Veidai

2020.02.07 13:18

Gimtadienį minintis kunigas Benas Lyris savo išmoktomis pamokomis dalijasi ir su kitais

LRT.lt2020.02.07 13:18

Šiandien 34-ąjį gimtadienį mini kunigas ir poetas Benas Lyris, kiekvieną savaitgalį savo mintimis besidalijantis ir portale LRT.lt. Pasitikdamas sukaktį, sunkią ligą įveikęs penkių knygų autorius sako beveik išmokęs paleisti baimes ir žmones, kurie jį skaudina. Benas Lyris atviras: nors dar ne visada moka atsiprašyti, jis stengiasi gyventi taikoje, tikėjime ir meilėje.

Didžiulę sekėjų armiją socialiniuose tinkluose turintis Benas Lyris nuolat dalijasi savo kūryba ir mintimis. Pasitikdamas gimtadienį, jis su gerbėjais pasidalijo 24 dalykais, kuriuos, kaip pat sako, beveik išmoko per gyvenimą. Kunigas ir poetas sako, jog šis gimtadienis jam išties labai brandus.

Benas Lyris sako beveik išmokęs paleisti savo baimes ir ėmęs nebebijoti savęs. „Viską darau, kad žmonės, esantys šalia manęs, taip pat pamiltų save“, – feisbuke rašo Benas Lyris. Jis taip pat sako supratęs, kad turi tik šią dieną, suvokęs, kad yra netobulas ir beveik išmokęs priimti kitų pagalbą.

Pastarieji metai Benui Lyriui buvo įsimintini. Jis parašė penkias knygas, surengė pirmąjį savo kūrybos koncertą. Atsitiesęs po sunkios ligos ir mamos netekties, kunigas dėkoja Dievui, kad dar iki mirštant suprato, jog jam nereikia mašinos, namo, pinigų, geriausių vardinių rūbų, prekės ženklų. „Man pakanka širdies, kurią girdėdamas galiu būti laimingas, ir tų, kurie joje. Man pakanka širdžių, kuriose aš Gyvenu“, – rašo Benas Lyris.

Skaudi gyvenimo patirtis kunigą išmokė nesmerkti kitų ir suprasti, jog kiekvienas turi nueiti savo kelią. „Mokausi pasakyti žmonėms, kad myliu, kol jie gyvi“, – rašo Benas Lyris.

Viename interviu LRT.lt Benas Lyris yra kalbėjęs, jog šiandieninis komforto siekis pakeičia ir išstumia nuoširdų ryšį. „Šiandien nebėra knygos ir pokalbio džiaugsmo, nes viską galime rasti internetinėje erdvėje. Viskas mums duodama jau „sukramtyta“ ir iš anksto paruošta. Na, o gerus dalykus dažnai priimame kaip savaime suprantamus ir į žmogų dėmesį atkreipiame tik tada, kai jis suklysta“, – kalbėjo Benas Lyris.

Benas Lyris yra išleidęs knygas „Tavo meilė mano akys“, „Mano popierius Tavo širdis“, „Mano laikas – Tu“, „Liturgija Meilės“ ir „Aprenk mane savo Meile“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.