Veidai

2020.02.09 23:54

Raudonojo „Oskarų“ kilimo svečiai demonstravo išradingumą: vieni reiškė pagarbą Bryantui, kiti atsinešė maisto

atnaujinta 2.58
LRT.lt2020.02.09 23:54

Los Andželo „Dolby“ teatre praūžė svarbiausia kino pasaulio atstovų metų naktimi laikomi „Oskarų“ apdovanojimai. Ne mažesnio dėmesio nei ceremonija susilaukiančiu raudonuoju kilimu žengusios garsenybės nestokojo išradingumo – vienų aprangoje buvo užkoduota pagarba žuvusiam krepšininkui Kobe Bryantui, kitų – kova už moterų teises, o kai kurie į ceremoniją atvyko nešini savo maistu.

Apdovanojimų už pasiekimus kino industrijoje vakaras – proga ne tik JAV Kino meno ir mokslo akademijai pagerbti labiausiai to nusipelniusius, bet ir vakaro svečiams pademonstruoti išskirtinį įvaizdį.

Raudonasis apdovanojimų kilimas, kuriuo prieš ceremoniją žengia vakaro svečiai, sulaukia ne mažiau dėmesio nei „Oskarų“ statulėlių teikimas. Ant kilimo fotoaparatų objektyvams pozuoja garsių dizainerių kurtais rūbais ir aksesuarais pasipuošę svečiai, šio vakaro įvaizdžiu neretai pradėję rūpintis jau prieš keletą savaičių.

Vienas pirmųjų į renginį atvykęs Brodvėjaus teatro artistas Billy Porteris, kaip visada, pasirinko drąsų įvaizdį. Vos prieš porą savaičių tapęs interneto sensacija po to, kai „Grammy“ apdovanojimuose pasirodė su žvilgančiu mėlynu kostiumu ir automatine skrybėle-užuolaida, šiandien aktorius vėl pasirinko ekstravagantišką įvaizdį. Žinoma, B. Porteris neliko nepastebėtas interneto komentatorių – kai kuriems iš jų aktorius priminė „Oskaro“ statulėlę.

Keletui „Oskaro“ statulėlių nominuotame filme „Vieną kartą Holivude“ vaidinusi paauglė Julia Butter drąsiai pozavo raudonojo kilimo fotoaparatams ir šmaikštavo su žurnalistais. Pastarųjų dėmesį ji patraukė ne tik įspūdingu rausvos spalvos dizainerio Christian Siriano kurtu garderobu, bet ir savo rausvos rankinės turiniu.

Aktorė noriai pademonstravo, jog į „Oskarų“ teikimo ceremoniją atsinešė sumuštinį. „Nes man patinka ne visas maistas, kurį čia tiekia“, – šmaikštavo jaunoji aktorė. Belieka tikėtis, jog virtuvės šefai neįsižeis – jie svečiams priruošė įmantriausių skanėstų, tarp kurių ir žiniasklaidos dėmesį patraukęs „Oskaro“ statulėlės formos lašišos užkandis.

Režisieriaus Spike Lee, ant raudonojo kilimo pozavusio su žmona Tonya Lewis Lee, aprangoje buvo užkoduota žinutė. Jis ant raudonojo kilimo jau antrą kartą pasirodė vilkėdamas tą patį violetinį švarką, tik šįkart ant jo buvo išsiuvinėti skaitmenys „24“. Taip režisierius išreiškė pagarbą neseniai aviakatastrofoje žuvusiam krepšininkui Kobe Bryantui.

Į iškilmingą „Oskarų“ teikimo ceremoniją atskubėjo ir neseniai praūžusiuose „Grammy“ muzikos apdovanojimuose triumfavusi atlikėja Billie Eilish. Ji taip pat liko ištikima savo stiliui – pasirodė vilkėdama platų, kūno linijų neišryškinantį šviesų kostiumą, o aukštakulnius iškeitė į sportinę avalynę.

Kad atlikėja nuo galvos iki kojų „apsiginklavusi“ „Chanel“ kurtu įvaizdžiu, tapo aišku pažvelgus į jos pirštines ir švarką, ant kurio ir puikuojasi mados namų vardas bei atributika. B. Eilish šiame renginyje ypatinga viešnia – ceremonijos metu ji ant scenos surengs, žadama, nepaprastą pasirodymą. „Oskarų“ teikimo ceremonijoje pasirodymus taip pat surengs tokie scenos grandai kaip Eltonas Johnas ir Eminemas.

Raudonojo kilimo pažiba tapo atlikėja Janelle Monae, pasirodžiusi vilkėdama „Ralph Lauren“ kurtu rūbų deriniu. Kai kuriems interneto komentatoriams atlikėjos įvaizdis priminė pusiau viduramžių riterį, pusiau kiborgą, tačiau visi sutarė – ji atrodė išties įspūdingai.

Artėjant „Oskarams“ BBC šmaikštavo, kad dėl šiemet viena po kitos surengtų „Bafta“ ir „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijų, Joaquinas Phoenixas gali nespėti išsivalyti taip dažnai vilkimo smokingo, mat „Džokerio“ (angl. „Joker“) žvaigždė yra vienas iš daugelio Holivudo aktorių, skubiai turėjusių persibazuoti iš Londono į Los Andželą, kad spėtų į sekmadienį įvyksiantį Kino akademijos apdovanojimų įteikimą.

Visgi panašu, kad Džokerį suvaidinęs J. Phoenixas spėjo ir pasiruošti kostiumą, ir atvykti į renginį. Fotografams aktorius pozavo tradiciškai vilkėdamas juodą kostiumą, o nuo fotoaparatų blyksčių akis slėpė po tamsiais akiniais. „Džokeris“ šiemet nominuotas daugiausia – net 11 – „Oskarų“.

Nepriekaištingai atrodė ir aktorė Natalie Portman, savo aprangoje taip pat užkodavusi žinutę. Ant jos suknelės išsiuvinėtos režisierių moterų, kurios nebuvo nominuotos „Oskarui“, pavardės. „Norėjau atkreipti dėmesį į moteris, į kurias už jų šiemet nudirbtą puikų darbą niekas neatkreipė dėmesio“, – kalbėjo aktorė.

„Oskarų“ apdovanojimų raudonojo kilimo akimirkos – galerijoje.

Parengta pagal CNN, BBC, „The Guardian“ ir „Vogue“.