Naujienų srautas

Veidai2020.02.11 06:51

Lietuva – mados elite: dizainerė Agnė Kuzmickaitė jau išvyko į Londono mados savaitę

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė išvyko į Didžiosios Britanijos sostinę, kur jau penktadienį Londono mados savaitėje pristatys naujausią savo kolekciją. Tai pirmas kartas, kai mūsų šalies dizainerė savo kūrybą pristatys viename svarbiausių mados renginių.

Londono, Milano, Niujorko ir Paryžiaus mados savaitės yra laikomos svarbiausiais metų mados renginiais. Šių metų vasario 14–18 d. Londone vyksiančioje mados šventėje savo kūrinius pristatys „Burberry“, „Tommy Hilfiger“, Victoria Beckham ir lietuvių dizainerė A. Kuzmickaitė.

Ji pirmoji ne tik iš lietuvių, bet ir iš visų Baltijos šalių dizainerių, kuri pasirodys pagrindinėje Londono mados savaitės programoje.

Spragtelti pirštais, kad Londonas lauktų išskėstomis rankomis, nepakanka – A. Kuzmickaitė mados pasaulio dėmesį atkreipė ne kartą: jos kolekcijos jau buvo pristatytos užsienio šalių mados savaitėse, jos drabužiai publikuoti „Vogue“ žurnale, neseniai jos drugeliais margintu drabužių deriniu puošėsi ir atlikėja Rita Ora, o viename mados renginyje sutikta Anna Wintour smagiai drauge pozavo nuotraukai.

„Į oficialią mados savaitės programą patekti nėra taip paprasta. Ten vyksta rimta atranka, atsižvelgiama į daugybę kriterijų – kokiuose mados leidiniuose pasirodė dizainerio darbai, kokios žvaigždės puošiasi jo kuriamais drabužiais, kas dedasi jo socialiniuose tinkluose ir pan. Manau, kad R. Oros pasirodymas su mano kurta glaustinuke taip pat turėjo įtakos.

Be to, teikdamas paraišką dizaineris turi pateikti ir savo darbų portfolio bei mados industrijos atstovų rekomendacijas“, – portalui LRT.lt vardija dizainerė.

Kad savo kolekciją galės pristatyti mados savaitėje, ji sužinojo dar praėjusių metų gruodį. Nemažai su pristatymu susijusių detalių ji turėjo suderinti per atstumą – elektroniniu paštu ar susisiekus su mados savaitės rengėjais.

A. Kuzmickaitė Londone pristatys naujausią savo kolekciją, skirtą rudeniui ir žiemai. Jau daugelį metų jos išskirtiniu ženklu laikomas drugelis plazdės ir ant mados savaitės podiumo. Dizainerė sako, kad po to, kai drugeliais buvo pasipuošusi R. Ora, ji džiaugiasi ir dar viena galimybe drugelį pristatyti didesnei užsienio rinkai.

„Rudens ir žiemos kolekcijoje dominuos šiems sezonams būdingos spalvos, o prie jų bus derinamos ryškiaspalvės detalės, netradicinės faktūros. Šia kolekcija noriu kalbėti apie sugebėjimą džiaugtis kasdienybe tokia, kokia ji yra.

Lyginant su ankstesniais laikotarpiais, dabar gyvename ganėtinai ramiai. Nors ore tam tikra įtampa kartais gali ir pasijausti, noriu kalbėti apie tai, kad, nepaisydami visko, turime mokėti atrasti džiaugsmą“, – apie naujausią kolekciją pasakoja A. Kuzmickaitė.

Beje, nors naujausia dizainerės kolekcija pirmiausia bus pristatyta Londone, savo gerbėjams Lietuvoje ji taip pat paliko staigmenų – balandį naująją kolekciją ji pristatys ir savo gimtinėje, o modelių joje bus daugiau, nei išvys Londono mados savaitės svečiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi