Veidai

2020.02.10 14:50

Kelionė laiku – jubiliejų mininti Jurga ir primirštos jos pusės

pamatykite archyvinius kadrus
LRT.lt2020.02.10 14:50

Apie keliones laiku dainuojanti Jurga vasario 10-ąją mini 40-ąjį gimtadienį. Pakeliauti laiku galima ir vartant senas nuotraukų galerijas ar peržiūrint senus vaizdo įrašus. Ar pamenate pirmuosius Jurgos žingsnius scenoje, jos vestas televizijos laidas, interviu?

Praėjusių metų pabaigoje atlikėja pristatė kūrinio „Kelionė laiku“ vaizdo klipą, kurį galima pavadinti kelione vaizdu per visą 15 metų trunkančią dainininkės kūrybą, o jame – vaizdai iš ankstesnių atlikėjos klipų.

KLIPVID 2019. Jurga – „Kelionė laiku“

Šią kelionę galima kiek pratęsti, tereikia pasikapstyti LRT archyvuose. Žinoma atlikėja studijavo žurnalistiką, o 2004-aisiais debiutavo ir kaip LRT TELEVIZIJOS laidų „Lietuvos dainų dešimtukas“, o 2006-aisiais ir kaip nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėja.

Eurovizija 2006. Nacionalinė atranka, įžanginė laida

2005-ųjų pavasarį pristatyta daina „Nebijok“ dažnai vadinama solinės jos, kaip atlikėjos, karjeros pradžia. „Nebijok“ buvo grojamiausias kūrinys tais metais Lietuvos radijo stočių eteryje, o Jurga tapo viena populiariausių atlikėjų.

Tačiau dar prieš tai atlikėja lankėsi LRT TELEVIZIJOS laidoje „Būk artistas“.

Būk artistas. Jurga Šeduikytė

2007-aisiais atlikėja viešėjo šviesios atminties Leonido Donskio laidoje „Be pykčio“, kur dalijosi mintimis apie muziką, dainą, politiką, televiziją ir kt.

Beje, 2019-aisiais pradėtas rodyti naujas „Netflix“ serialo „The Last Czars“ („Paskutinieji carai“) sezonas, kuriame nusifilmavo ir Jurga. Apie tai ji pasakojo LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakarėja su Martynu Starkumi“.

Atlikėja Jurga Šeduikytė apie vaidybą:  teatras yra didis, o kinas – subtilus

Metų pradžioje kalbėdama su portalu LRT.lt Jurga sakė, kad šie metai skirti tam, kad iš naujo sudėliotų ir įvertintų savo moralines vertybes, tikslus, gyvenimo būdą, suprastų, ne kaip privalo, o kaip nori gyventi.

„Jaučiu, kad pasikeičiau. Tačiau tam, kad nekartočiau tam tikrų klaidų, turiu pereiti į kitą etapą. Kol kas geriausia, ką atradau, yra sąmoningas buvimas kiekvieną dieną“, – sakė Jurga, socialiniuose tinkluose pradėjusi rašyti dienoraštį, kurį pavadino Jurgos iššūkiu. Jame atlikėja dalijasi esminiais atradimais ir filosofinėmis įžvalgomis.

Per daugelį metų scenoje Jurga nevengė ir stiliaus eksperimentų. Per praėjusiais metais vykusius M.A.M.A apdovanojimus ji sakė, kad muzika ir atlikėjo įvaizdis – neatsiejami dalykai.

Atlikėjas scenoje gali būti kitoks, nei yra gyvenime, pavyzdžiui, atlikėjas, kuris kasdienybėje yra subtilesnis ir galbūt kiek nedrąsus, scenoje gali save papildyti ir pateikti daugiau savo pusių.

„Tačiau yra ir labai gerai, kai žmogus supranta, koks jis yra savo vidumi, ir pratęsia savo vidų įvaizdžiu. Taip jis sutaupo žmonių laiką – net ir nepažinodamas žmogaus, iš jo įvaizdžio gali pamatyti, koks jis yra viduje.

Įvaizdis ir vidiniai dalykai neturėtų meluoti, nebent tai yra trumpalaikiai projektai. Galbūt todėl gyvenime subtilios ir nedrąsios moterys būna labai drąsios scenoje“, – svarstė žinoma dainininkė.

Visi atlikėjos pokyčiai – nuotraukų galerijoje.

Žagarės vyšnių festivalis 2015. Jurga Šeduikytė
Jurga. Breaking The Line