Veidai

2020.02.03 17:35

Už Moniką Mariją „Eurovizijos“ atrankoje balsuoti raginęs kraštietis nesuprato darantis meškos paslaugą

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2020.02.03 17:35

Artėjant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalui, konkurso gerbėjai vis aktyviau reiškia savo simpatijas ir antipatijas. Štai antrajame atrankos pusfinalyje šį šeštadienį pasirodysiančią Moniką Mariją kelmiškis Augustinas Gudmonas palaiko taip, kad vietiniame laikraštyje net išspausdino skelbimą su raginimu balsuoti už jo kraštietę.

Skelbime šalia raginimo balsuoti už Moniką Mariją nurodoma, jog ji tarptautiniame dainų konkurse garbingiausiai atstovautų Lietuvai. Sėkmės atveju žadama, jog Vilniaus senjorų teatras kraštiečiams nemokamai parodys spektaklį „Likimai“. „Garantuoju, tėviškėnas Augustinas Gudmonas“, – pasirašoma po skelbimu.

Skelbimą Kelmės vietos laikraštyje „Bičiulis“ išvydę portalo LRT.lt skaitytojai kreipėsi su prašymu išsiaiškinti, ar toks raginimas balsuoti už vieną ar kitą atrankos dalyvį neprieštarauja nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos taisyklėms.

Susisiekus su Vilniaus senjorų teatro, kurio nemokamas spektaklis Kelmės krašto gyventojams ir žadamas, vadovu Vytautu Mikalausku, jis patikino apie tokį skelbimą ir, juolab, nemokamą spektaklį, nieko nežinąs. „Bent jau aš, kaip teatro vadovas, tokio dalyko tikrai nežinau ir tokio sprendimo niekam nesu davęs. Antra, praėjusią savaitę atostogavau ir nebuvau Lietuvoje, tai, nebent, kažkas kažką daro be mano žinios“, – portalui LRT.lt sakė V. Mikalauskas.

Monikos Marijos vadybininkė Gabrielė Snieganaitė taip pat patikino apie raginimus pusfinalyje ar finale balsuoti už Moniką Marija nieko negirdėjusi: „Mes tokios žinios neplatinome, tokio susitarimo neturime, į mus niekas dėl to nesikreipė. Net nežinau, kaip šį atvejį pakomentuoti, nes nei rašėme tą skelbimą, nei bendravome su tuo aktoriumi ir dėl nieko nesitarėme.“

Galiausiai per Senjorų teatro vadovą V. Mikalauską portalui LRT.lt pavyko susisiekti ir su pačiu skelbimo autoriumi Augustinu Gudmonu – į devintąją dešimtį įkopusiu, Senjorų teatre vis dar tebevaidinančiu Monikos Marijos kraštiečiu ir atsidavusiu gerbėju. Vyriškis pasakojo, jog su juo susisiekus senjorų teatro vadovui V. Mikalauskui, A. Gudmonas ne juokais išsigando, kad, norėjęs gero, Monikai Marijai bus padaręs meškos paslaugą.

Vyriškis atviravo, kad dėti skelbimą į laikraštį nusprendė po to, kai perskaitė komentarą, jog į „Euroviziją“ reikėtų siųsti bet ką, išskyrus Moniką Mariją. „Nors daugiau kaip pusę amžiaus nebegyvenu Kelmėje, bet prenumeruoju „Bičiulį“ ir skaitau, domiuosi, kas mano tėviškėje vyksta. Ir kada mano žemietė tokiam aukštam lygy, pati kuria, puikiai dainuoja ir sugeba bei gali tai, ko kiti negali padaryti, nes neturi Dievo dovanos... Ji gali dainuoti. Man atrodo, kad gražiam ir kultūringam menui atstovauti gali ji“, – simpatijų Monikai Marijai neslėpė iš Kelmės kilęs senjoras.

„Juk pasirašau, kad esu tėviškėnas, kad skambėtų taip, jog čia rašau asmeniškai, kaip dainininkės gerbėjas“, – karštai pasakojo A. Gudmonas. Vyriškis sakė nė nepagalvojęs, kad jo skelbimas sulauks tokių reakcijų, ir tik sulaukęs Senjorų teatro vadovo ir žurnalistų skambučio suprato, kokia pekla užvirė. „Kepiau anūkui blynus, tai visą keptuvę sudeginau“, – kalbėjo sunerimęs A. Gudmonas.

LRT.lt pastebi, jog „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos regėjai siekia užtikrinti skaidrų ir patikimą balsavimo procesą ir tam skiria aukščiausią prioritetą. Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai gali kviesti savo gerbėjus aktyviai palaikyti ir balsuoti už dainą ir tai nenusižengia nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos taisyklėms. Nusižengimu būtų laikoma, jei už dalyviai už palaikymą siūlytų piniginį atlygį.

Vertinant tokias situacijas taip pat būtina atsižvelgti į tai, ar pats atrankos dalyvis ir jo komanda yra susijusi su įvykiu. Kaip jau minėta, su Monikos Marijos atstovais buvo susisiekta, jie apie šį įvykį tikino nieko nežinantys.