Naujienų srautas

Veidai2020.02.17 14:43

Pasaulio televizijos ekranus užkariavęs „Naujasis popiežius“ Bažnyčios rūstybę užsitraukė nuo pirmos serijos

LRT.lt 2020.02.17 14:43

Skandalingasis italų režisierius Paolo Sorrentino nepaliauja pykdęs Katalikų bažnyčios. Televizijos ekranuose vos pasirodęs mini serialas „Naujasis popiežius“, kurį nuo pirmadienio galės išvysti ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai, jau spėjo sulaukti kritikos. Scena, kurioje šoka vien naktiniais marškiniais vilkinčios vienuolės, tikintiesiems pasirodė ne tik pernelyg provokatyvi, bet ir žeidžianti Bažnyčią.

Dar 2016 m. pasirodžiusį P. Sorrentino serialą „Jaunasis popiežius“ Bažnyčia sutiko ne itin palankiai. Pasigirdo kaltinimų, jog „Jaunajame popiežiuje“ skleidžiama nepagrįsta kritika Bažnyčiai.

Panašu, kad naujasis serialo sezonas „Naujasis popiežius“ taip pat nuo pat pradžių buvo pasmerktas užsitraukti Bažnyčios rūstybę. Aštri Bažnyčios kritika serialo kūrėjams pasipylė pasirodžius pirmajai serialo serijai.

Buvusiame Venecijos vienuolyne nufilmuotą pusnuogių vienuolių sceną, kurioje matyti, kaip, grojant trankiai muzikai ir mirksint šviesoms, maždaug 15 merginų šoka ir gundančiai sukasi šalia didžiulio šviečiančio kryžiaus, miesto arkivyskupas pavadino žeidžiančia Bažnyčią.

„Scena yra žeidžianti ir joje nėra jokio ją paaiškinančio konkteksto, – serialo pradžios sceną vertino Venecijos archivyskupo padėjėjas tėvas Gianmatteo Caputo. – Kadangi joje nėra konteksto, žiūrovams rodoma tiesiog muzikinį klipą primenanti scena, nufilmuota istoriškai Venecijai svarbioje vietoje.“

Anot tėvo G. Caputo, vienuolyne filmuota scena ne tik įžeidžianti ir niekinanti Bažnyčią, bet ir labai provokatyvi, rašoma „Daily Mail“.

Vis dėlto kritikai serialui negaili liaupsių ir „Naująjį popiežių“ giria už feministinį požiūrį į Katalikų bažnyčios veiklą. „Bažnyčia yra daug seksistiškesnė nei visas likęs pasaulis. Moterys joje visai neturi lygių teisių. Jos negali laikyti mišių ir gyvena taip, kaip nori vyrai. Ši situacija baigsis“, – sakė režisierius naujienų agentūrai AFP.

LRT.lt primena, kad ažiotažą serialas sukėlė dar nė nepasirodęs. Po pirmojo „Naujojo popiežiaus“ anonso vien apatiniais žengiantį Jude`ą Law išvydę žiūrovai sakė jaučiantys nusidėję.

Pasirodžius antrajam serialo anonsui, tapo iki galo aišku, kad naujame serialo sezone, kuriame bus rodomi Bažnyčios skandalai ir atskleidžiamos Bažnyčios tarnų paslaptys, netrūks nei moterų, nei intrigų, nei Dievo sekėjų veidmainysčių.

Italo Paolo Sorrentino režisuotoje TV dramoje „Naujasis popiežius“ išvysime dvi kino žvaigždes – „Jaunajame popiežiuje“ Pijų XIII vaidinusį Jude`ą Law ir Johną Malkovichių, įkūnysiantį popiežių Joną Paulių III.

„Naujasis popiežius“ prasideda tuo, kuo baigėsi „Jaunasis popiežius“, – į komą panirusiu Pijumi XIII. Praėjus devyniems mėnesiams randama jam pamaina. Naujuoju popiežiumi, Jonu Pauliumi III, paskiriamas intelektualus dvasininkas, britų aristokratas, visiška ankstesniojo priešingybė.

Režisierius P. Sorrentino ir antroje serialo dalyje lieka ištikimas savo kūrybiniam braižui – netrūks ironijos, paslėptų prasmių ir dviprasmybių. „Naujajame popiežiuje“ trumpam pasirodys ir pačius save vaidinantys atlikėjas Marilyn Mansonas bei aktorė Sharon Stone, bandysianti pakartoti provokuojančią kojų sukryžiavimo sceną, matytą „Esminiame instinkte“.

„Naujasis popiežius“ LRT TELEVIZIJOS eteryje – jau nuo šiandien, vasario 17 dienos, pirmadieniais nuo 23 val. N-14.

Žiūrovai per LRT TELEVIZIJĄ pamatys visas 9 naujojo serialo serijas. 14 dienų po kiekvienos serijos pasirodymo TV eteryje ją bus galima pasižiūrėti ir LRT mediatekoje.

2016 m. sukurtą serialą „Jaunasis popiežius“ taip pat rodė LRT TELEVIZIJA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą