Naujienų srautas

Veidai2020.02.17 21:21

Pamatykite, kaip Londono mados savaitėje atrodė lietuviški Agnės Kuzmickaitės drugeliai

LRT.lt 2020.02.17 21:21

Penktadienio vakarą viena garsiausių šalies drabužių dizainerių istoriniame „Victoria House“ pastate, Londono centre pristatė savo naujausią kolekciją oficialioje Londono mados savaitės programoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tai neeilinis, beprecedentis įvykis ne tik Agnės gyvenime, bet ir Lietuvos mados istorijoje – ji pirmoji ne tik iš lietuvių, bet ir visų Baltijos šalių dizainerių, kuriai buvo suteikta garbė pasirodyti pagrindinėje vienos iš „didžiojo ketverto“ mados savaitės programoje greta garsiausių mados pasaulio grandų, tarp kurių Victoria Beckham, Burberry, Tommy Hilfiger, ERDEM, Margiela ir kiti.

„Ilgai svajojau pristatyti savo kūrybą Londono mados savaitės pagrindinėje programoje kartu su garsiausių pasaulio drabužių dizainerių bendruomene ir galiausiai šis tikslas buvo įgyvendintas. Profesine prasme man tai išties svarbu – galimybė dalyvauti pagrindinėje mados savaitės programoje yra savotiškas įvertinimas bei įrodymas, kad mano darbus vertina ir jie atitinka pasaulinį lygį. Kartu visa tai labai įpareigoja. Londono mados savaitės metu vykstančiuose renginiuose kiekvienas dizaineris pats rūpinasi ne tik lokacija, kurioje vyks šou, bet ir modeliais ar komanda. Tai, žinoma, kainuoja, tad esant dizaineriui iš nedidelės šalies nelengva surinkti reikiamą biudžetą. Visgi, man yra labai svarbu neužsidaryti ir pagal galimybes dalyvauti globaliniame mados pasaulio kontekste. Džiaugiuosi, jog žingsnis po žingsnio tai pavyksta“, – atviravo A. Kuzmickaitė.

Kolekcijos pristatymui dizainerė pasirinko originalų formatą. „Mados savaičių renginiai yra prieinami ribotam skaičiui žmonių. Maža to, neretai tuo pačiu metu vyksta net keli pristatymai, tad nuotraukos tampa kone esminiu dalyku. Būtent dėl šios priežasties, svarstydami kolekcijos pristatymo įdėją, kartu su žinomu mados fotografu Simon Armstrong sugalvojome atviros modelių fotosesijos idėją, kurios scenografijos dalimi tapo pats fotografas bei fotosesijose naudojama technika. Šis konceptas ne tik atrodė įdomiai, bet ir leido žiūrovams iš arti pamatyti mados fotosesijų virtuvę. Na, o pristatymo galutiniu rezultatu tapo profesionalios nuotraukos, kurių dėka išvysti bei įvertinti kolekciją gali visi neturėję galimybės dalyvauti šou“, – koncepcijos idėja dalijosi dizainerė. Beje, Agnė pasakojo, jog paskutiniu metu Britų mados taryba vis labiau griežtina taisykles ir kiekvienas dizaineris privalo pasirašyti dokumentus, jog, greta kitų reikalavimų, atsižvelgs į rasinės įvairovės aspektą. Tačiau Agnę žavi Londono multikultūriškumas, ypač gerai atskleidžiantis kolekcijos universalumą.

Londone pristatytoje kolekcijoje plėtojamos trys, į vieną kompoziciją, sujungtos kryptys. Pirmoji – nuolat vystomas bei konceptualizuojamas drugelio prekės ženklas. Praėjusiais metais Agnė sukūrė specialų juodų drugelių baltame fone raštą, kuris labai pasiteisino, o juo puoštus drabužius mielai vilkėjo garsenybės tarp kurių fotografė ir režisierė Nadia Lee Cohen bei pasaulinio garso atlikėja Rita Ora. Šiai metais dizainerė padarė rašto negatyvą ir sukūrė baltais drugeliais juodame fone margintus kombinezonus, glaustinukes, sukneles bei kitus drabužius, kurie puikiai atspindi tarp seksualumo ir konceptualumo laviruojančią kūrybos liniją.

Taip pat Agnei buvo svarbu paliesti šiuo metu ypač aktyviai plėtojamą bei aktualią ekologijos temą. „Erdvė, kurioje gyvename nėra monochrominė. Ji – spalvinga, prisotinta informacijos, tekstų ir logotipų. Na, o man apskritai labai patinka eksperimentuoti su jau egzistuojančiais daiktais, prikelti juos naujam gyvenimui ar suteikti naują funkciją, tad ryškiaspalves padėvėtas sportines palaidines transformavau į figūrą papbrėžiančias, stilingas sukneles, įspūdingus ekstravagantiškus aukštakulnius ir kepurėles“, – atrosios, ypač gerai Londono fashionistų bei mados žurnalistų įvertintos, kolekcijos dalies koncepcija dalijosi dizainerė.

Trečiąją A. Kuzmickaitės kolekcijos dalį sudaro iš plunksnų, kurios ir šį sezoną išlieka reikšminga mados tendencija, pasiūti drabužiai bei ilgi, spalvingi sijonai su giliais skeltukais. Galiausiai visos trys linijos sudaro vientisą kolekcijos kompoziciją, kuri nuo monochrominių raštų ir tamsių spalvų pereina į nuotaiką žadinančias spalvas. „Kuo ilgiau esu mados versle ir kuriu drabužius, tuo dažiau man kyla mintis, jog nebūtina į madą ar gyvenimą apskritai žiūrėti tik labai rimtai – derėtų dažniau sau leisti pasimėgauti spontaniškumo idėja ir kasdieniniu džiaugsmu. Mes nuolat vertiname istorinį kontekstą, sekame naujienas žiniasklaidoje, socialinėje medijoje bei tam tikra prasme visuomet juntame kažkokias apokaliptines nuotaikas, kurios trukdo tiesiog džiaugtis. Tadėl savo naujaja kolekcija norėjau įkvėpti žmones mėgautis kiekviena akimirka tiek kasdien, tiek madoje bei neleisti nerimui užtemdyti šių pozityvių emocijų“, – kalbėjo A. Kuzmickaitė.

Londono mados savaitės oficialioje programoje pristatyti ir tarptautinės mados bendruomenės, žurnalistų bei fotografų puikiai įvertinti penkiolika naujosios kolekcijos modelių taps balandžio 9-ąją Vilniaus rotušėje vyksiančio kolekcijos pristatymo dalimi, tad atsikvėpti dizainerė neturi kada. Maža to, jau rytoj ji išvyksta į Maskvą, kur kuria kostiumus Oskaro Koršunovo pagal A. Čechovo pjesę „Žuvėdra“ statomam spektakliui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi