka pilnos arenos.

58-erių E. Izzardas per kelis karjeros dešimtmečius E.Izzardas yra suvaidinęs daugiau nei 60 kino filmų ir TV serialų. Tarp jų – ir mūsų šalies žiūrovams gerai žinomuose filmuose „Keršytojai“, „Oušeno dvyliktukas“ ir „Oušeno tryliktukas“.

E.Izzardas yra ir rašytojas, teatro aktorius bei vienas populiariausių ir daugiausia uždirbančių pasaulio komikų, taip pat - dviejų Didžiosios Britanijos universitetų garbės daktaras, turintis ir Harvardo universiteto apdovanojimą už kultūrinio humanizmo propagavimą.

Prieš metus jis pirmą sykį viešėjo Lietuvoje – surengė savo pasaulinio turo pasirodymą sostinės salėje „Compensa“.

Tuo metu aktorius kalbėjo, kad ketina sustabdyti karjerą pramogų versle ir užsiimti politika.

Šįkart į Vilnių E. Izzardas užsuko be didelės reklamos – apie jo viešnagę žinojo tik tie, kurie aktorių seka socialiniuose tinkluose.

Šiuo metu komikas keliauja per Europą, dalyvaudamas savo sumanytoje labdaros akcijoje – ketina nubėgti maratono distancijas 28-ose Europos sostinėse.

Tikslai – du. Vienas jų – parodyti nepritarimą Didžiosios Britanijos išstojimui iš Europos Sąjungos ir akcentuoti žmonių vienybę.

Bėgimo šūkis „Make humanity great again“ („Vėl padarykime žmogiškumą didį“) yra pašaipi užuomina į JAV prezidento Donaldo Trumpo šūkį „Vėl padarykime Ameriką didžią“.

Kitas – surinkti 50 tūkstančių svarų sterlingų organizacijos UNICEF programai, dirbančiai su pabėgėliais vaikais. Pinigus aukoja E. Izzardo gerbėjai, jo nuotykius sekantys socialiniuose tinkluose. Iki šiol jau paaukota daugiau nei 40 tūkstančių svarų sterlingų. Vilnius – 17 miestas iš eilės, kuriame E. Izzardas bėgo maratoną.

Aistra bėgimui garsėjanti aktorius panašias akcijas rengia ne pirmą sykį. 2009-aisiais jis labdaros tikslais nubėgo 43 maratonus per 51 dieną.

Sekmadienį į Vilnių atvykęs ir viešbutyje miesto centre apsigyvenęs britas bėgti pradėjo ankstų pirmadienio rytą – 6 valandą. Per pietus jis jau buvo baigęs daugiau nei 42 kilometrų distanciją, o popiet autobusu išvyko į Rygą, kur tęs savo akciją.

„Bėgiojo po Vilniaus senamiestį, Bernardinų sode, šalia Neries“, - pasakojo po bėgimo su E. Izzardu susitikęs komikas Paulius Ambrazevičius, pernai rengęs brito pasirodymą Vilniuje.

Beje, aktorius liko ištikimas savo įvaizdžiui – moteriškais rūbais rengtis mėgstantis britas bėgo pasidažęs lūpas, su makiažu.

E. Izzardas yra heteroseksualios orientacijos, tačiau neslepia pomėgio lakuotis nagus ir persirengti moterimi. Save jis kartais apibūdina kaip „lesbietę vyro kūne“.

Anot P. Ambrazevičiaus, su aktoriumi keliauja jo vadybininkė ir treneris – fizioterapeutas, prižiūrintis kino žvaigždės fizinę būklę.

Pats E. Izzardas internete pasidalijo įrašu iš Vilniaus, prisipažinęs, jog baigdamas distanciją jau jautėsi labai pavargęs.

E. Izzardas bėga Vilniuje:

„Susitikti su juo vėl buvo netikėta. Nėra paslaptis, kad esu didelis Eddie talento gerbėjas. Kai sužinojau, kad jis atvyks ir į Vilnių, parašiau laišką vadybininkei, pakvietė susitikti ir išgerti kavos.

Manau, kad šis jo maratonas Vilniuje ateityje bus istorija, kuria gal net ne visi patikės. Eddie niekada neskelbia, kuriame mieste ir kurią valandą bėgs. Bet nesunku nuspėti, kad kitas bėgimas bus Rygoje“, - juokėsi P. Ambrazevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi