Veidai

2020.02.02 19:32

Raudonasis BAFTA kilimas virto „žaliuoju“ – kino žvaigždės atidavė duoklę tvariai madai

LRT.lt2020.02.02 19:32

Tvarus aprangos derinys. Tokį prašymą kvietimuose įrašė 73-ųjų Britų kino meno akademijos apdovanojimų (BAFTA) organizatoriai. Žvaigždės, kurios paprastai apdovanojimuose stengiasi išsiskirti, turėjo gerai pagalvoti, kaip įgyvendintų vakaro šeimininkų pageidavimus. Ceremoniją stebėję Kembridžo hercogai taip pat pasipuošė drabužius, kuriuos jau yra dėvėję.

Londono Karališkojoje Alberto salėje vykstanti 73-oji BAFTA apdovanojimų ceremonija skirta pagerbti geriausiems 2019 metų britų ir tarptautiniams filmams, aktoriams bei kino kūrėjams.

Ne mažiau kino gerbėjų dėmesio sulaukia ir raudonasis kilimas, kuriuo paprastai žengia kviestiniai svečiai, savo apranga besistengiantys išsiskirti ne mažiau nei savo darbais. Daugelis jų apdovanojimams pradeda ruoštis dar prieš kelias savaites – kiekvienas nori palikti įspūdį ir sulaukti tarptautinės žiniasklaidos dėmesio.

Tiesa, kaip rašė People.com, šių metų kilimą galima tituluoti žaliuoju – renginio organizatoriai svečiams išsiųstuose kvietimuose nurodė rinktis tvarią madą. Organizatoriai patikino, kad visa ceremonija surengta taip, kad būtų kuo draugiškesnė gamtai.

Kaip rašė „Harper's Bazaar“, svečiams buvo siūloma rinktis tvarios mados principais besivadovaujančius prekės ženklus ir kūrėjus, nesibodėti įsigyti jau dėvėtų suknelių ir pan.

„Auksinių gaublių“ ceremonijoje, vykusioje savaite anksčiau, taip pat buvo stengiamasi išlikti gamtai draugiškais, pvz., svečiams buvo patiekiami veganiški užkandžiai.

Apdovanojimuose apsilankė ir režisierius Dexteris Fletcheris, kurio filmas „Rocketman“ nominuotas keturiose kategorijose ir pretenduoja tapti geriausiu britų filmu. D. Fletcheris Lietuvoje dažnas svečias – jis režisierės Dalios Ibelhauptaitės vyras, o juostoje „Rocketman“ – suvaidino ir dizaineris Juozas Statkevičius.

Kaip jau buvo skelbiama anksčiau, į renginį atvyko ir princas Williamas su žmona Kate Middleton.