Naujienų srautas

Veidai2020.02.04 21:13

Eglė Daugėlaitė pasidalijo mintimis apie motinystę: vaiko pinigai maži, bet dabar auginti vaikus lengviau

LRT laidų vedėja Eglė Daugėlaitė, neseniai susilaukusi pirmagimio, džiaugiasi, kad lietuvės turi unikalią galimybę būti su vaiku metus ar dvejus ir kad jai nereikia plėšytis kaip vakarų europietei. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Visi kalba“ ji pasidalijo motinystės džiaugsmais ir rūpesčiais – ką išgyveno pirmą kartą palikusi vaiką auklei ir kada keltis lengviau: naktį pravirkus vaikui ar į „Labą rytą“?

Po truputį prie darbų grįžtanti prieš pusmetį sūnelio Jono susilaukusi LRT laidų vedėja E. Daugėlaitė sako, kad šis laikotarpis labiau primena pramogavimą nei rimtą darbą. „Savęs dar nelaikau dirbančia, bet ir motinystės atostogų terminą kiekvienas suprantame savotiškai“, – svarsto ji.

Pasak pašnekovės, eteryje dirbančių žmonių darbas dėkingesnis nei tų, kurie dirba biure, tačiau būtent dėl to, kad dirbi eteryje, esi stebimas ir vertinamas.

„Mes galime padirbėti, atsitraukti, ruoštis namuose, vakare vesti transliaciją. Bet kai esi matomas, ir kiekvienas išėjimas tampa matomesnis. Tada visi stebisi, kad tu dirbi, nors tai pavieniai atvejai“, – mintimis dalijasi E. Daugėlaitė.

Paklausta, ar žada į darbą grįžti jau po metų, ji sako nežinanti, ar metai gali būti laikomi atskaitos tašku. Jos manymu, kada grįžti į darbą, kiekviena moteris turėtų spręsti pagal save ir pagal savo vaiką.

Ar aš norėčiau plėšytis, kaip tenka olandėms, anglėms, belgėms ir likusioms vakarų europietėms? Tikrai nenorėčiau.

„Vienos lipa ant scenos po mėnesio, nes jaučiasi gerai ir to nori. Kitoms ir metų negana atsigauti, atsitiesti. Labai priklauso ir nuo vaiko. Aš sakiau savo vadovams, kad nežinau, man prireiks metų ar dvejų – žiūrėsiu pagal vaiką. Dabar matau, kad jis puikiausiai bent jau kol kas su visais sutaria. Bet naktys nėra lengvos. Manau, kad dar reikėtų su juo pabūti“, – atvirauja LRT laidų vedėja.

Atsakydama į klausimą, lengviau keltis naktį pravirkus vaikui ar į laidą „Labas rytas, Lietuva“, E. Daugėlaitė pažymi, jog tai visai kitoks kėlimasis, nors ir galvojo, kad turi atsparumą keltis naktimis. Be to, ir tokio kėlimosi nuovargis yra daug didesnis, nes neišsimiegojimas tęsiasi nuolatos.

Karjerą ir motinystę derinanti Eglė Daugėlaitė: mums auginti vaikus yra lengviau nei mūsų mamoms

Dažna moteris, išeidama motinystės atostogų, baiminasi, ar turės kur sugrįžti. Ir pati pašnekovė neslepia, kad šiek tiek baimės būta, tačiau pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą darbovietė privalo saugoti darbo vietą, tad E. Daugėlaitė tikra, jog galės grįžti į laidų vedėjos kėdę. Tiesa, nebūtinai į „Labo ryto“.

Pašnekovė tvirtina, kad karjerą ir motinystę suderinti įmanoma, nors ir sunkiai. Visgi moteris džiaugiasi, kad Lietuvoje yra galimybė būti su vaiku metus, dvejus ar net trejus, jei tik mama ar tėtis to nori.

„Ar aš norėčiau plėšytis, kaip tenka olandėms, anglėms, belgėms ir likusioms vakarų europietėms? Tikrai nenorėčiau“, – pažymi ji.

Informacijos srautai yra milžiniški. Į lankas „nusiforumuoti“ galima greitai. Aš, jeigu kas ištinka, stengiuosi skambinti gydytojai.

E. Daugėlaitė prisiminė ir baimę pirmą kartą dėl darbo palikus vaiką su aukle. Ji turi sau pastabų dėl vesto koncerto, nes, kaip prisipažino laidoje „Visi kalba“, tąkart mintys buvo su vaiku. Tačiau moteris sako, kad jau buvo laikas išeiti iš komforto zonos, motinystės burbulo.

Dėl ekonominio pakilimo vis daugiau šeimų susilaukia vaikų, tačiau ar tokias šeimas valstybė myli? Vaiko pinigai tepadengia pusę mėnesio sauskelnių išlaidų, teigia E. Daugėlaitė, tačiau ji taip pat mano, kad šiandien moterims vaikus auginti lengviau, nei buvo jų mamoms.

„Aišku, informacijos srautai yra milžiniški. Į lankas „nusiforumuoti“ galima greitai. Aš, jeigu kas ištinka, stengiuosi skambinti gydytojai“, – pabrėžia laidų vedėja.

Paūgėjus pirmam vaikui klausimą „Kada antras?“ girdi dažna mama. Paklausta, ar teko išgirsti tokių klausimų, E. Daugėlaitė sako, kad išgirsta ir kur kas intymesnių klausimų, tokių kaip „Ar maitini krūtimi?“.

„Nežinau, duok, Dieve, daugiau vaikų, aš nesigailiu. Mano gimdymo patirtis yra priešinga nei visos moterys vienos kitas gąsdina. Esu iš tų, kurios drąsina. Ir esu už sąmoningą gimdymą vietoje baubų“, – kalba pašnekovė.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Karjerą ir motinystę derinanti Eglė Daugėlaitė: mums auginti vaikus yra lengviau nei mūsų mamoms
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi