Naujienų srautas

Veidai2015.09.18 16:12

Ukrainos prokurorai pradėjo tyrimą dėl 240 metų senumo vyno, kurį Kryme ragavo V. Putinas ir S. Berlusconis

ELTA 2015.09.18 16:12

Ukrainos prokurorai pasiruošę pateikti kaltinimus Rusijos okupuotame Kryme įsikūrusio vyno fabriko direktorei už tai, kad ši atkimšo 240 metų senumo vyno butelį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir buvusiam Italijos premjerui Silvio Berlusconi, praneša „Laisvosios Europos radijas“.  

V. Putinas ir S. Berluskonis praėjusį savaitgalį praleido Kryme, kur aplankė senovinius griuvėsius ir labai vertinamą Masandros vyno fabriką.

Masandra, kuri buvo nacionalizuota po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos 2014 metais, savo kolekcijoje turi daugiau nei 200 metų senumo vyno.

Rusijos televizija užfiksavo, kaip S. Berluskonis, apžiūrinėdamas 1775 metų „Cheres de la Frontera“ butelį, paklausė fabriko direktorės Janinos Pavlenko, ar jis negalėtų paragauti šio prabangaus vyno. Savo ruožtu ši nedelsdama atkimšo vyno butelį buvusiam Italijos premjerui ir prezidentui V. Putinui.

Ukrainos žiniasklaida citavo Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotoją Kryme Nazarą Cholodnickį, kuris nurodė, kad J. Pavlenko netrukus bus pareikšti kaltinimai dėl turto išeikvojimo.

Prieš Krymo aneksiją Masandros vyno fabrike buvo penki 1775 „Cheres de La Frontera“ vyno buteliai. Du šio vyno buteliai buvo parduoti „Sotheby's“ aukcionuose 1990 ir 2001 metais. Vieno butelio kaina – 100–150 tūkst. dolerių.                  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi