Veidai

2020.02.01 19:16

Jų kelias prasidėjo „Dainų dainelėje“ – atlikėjai, kurie ir šiandien džiugina savo pasirodymais

pamatykite archyvinius kadrus
LRT.lt 2020.02.01 19:16

Galbūt atėję į mėgstamo atlikėjo koncertą ar spektaklį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, net nesusimąstote, kad kai kuriuos jų jau kažkada matėte televizijos ekranuose, pvz., konkurse „Dainų dainelė“. Ar prisimenate, kokias daineles jie traukė vaikystėje ar paauglystėje?

„Konkursas „Dainų dainelė“ yra vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turinčių Lietuvos muzikinių renginių, kurio scenoje jau yra pasirodę daugiau nei 200 tūkst. jaunųjų atlikėjų. Tarp jų – dabar daugeliui puikiai žinomi atlikėjai.

Būtent „Dainų dainelė“ ir išgarsino atlikėją Vaidą Genytę, tada dar mažą moksleivę traukusią daineles „Sparnuotosios sūpynės“ ir „Čiunga čianga“.

Dainų dainelė 1980 m. Mūsų dainorėliai

„Čiunga čianga“ V. Genytė dainavo 1980-ųjų konkurse. Tais pačiais metais laureatu tapo ir operos solistas, Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

Dainų dainelė 1980 m. Mūsų dainorėliai

1994-ųjų konkurse buvo galima išvysti net tris dabar žinomus veidus. Laureate tapo tuo metu šešiametė artistė, atlikėjos Giulijos dukra Monika Sakalauskaitė. Konkursui mergaitę paruošė mama. Monika dažnai koncertuodavo su mama, o dabar ir užaugusi tęsia atlikėjos karjerą.

Dainų dainelė 1994 m. Laureatų koncertas, II dalis

Tais pačiais metais laureate tapo ir Evelina Sašenko, tuo metu šešiametė mergaitė, kurią konkursui paruošė jos tėtis Vladimiras Sašenko. Ji iki šiol aktyviai koncertuoja, o 2011-aisiais atstovavo Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“.

Dainų dainelė 1994 m. Laureatų koncertas, I dalis
Dainų dainelė 2000 m. Laureatų koncertas, II dalis

Dar viena 1994-ųjų laureate tapo ir Loreta Sungailienė. Nors dainuoja ji iki šiol, LRT TELEVIZIJOS žiūrovams ji šiandien geriau žinoma kaip ilgametė laidos „Duokim garo“ vedėja.

Dainų dainelė 1994 m. Laureatų koncertas, II dalis

Operos solistas Liudas Mikalauskas yra juokavęs, kad dalyvaudamas konkurse "Dainų dainelė" ir pasirodęs ant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos jis suprato kuo nori tapti užaugęs. (Nuo 1.19.33 val.)

„Dainų dainelėje" dalyvavo ir dar vienas operos solistas – Rafailas Karpis. Jis laureatu tapo 2000-aisiais.

Dainų dainelė 2000 m. Laureatų koncertas, II dalis

Ant konkurso scenos pasirodė ir žinoma operos solistė Kristina Zmailaitė. „Šiame konkurse dalyvavau būdama 12-oje klasėje ir geriausiai pamenu savo auskarus. Tai buvo atgimimo laikai, šalyje buvo juntamas prekių deficitas. Pamenu, kad man iš Amerikos parvežė bižuterinius auskarus, kurie man tuomet atrodė nepaprastai gražūs, jais ir pasipuošiau eidama į konkursą.

Žinoma, mažieji dalyviai mažiau jaudinasi, o dvyliktokai viską supranta ir išgyvena, tad jaudulio buvo tikrai nemažai. Bet buvo verta – man „Dainų dainelė“ buvo postūmis į muziką“, – kažkada LRT TELEVIZIJOS eteryje prisiminė K. Zmailaitė.

Kažkada „Dainų dainelėje“ dainavo ir Vilius Tarasovas, atlikėjas ir buvęs grupės „Bavarija“ narys.

Pirmoji „Dainų dainelė“ buvo surengta dar 1974 metais. Tuomet ją rengė Lietuvos televizija, kurios muzikos redakcijos darbuotojai ir sugalvojo šio konkurso idėją. Nuo 1998 metų konkurso organizatorius yra Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Kas antrus metus rengiamame konkurse kviečiami dalyvauti 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos.

Dainų dainelė 1974 m. Pirmasis konkursas, laureatai

Tiesioginė konkurso „Dainų dainelė 2020“ transliacija – kiekvieną sekmadienį per LRT PLIUS nuo 16.00 valandos.