Naujienų srautas

Veidai2020.02.03 01:04

Atsiimdamas BAFTA geriausio aktoriaus apdovanojimą Phoenixas pasisakė prieš diskriminaciją industrijoje

LRT.lt 2020.02.03 01:04

Londone išdalyti BAFTA apdovanojimai. „Džokerio“ vaidmenį atlikęs aktorius Joaquinas Phoenixas nepraleido progos išsakyti savo mintis ir pastebėjimus apie tai, kad juodaodžiai aktoriai nebuvo nominuoti svarbiausiose kategorijose.

Dar sausį, kai buvo paskelbti BAFTA apdovanojimų nominantai, atsirado svarstančių, ar apdovanojimai nediskriminuoja juodaodžių aktorių ir moterų režisierių. Tarp geriausių ar geriausių antro plano aktorių nominantų – vien baltieji, o tarp geriausių režisierių jau septintus metus nebuvo nė vienos moters.

Ši detalė neprasprūdo ir geriausiu aktoriumi pripažintam J. Phoenixui. Atsiimdamas statulėlę jis sakė, kad jaučiasi dviprasmiškai.

„Daugelis mano kolegų yra nusipelnę tokio apdovanojimo, tačiau neturi tokios pačios privilegijos, kokią turiu aš. Manau, kad šį vakarą buvo pasiųsta aiški žinutė, kad turintys kitokią odos spalvą, čia yra nepageidaujami“, – kalbėjo jis.

Anot aktoriaus, kiekvienas nori būti pastebėtas, pripažintas ir gerbiamas už savo darbą: „Gėda pripažinti, bet aš esu problemos dalis, nes nededu visų pastangų, kad aikštelės, kuriose dirbu priimtų skirtingas kultūras. Mes dar turime nemažai padirbėti, kad suprastume, kas yra sistemingas rasizmas. Manau, kad žmonės, sukūrę šią priespaudos sistemą, privalo ją sunaikinti“, – patikino aktorius. Jo kalba pasitikta audringomis ovacijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi