Veidai

2020.01.31 18:48

„Auksinės bitės“ pasiruošusios skristi – raudonuoju kilimu žengė LRT komanda

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.01.31 18:48

Sostinės Vaidilos teatre jau 19-ąjį kartą surengti „Auksinių bičių“ apdovanojimai, skirti pagerbti geriausiems 2019-ųjų LRT darbuotojams bei projektams. Pasipuošę ir pasitempę į ceremoniją skubėjo žinomi eterio veidai bei tie, kurių visuomenė nemato, tačiau be jų darbo kasdienė LRT veikla neįsivaizduojama.

Skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurtos „Auksinių bičių“ statulėlės pas LRT geriausius „skrido“ jau devynioliktą kartą. Atsiimti apdovanojimo bei pasidžiaugti kolegų sėkme susirinko gausus būrys LRT televizijos, radijo bei portalo darbuotojų.

Dar prieš iškilmingą apdovanojimų ceremoniją portalas LRT.lt pasiteiravo LRT laidų vedėjų, kokios, jų manymu, yra žurnalistikos bitės ir kokios laidų vedėjų ar žurnalistų savybės labiausiai žavi juos pačius.

Praėjusiais metais drauge su muzikologu, radijo laidų vedėju Dariumi Užkuraičiu „Auksinę bitę“ už metų partnerystę atsiėmė žurnalistė ir laidų vedėja Gerūta Griniūtė. Kaip ji sakė portalui LRT.lt, ir žurnalistikos, ir bet kurios kitos srities bitė pirmiausia turėtų tvirtai tikėti tuo, ką daro, matyti prasmę savo veikloje – tada negaila nei laiko, nei jėgų.

„Kalbant apie žurnalisto, laidų vedėjo savybes – labiausiai vertinu sąžiningumą, pagarbą žiūrovui, klausytojui ar skaitytojui, gebėjimą kritiškai pažvelgti į vieną ar kitą reiškinį. Iš to išplaukia visa kita: norint kokybiškai paruošti laidą ar straipsnį, manau, svarbu skirti tam laiko, dėmesio, tikrinti faktus. Nesunku pajusti, kai žurnalistas ar laidų vedėjas iš tikrųjų yra įsigilinęs į tai, apie kalba“, – pridūrė Gerūta.

Kalbėdamas apie žurnalisto darbą televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius taip pat mini pagarbos svarbą.

„Žurnalistas, vedėjas, pirmiausia, turi būti garbingas prieš save, tada turi jausti pagarbą pašnekovui, žiūrovui, klausytojui. Turi būti atviras skirtingoms nuomonėms, išklausyti ir neteisti, įsigilinti ir neprimesti savo nuomonės. Labai svarbu, išlikti žmogumi ir padėti kitam“, – vardijo jis.

Praėjusiais metais „Auksinė bitė“ nutūpė ir metų žurnaliste tapusios Ugnės Siparės rankose. Laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja sako, kad labiausiai ji vertina profesionalumą, tačiau kartais vien jo nepakanka.

„Sunku vertinti objektyviai, nes žinau, kaip atrodo žurnalistikos „virtuvė“ ir lengvai pastebiu, kada pokalbiui pasiruošti nespėta arba kada jaudulys pakiša koją, o ne, pavyzdžiui, informacijos stoka... Sąvoka „profesionalumas“ būtent tai ir apima – darbą iki interviu ir darbą tiesioginio pokalbio metu. Kitaip tariant, reikia pokalbiui maksimaliai pasiruošti, o bendraujant neprarasti gyvumo, mokėti klausytis pašnekovo, žaibiškai reaguoti, laiku ir vietoje panaudoti turimą informaciją.

Bet kokiu atveju, yra visiems žinomi kriterijai, pagal kuriuos „vadovėliškai“ vertinami vedėjai ir žurnalistai, bet nepamirškime ir dar vieno labai svarbaus – žmogiškojo faktoriaus. Kartais itin aukštas profesionalumas neužtikrina, kad bus malonu to vedėjo klausytis ir atvirkščiai. Džiugu, kad LRT avilys kupinas profesionalių ir puikių bitučių“, – šypsojosi Ugnė.

Apdovanojimų „Auksinės bitės“ raudonojo kilimo akimirkos – nuotraukų galerijoje.