Veidai

2020.02.03 12:05

Ibelhauptaitė tęsia tradiciją: iškilmingame renginyje vėl sutviskėjo su Statkevičiaus kurta suknele

LRT.lt2020.02.03 12:05

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį praūžė britiškaisiais „Oskarais“ vadinamieji Britų kino meno akademijos apdovanojimai (BAFTA). Renginio žiūrovų dėmesys krypo ne tik į „Auksinių kaukių“ laureatus, bet ir raudonąjį apdovanojimų kilimą, kuris, ceremonijos organizatorių paprašius puoštis tvariai, virto „žaliuoju“. Ant jo pasirodė ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė su vyru režisieriumi Dexteriu Fletcheriu.

D. Fletcherio režisuotas filmas „Rocketman“, kuriame pasakojama Eltono Johno istorija, sulaukė didelės sėkmės. BAFTA apdovanojimuose jis buvo nominuotas geriausio britų filmo, geriausio grimo, geriausio garso ir geriausio aktoriaus (Taronas Egertonas) kategorijose.

Tiesa, „Rocketman“ galima išvysti ne tik žymius aktorius, bet ir lietuviams puikiai pažįstamą veidą – dizainerį J. Statkevičių. Po įkūnyto vaidmens dizaineris pasakojo, kad D. Fletcheris ir D. Ibelhauptaitė vaidmenį iš karto pasiūlė būtent jam.

„Filmui reikėjo tikro dizainerio, o Daliai nekilo klausimas, kad tai turiu būti aš. Dvi savaites važinėjau į Londoną ir tai buvo labai sunku. Turėjau būti su grimu ir su ūsais, ilgais plaukais. Tai buvo labai įdomu, nepaprasta patirtis“, – pasakojo J. Statkevičius.

D. Ibelhauptaitė savo socialinio tinklo paskyroje rašė, jog iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje puošėsi J. Statkevičiaus kurtais rūbais: „Nuostabi „Rocketman" kelionės pabaiga, ačiū Juozui Statkevičiui už nerealius apdarus“, – rašė D. Ibelhauptaitė, ant raudonojo apdovanojimų kilimo pozavusi su vyru D. Fletcheriu.

D. Ibelhauptaitė raudonuoju kilimu ne pirmą kartą žengia vilkėdama būtent J. Statkevičiaus kurtus drabužius. Maždaug prieš mėnesį nugriaudėjusiuose „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose, kuriuose dvi iš trijų statulėlių „Rocketman“ pelnė Taronas Egertonas, pripažintas geriausiu komedijos ar muzikinio filmo aktoriumi, o geriausia originalia daina tapo „(I'm Gonna) Love Me Again“ (Eltonas Johnas, Bernie Taupinas „Rocketman“), ji taip pat puošėsi iškiliausiu Lietuvos dizaineriu vadinamo J. Statkevičiaus kurtais rūbais.

Londono Karališkojoje Alberto salėje vykstanti 73-oji BAFTA apdovanojimų ceremonija skirta pagerbti geriausiems 2019 metų britų ir tarptautiniams filmams, aktoriams bei kino kūrėjams.

Ne mažiau kino gerbėjų dėmesio sulaukia ir raudonasis kilimas, kuriuo paprastai žengia kviestiniai svečiai, savo apranga besistengiantys išsiskirti ne mažiau nei savo darbais. Daugelis jų apdovanojimams pradeda ruoštis dar prieš kelias savaites – kiekvienas nori palikti įspūdį ir sulaukti tarptautinės žiniasklaidos dėmesio.

Tiesa, kaip rašė „People.com“, šių metų kilimą galima tituluoti žaliuoju – renginio organizatoriai svečiams išsiųstuose kvietimuose nurodė rinktis tvarią madą. Organizatoriai patikino, kad visa ceremonija surengta taip, kad būtų kuo draugiškesnė gamtai.

Kaip rašė „Harper's Bazaar“, svečiams buvo siūloma rinktis tvarios mados principais besivadovaujančius prekės ženklus ir kūrėjus, nesibodėti įsigyti jau dėvėtų suknelių ir pan.

Šiam reikalavimui pakluso ir karališkosios šeimos nariai princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton. Ji pasirinko žinomo dizainerio Alexandro McQueeno suknelę, kurią jau dėvėjo 2012-aisiais kelionėje į Malaiziją, pastebima „Elle.com“.

Beje, to paties dizainerio A. McQueeno suknelę K. Middleton dėvėjo ir praėjusių metų BAFTA apdovanojimuose.