Naujienų srautas

Veidai2020.01.31 13:30

„Dainų dainelėje“ dalyvavusiam režisieriui Karoliui Kaupiniui labiausiai įsiminė saldžios dovanos

žiūrėkite reportažą

Savaitgalį eteryje prasideda ilgiausiai Lietuvoje, galbūt net ir visoje Europoje, gyvuojantis vaikų dainų konkursas „Dainų dainelė“. Nuo 1974-ųjų vykstančiame konkurse jau dalyvavo per 200 tūkstančių vaikų. Kolegų pasakojime - 24-ą kartą vyksiančio konkurso užkulisiai ir staigmenos, kurios žiūrovų lauks artimiausius 9 sekmadienius.

„Turėjau dainuoti žemaitiškai, bet su Žemaitija neturėjau nieko bendro. Dabar klausydamas girdžius, kad ten skambu labiau kaip Vilniaus rusas negu kaip žemaitis“, – pasakoja režisierius Karolis Kaupinis, kuris „Dainų dainelėje“ dalyvavo prieš 30 metų kai jam buvo ketveri.

Jis teigia, kad prisiminimuose geriausiai įstrigusios po konkurso gautos dovanos.

„Atsimenu tik tokius blyksnius, atsimenu šviesas Operos teatre. Yra tokie žemės riešutų skonio šokoladukai ir visai neseniai jį valgydamas galvoju, kad kažkur man šitas skonis jaustas. Prisiminiau, kad po koncerto visiems padovanojo dviaukštes saldainių dėžes ir buvo labai skanus antras aukštas. Tada Lietuvoje dar niekas neturėjo ir tai buvo pirmas kartas kai aš paragavau tų žemės riešutų skonio saldainių. Tai čia turbūt pats ryškiausias atsiminimas iš dainų dainelės“, – kalba K. Kaupinis.

Labas rytas, Lietuva I d. Sugrįžta „Dainų dainelė“: nuo 1974-ųjų vykstančiame konkurse sudalyvavo per 200 tūkst. vaikų

Nuo pat pirmojo konkurso 1974-aisiais „Dainų dainelės“ scenoje koncertavo daugiau nei 200 tūkstančių darželinukų ir moksleivių. Šiandien tai – seniausias dainų konkursas Lietuvoje. Jo scenoje užaugusi ne viena žvaigždė. Ir jos vis dar auga.

Šiaulietė Milda Marija dėl galimybės pasirodyti laureatų koncerte, kuris Operos ir baleto teatre vyks per motinos dieną, kovos jau 4 kartą. Kaip ir prieš tai buvusiuose pasirodymuose ji taktikos nekeičia – žiūrovus bei komisiją bandys sužavėti lyrine melodija.

Jau 24 kartą rengiamame konkurse dalyvauja dainininkai nuo trejų iki 19 metų. Prieš patenkant į televizijos ekranus „Dainų dainelės“ dalyviams tenka įveikti regionines atrankas. Skaičiuojama, kad kasmet visose Lietuvos savivaldybėse uždainuoja apie 5 tūkstančius vaikų.

Tarp jų šiemet buvo ir vilnietė Meda. Ją šiam konkursui ruošė mokytoja Vida Taurinskaitė-Rukšienė, pati net 4 kartus tapusi „Dainų dainelės“ laureate. Taigi su tokiu užnugariu niekas nebaisu. Gailisi jaunoji dainininkė tik vieno – kad teko atsisakyti mėgstamų ledų.

Visas jaunųjų dainininkų pastangas, kaip ir kasmet vertins komisija. Jai šiemet vadovaus operos solistė Irena Milkevičiūtė. Ji sako, kad norint išgirsti visus talentingus Lietuvos vaikus planuojamų 9 „Dainų dainelės“ laidų tikrai neužtektų.

Prieš 46 metus Lietuvos televizijos muzikos redakcijos darbuotojų subrandinta idėja tapo reiškiniu, užauginusiu jau ne vieną dainininkų kartą. Iš noro sukurti kažką naujo ir nematyto. Taip pat tuo metu labai norėta vaikų muzikines laidas padaryti patrauklesnes, o į patį procesą įtraukti visą Lietuvą.

Savo nuomonę apie dalyvius bei jų pasirinktas dainas galės išsakyti ir žiūrovai. Balsuodami puslapyje LRT.lt kiekvieną savaitę jie į laureatų gretas įrašys savo favoritus, kurie irgi pasirodys Operos ir baleto teatre gegužės 3 dieną.

„Kiekvienos laidos metu komisija paskelbs 1-2 dalyvius, kurie keliaus į finalą. Galutinis finalo sąrašas paaiškės po 9 laidos praėjus savaitei ir po Velykų jau žinosime, kas yra laureatai. Dar viena korekcija – dalyvauja ir žiūrovai, kurie renka patys vieną savo patikusį dalyvį ir jis tampa laureatu. Šiemet labai aktyviai dalyvaus LRT.lt portalas, nes čia visą savaitę bus galima balsuoti už tau labiausiai patikusią muziką“, – sako „Dainų dainelės“ prodiuseris Jonas Vilimas.

Balsuoti, stebėti, ploti, džiaugtis, vertinti, o gal kartu jei nedainuoti tai bent niūniuoti, bus galima jau sekmadienį nuo 16 valandos LRT PLIUS eteryje.

Išsamiau – Dovilės Lisauskaitės ir Ainos Mizgirdės reportaže:

Labas rytas, Lietuva I d. Sugrįžta „Dainų dainelė“: nuo 1974-ųjų vykstančiame konkurse sudalyvavo per 200 tūkst. vaikų
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi