Veidai

2020.02.06 07:53

Pretendentai į „Euroviziją“ turi savo simpatijas – komisijos favoritės nemini

LRT.lt2020.02.06 07:53

Kiekvienas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvis svajoja atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, tačiau seka ir kitų dalyvių pasirodymus bei negaili komplimentų kitiems atrankos dalyviams. Kam simpatizuoja antrajame „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje pasirodantys atlikėjai?

Antrojo pusfinalio dalyviai su nekantrumu laukia šeštadienio, kai paaiškės, kurie jų kovos nacionalinės atrankos finale. Jame vietą jau užsitikrino pirmąjame pusfinalyje pasirodę Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop ir KaYra. Komisija daugiausiai savo balsų skyrė A. Pilvelytei, tačiau panašu, kad antrajame pusfinalyje kovojantiems atlikėjams jos pasirodymas neįsiminė.

Nors Saulius Šemiotas-MEANDI tikina nesantis didžiulis „Eurovizijos“ konkurso gerbėjas, šiemet nusprendęs dalyvauti atrankoje, klausėsi ir kitų atlikėjų pasirodymų.

„Gal nėra taip, kad įdėmiai viską stebiu ar žiūriu, ką kiekvienas daro, bet iš to, ką mačiau, man patiko puikiai pasirodžiusi Rūta Loop, taip pat „The Roop“ – jų pasirodymas tikrai fainas“, – sakė MEANDI.

Atlikėjas, prodiuseris Germanas Skoris atrankoje dalyvauja su savo kūrybos daina, be to, vienaip ar kitaip prisidėjo prie dar trijų atlikėjų (Aikos, „Baltų varnų“ ir Roko Poviliaus) dainų.

„Man gaila, kad kai kurios dainos jau iškrito – Aika, mano manymu, labai gerai pasirodė, taip pat ir „Baltos varnos“, kurios tik per plauką nepateko į pusfinalį. Taip pat man patiko „The Roop“ grupės daina – tai kūrinys, turintis viską, ko reikia dainai. Manau, kad jie tikrai galėtų atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, – sakė jis.

O kalbėdamas apie pačią atranką, G. Skoris sako, jog paminėtų ir šių metų formatą: „ Man nepatikdavo, kad anksčiau atlikėjai komentarus apie savo pasirodymą turėdavo išklausyti iškart po jo.

Ne visos pastabos būna labai smagios, o kai kuriuos atlikėjus netgi atbaidančios. Šiais metais viskas labai konkretu ir geranoriška. Komisija juk ir turėtų patarti ir trūkumus vardyti su gera intencija.“

Oksforde gyvenantis ir studijuojantis Andrius Vaicenavičius, prisistatantis scenos vardu Andy Vaic, portalui LRT.lt sako, kad šių metų atranka jam palieka gerą įspūdį, ypač džiugina tai, kad atlikėjai ateina su savo kūrybos dainomis. „Vieno favorito išskirti negalėčiau – palaikau visus muzikantus, nes kiekvienas atranda savo klausytoją, savo rinką“, – patikino jis.

Savo įžvalgomis pasidalijo ir tiesioginėje LRT.lt portalo transliacijoje dalyvavusi Monika Pundziūtė-Monique. „Pastebiu, kad žmonės palaiko „The Roop“, Rūtą Loop, Moniką Mariją. Visi šie atlikėjai ant scenos yra savimi, o tai labai paperka klausytojus, mane taip pat. Buvimas savimi – didžiausias atlikėjo ginklas. Kas bus stipresnis, pamatysime finale. Jei laimėčiau aš, man būtų didelė garbė, nes kovosiu su labai stipriais konkurentais. Pagalvojus apie finalą, prieš akis iškart matau minėtus atlikėjus.

Be to, viena mano favoričių buvo Evgenya Redko, kuri iš atrankos pasitraukė dėl sveikatos problemų. Tačiau manau, kad normalu – sveikata turi būti svarbiausia“, – sakė Monique.

Dainininkė Agnė Šiaulytė-Petunija pasakojo, kad pirmiausia jai labiausiai patinka pats konkursas – ji ne kartą pasakojo, kad yra tikrų tikriausia „Eurovizijos“ gerbėja, kiekvienais metais perklausanti visų dalyvių dainas, taip pat ir įvairias tinklalaides, pvz., „Dūzė Pua“, skaitanti apie konkursą žiniasklaidoje.

„Kiekvienais metais tai darau, man tai labai įdomu!“ – pasakojo ji, tačiau vieno favorito neišskiria.

Antrajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje pasirodęs Rokas Povilius nuo klausimo neišsisukinėjo ir sakė labiausiai palaikantis MEANDI ir Germaną Skorį. „Man labai patinka Germano Skorio daina ir jos žanras. Beje, manau, jog kartais su juo panašiai matome įvairius dalykus. Na, o MEANDI pasirodymas kitoks, labai spalvingas, bet tuo pačiu neperšlifuotas, ne per daug pompastiškas, o tiesiog linksmas, jame išlaikomas ir paprastumas“, – kalbėjo grimo kėdėje pasirodymui besiruošiantis Rokas Povilius.

Ne pirmą kartą nacionalinėje atrankoje dalyvaujanti atlikėja Monika Marija taip pat išskyrė savo favoritus. Jos manymu, šių metų „Eurovizijos“ atrankoje netrūksta stiprių pasirodymų. „Šiemet „Eurovizijos“ scenoje daug stiprių ir įdomių pasirodymų. Man patinka Rūtos Loop daina, stiprūs „The Roop“, MEANDI kūriniai“, – kalbėjo atlikėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.