Naujienų srautas

Veidai2015.09.15 16:00

V. Putinas telefonu susisiekė su E. Johnu

BNS 2015.09.15 16:00

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susisiekė su seru Eltonu Johnu, kad galėtų pasikalbėti apie griežtus homofobiškus jo šalies įstatymus, praėjus kelioms dienoms po dainininko viešo pareiškimo, jog jis norėtų pasikalbėti su Rusijos vadovu.  

Savo homoseksualumo neslepiantis hito „Rocket Man“ atlikėjas nerado laiko pasikalbėti su V.Putinu, kai lankėsi Rusijoje praėjusį lapkritį, o dar metais anksčiau, 2013-aisiais, nepaisydamas protestų ten surengė du koncertus, V.Putinui pasirašius itin prieštaringai vertinamą įstatymą, kuriuo buvo uždrausti homoseksualumo propagavimas ar demonstravimas nepilnamečiams.

Per pasirodymą Sankt Peterburge 2014 metais E. Johnas kreipėsi į savo gerbėjus, kritikuodamas naująjį įstatymą: „Būdamas gėjus visada jaučiausi toks laukiamas Rusijoje... Jeigu atvirai nekalbėčiau apie tai, kas esu, negalėčiau rašyti šios muzikos. Tai nėra gėjų propaganda. Aš taip išreiškiu gyvenimą. Jeigu už tai pradėsime bausti žmones, pasaulis praras savo žmoniškumą“.

O šį šeštadienį E. Johnas britų nacionaliniam transliuotojui BBC pareiškė, kad vis dar tikisi susitikti su V.Putinu ir aptarti šią ginčytiną problemą.

„Labai norėčiau susitikti su juo. Labai norėčiau susėsti su juo ir pasikalbėti. Turbūt tai tik graži svajonė ... Susitikčiau su juo ir pasakyčiau: „Klausykit, nagi, išgerkim arbatos, pakalbėkim apie tai“, – sakė jis.

„Jis gal juoktųsi man už nugaros, kai uždarytų duris, ir vadintų mane visišku idiotu, bet bent jau galėčiau turėti ramią sąžinę ir pasakyti: „Aš bandžiau“. Pasakyčiau: „Nagi. Gėjai čia ne problema. Mes nesame pasaulio problema. Pasaulis turi daug didesnių problemų nei gėjai“, – sakė E. Johnas.

„Būk priimantis ir visi išvien bandykime spręsti pasaulio problemas. Bet neizoliuok gėjų ir nebūk iš anksto nusistatęs prieš juos“, – pridūrė jis.

Atrodo, kad V. Putinas perskaitė E. Johno interviu ir nusprendė pats žengti pirmą žingsnį, susisiekdamas su atlikėju.

Pirmadienį E. Johnas paskelbė V.Putino nuotrauką tinkle Instagram.com ir pridėjo prierašą: „Ačiū prezidentui V. Putinui, kad šiandien susisiekė su manimi ir pasikalbėjo telefonu. Nekantriai laukiu mūsų susitikimo akis į akį, kad galėtume pakalbėti apie LGBT lygybę Rusijoje“.

Rusija draudžia tos pačios lyties asmenų santuokas, nepritaria homoseksualistų lygių teisių rėmimui ir dažnai tokias pastangas vadina „propaganda“.

Homofobija šalyje vis dar labai paplitusi ir beveik jokie vieši asmenys nėra atskleidę savo homoseksualumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi