Veidai

2020.01.31 21:04

„Auksinės bitės“ nutūpė į šeimininkų rankas: geriausiomis laidų vedėjomis tapo Aistė Plaipaitė ir Živilė Kropaitė

LRT.lt 2020.01.31 21:04

Penktadienį vakare iškilmingos ceremonijos metu Vaidilos teatre Vilniuje buvo išdalyti garbingi LRT apdovanojimai „Auksinės bitės 2019“. Jais už didžiausius nuopelnus pagerbti LRT žurnalistai, už kadro dirbantys žmonės ir jų bendri projektai.

„Prabėgusius metus apibendrinantys apdovanojimai „Auksinės bitės“ – graži ilgametė LRT tradicija, o kartu ir svarbus įvertinimas. LRT dirba beveik 600 darbuotojų – daug talentingų ir kūrybingų žmonių, nemaža dalis jų – už kadro. Tačiau visų jų indėlis yra svarbus kuriant modernų ir patikimą visuomeninį transliuotoją“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Skulptoriaus Romualdo Kvinto kurtos statulėlės įteiktos labiausiai praėjusiais metais savo darbais ir iniciatyvomis pasižymėjusiems LRT darbuotojams, kuriuos išrinko patys kolegos. LRT žiūrovai ir klausytojai LRT.lt portale vykusio balsavimo metu rinko geriausius radijo laidų ir TV laidų vedėjus.

Metų TV laidų vedėja tapo Aistė Plaipaitė, vedanti LRT TELEVIZIJOS laidą „Žinios“.

„Linkėjimai visiems iš labai nedidelės Šventojo Martyno salos, iš kurios šiuo metu skolinuosi vasarą. Truputį bijojau šios nominacijos, nes pati save laikau tik pradedančia „pagauti“ televizijos esmę ir jos niuansus. Ir apskritai, juk balsavimo internete rezultatai neretai atrodo keistoki ir ne iki galo objektyvūs. Aš pati šioje nominacijoje rinkčiau Marijų Žiedą, Nemirą Pumprickaitę.

Bet mano vyras mane kiek apramino sakydamas, kad ir kokie būtų apdovanojimai, visada atsiras žmonių, kuriems jų rezultatai pasirodys nelabai kokie. Bet bus ir tokių, kurie galvos, kad rezultatai gal visai ir nieko. Tad per daug nesureikšminkime šių apdovanojimų ir džiaukimės galimybe dirbti mėgstamą darbą, jame gauti naujų vaidmenų, atsakomybių, mokytis iš geresnių ir, apskritai, gerbti vienas kitą“, – kelionėje šiuo metu esanti linkėjimus siuntė metų televizijos laidų vedėja išrinkta A. Plaipaitė.

Auksinės bitės 2019. Metų TV laidų vedėja – Aistė Plaipaitė!

Metų radijo laidų vedėja išrinkta Živilė Kropaitė, LRT RADIJO eteryje vedanti laidas „Lietuvos diena“ ir „10–12“.

„Kažkaip galvojau, kad reikės Raimondai (režisierei – LRT.lt) padėkoti už siužetus, bet kad ji nuvažiuos į kaimą ir pakalbins mano močiutę, nesitikėjau. Neįsivaizduoju, kaip anksčiau ši ceremonija vykdavo be šių siužetų“, – išvydusi vaizdo įrašą šypsojosi Ž. Kropaitė.

Auksinės bitės 2019. Metų radijo laidų vedėja – Živilė Kropaitė!

„Jei radijuje dirbi vienas, esi visiškas nulis, todėl noriu padėkoti visai komandai. Radijas televizijos atžvilgiu yra šiek tiek primirštas, todėl kviečiu paploti radijo kolegoms. Tikiuosi, renkant, kas laimės šį apdovanojimą, dalyvavo ne tik mano giminės, bet ir radijo klausytojai“, – kalbėjo metų radijo laidų vedėja tapusi Ž. Kropaitė.

„Metų misijos ambasadoriumi“ kolegos išrinko žurnalistę, LRT TELEVIZIJIJOS laidos „Panorama“ vedėją Eglę Bučelytę. Ši nominacija skiriama LRT darbuotojui, kuris, kolegų vertinimu, puoselėja LRT vertybes ir savo kasdieniu darbu padeda įgyvendinti LRT misiją. Iki paskutinės akimirkos Sausio 13-osios naktį eteryje dirbusi žurnalistė E. Bučelytė yra tapusi profesionalaus žurnalistinio darbo simboliu.

„Tuoj pradėsiu graudintis, – užlipusi ant scenos kalbėjo E. Bučelytė, kuriai visa LRT komanda griausmingai plojo atsistojusi. – Atvirai pasakius, žinojau, kad už kažką turėčiau gauti „Bitę“, nes buvo keičiami darbo grafikai, kad šiandien turėčiau laisvą vakarą.

Didžiuojuosi visais apdovanojimus gavusiais kolegomis, smalsu buvo ir pačiai, kas čia šįvakar bus su manimi. Džiugu, kad tarp jų visų esu ir aš, nes ant šios scenos stoviu pirmą kartą. Man labai gera, kad „Bites“ dalija už tai, kad dirbi tai, kas tau patinka“, – dėkojo metų misijos ambasadore tapusi E. Bučelytė.

Metų debiutu“ LRT kolegos išrinko reporterę Simoną Vasiliauskaitę, kuri sėkmingai debiutavo kaip tiesioginės informacinės radijo laidos „60 minučių“ vedėja. Be to, Simona pernai debiutavo ir TV eteryje – Baltijos kelio 30-mečio minėjimo metu keliavo Baltijos keliu, rengė reportažus ir vedė specialiąsias laidas TV eteriui.

„Praėjusiais metais pirmų kartų tikrai buvo labai daug, ne tik televizijoje, bet ir radijuje. Mano pirmoji LRT RADIJUJE vesta laida buvo 5 valandų trukmės, o pirmasis debiutas televizijoje, maža to, kad vyko iš Estijos, truko pusvalandį ir žmonės jį galėjo stebėti Katedros aikštėje per didelius ekranus. Širdis mano didelė, jos užteks ir radijuje, ir televizijoje. Labai gera jausti tokį kolegų pasitikėjimą, net kai pačiai kartais jo pritrūksta. Manau, kiekvienam svarbu jausti pasitikėjimą ir stumtelėjimą į priekį“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo S. Vasiliauskaitė. Beje, vasario 9 d. ją vėl bus galima išvysti LRT TELEVIZIJOS eteryje. Šįkart – kaip žinių vedėją.

Darbščiausiam ir labiausiai savo darbais kitus įkvepiančiam kolegai skirtas „Metų bitės“ apdovanojimas įteiktas TV naujienų tarnybos prodiuseriui Zigmui Zaikinui, kurio rankose daug laidų – ir „Dienos tema“, ir „Savaitė“, ir „LRT Forumas“, ir kasdienės žinių laidos „Panorama“ bei „Žinios“.

„Visada būna pirmų kartų, net ir pradirbus šitiek laiko. Pažiūrėjus nominacijos pristatymo filmuką atrodo, kad man jau laikas į pensiją, nes dažnai apdovanojimai teikiami už metų nuopelnus. Bet dar norėčiau pabūti ir padėkoti visiems – televizijai, radijui, portalui, – kalbėjo Z. Zaikinas. – Kartais tie, kurie būna arba nebūna nominuoti apdovanojimams, nelaimėję jo jaučia šiokią tokią nuoskaudą. Kad to nebūtų, galiu pasakyti, kad apdovanojimai yra žaidimas. Šiemet pavyko mums, bet laimėjome visi“, – dėkojo „Auksinę bitę“ atsiimdamas Z. Zaikinas.

Metų profesionalo“ apdovanojimas, kuris yra skiriamas už kadro dirbančiam LRT darbuotojui, įteiktas vyriausiajam TV naujienų tarnybos operatoriui Evaldui Petrauskui, kurio objektyvas fiksavo svarbiausius praėjusių metų įvykius, tarp kurių – Baltijos kelio 30-mečio minėjimas, 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvės.

„Pasakysiu tiek, kad labai džiaugiuosi, jog „Bitė“ yra perskridusi Naujienų tarnybos operatorių kambario slenkstį. Ten yra ne vienas ir ne du, kurie jos verti. Noriu jiems pasakyti, kad jie visi yra aukso vertės žmonės, nes nuo jų matymo, supratimo, gebėjimo užfiksuoti įvykius priklausys tai, ką žmonės žiūrės po šimto ir po dviejų šimtų metų“, – dėkojo Evaldas Petrauskas.

Metų žurnalisto“ nominacijoje nugalėtoja tapo Nemira Pumprickaitė, vedusi ir prezidento rinkimų debatus, ir iš Simono Daukanto aikštės Vilniuje tiesiogiai transliuotą prezidento rinkimų nakties renginį.

„Kai nominacijos pristatymo vaizdo įraše išgirdau prezidentą Valdą Adamkų, tai net susigraudinau, – kalbėjo N. Pumprickaitė, iš prezidento sulaukusi pagiriamojo žodžio. – Tuo pačiu prisiminiau pokalbį su bičiuliu, kuris mano sako: „Žinai, kai jūsų televizijoje neliko Čekuolio, tai esi tik tu, o visi kiti tai jaunimas. Todėl labai džiaugiuosi, kad šis apdovanojimas yra už praėjusių metų žurnalistinę veiklą, o ne viso gyvenimo nuopelnus“, – kalbėjo „Metų žurnaliste“ išrinkta N. Pumprickaitė.

Metų projekto žmogumi“ išrinktas LRT.lt portalo žurnalistas Jonas Deveikis, kuris keliavo Baltijos keliu ir rengė publikacijas Baltijos kelio 30-mečio tema.

„Į šį projektą išvažiavau dėl kalbos, nes žmogus, kuris turėjo važiuoti iš portalo, atėjo ir sako: „Žinai, ten gali angliškai tekti kalbėti, o tu ten Anglijoje fabrike dirbęs, tai gal galėtum...“, – juokavo J. Deveikis, fabrike iš tiesų niekada nedirbęs.

„Ko gero, jaučiuosi kaip moksleivis prieš egzaminą. Ne todėl, kad prieš keletą dienų man nepardavė energinio gėrimo. Gerą pažymį egzamine gauni tada, kai pasiseka arba esi protingas. Antras variantas man niekada nebuvo išvystytas, tai pasisekė. Šia sėkme noriu pasidalinti su visais, kurie yra už kadro. Tikiuosi, ateity ir toliau pavyks kažkur į eterį kada nors išeiti“, – atsiimdamas apdovanojimą dėkojo geros nuotaikos niekada nestokojantis portalo LRT.lt žurnalistas J. Deveikis.

Portalo LRT.lt darbuotojams skirtoje nominacijoje „Metų.LT“ nugalėtoju tapo fotografas Edvard Blaževič, kuriam pernai pavyko užfiksuoti įsimintinų Lietuvos politinio gyvenimo kadrų.

Užlipęs ant scenos atsiimti apdovanojimo, E. Blaževič nedaugžodžiavo. Trumpai padėkojo ir su renginį vedusiais LRT TELEVIZIJOS laidų vedėju Ignu Krupavičiumi ir LRT RADIJO departamento vadovu Giedriumi Masalskiu pasidarė asmenukę. „Noriu turėti selfie su Leonardo DiCaprio antrininku“, – šmaikštavo G. Masalskis. Iš tiesų, E. Blaževič pagyrų susilaukia ne tik už puikias fotografijas, bet ir savo charizmą.

Metų reitingo“ nominacijoje laimėjo LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, ištisus metus nuosekliai auginusi auditoriją.

„Man regis, šiandien lietuvių folkloras buvo patobulintas: rytas už vakarą protingesnis, bet diena irgi nekvailesnė už tą rytą, – juokavo LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ vedėja Guoda Pečiulytė. – Mes, stovintys ant scenos, esame „Labos dienos“ veidai ir stuburas, bet dar labai daug kojų, rankų, veidų, akių sėdi salėje, nes be mūsų kolegų, TV Naujienų tarnybos darbuotojų, žurnalistų nebūtų ir laidos“, – kalbėjo G. Pečiulytė.

„Kalbant apie reitingus... Gal kas nors matėte tą TV metrą? Norėčiau jį išvysti. Kas suskaičiavo, kad ši laida tikrai aukščiausiai šaunanti į viršų?“, – juokavo „Laba diena, Lietuva“ vedantis Modestas Naudžius.

„Ačiū. Didžiulis įvertinimas, bet, kaip Modestas ir sakė, tai yra visos komandos darbas“, – dėkojo laidos „Laba diena, Lietuva“ vedėjas Deividas Jursevičius.

Metų fraze LRT darbuotojai išrinko Baltijos kelio 30-mečio minėjimo šūkį „Tegul žydi laisvė“.

„Tegul žydi laisvė kurti. Manau, per dvejus metus pasiteisino tai, ką nujaučiau ateidama į LRT. Jaučiau, kad čia reikia atidaryti šliuzus ir leisti žmonėms kurti bei stengtis, kad jiems niekas netrukdytų, kad vieni kitiems padėtume ir drauge kurtume geriausius dalykus“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Auksinių bičių“ apdovanojimų vakare dalyvavo daugiau nei 300 LRT darbuotojų. Vakaro metu buvo parodyti specialiai renginiui apie kiekvieną iš nugalėtojų sukurti vaizdo siužetai. Jų autoriai – LRT režisieriai Raimonda Katiliūtė ir Armas Rudaitis. Siužetuose pasakojimais apie nugalėtojus dalinosi ne tik kolegos – linkėjimus laimėtojams siuntė jų artimieji ir garsūs šalies žmonės. Renginio metu grojo vieno ryškiausių Lietuvos džiazo muzikantų Vytauto Labučio vadovaujamas saksofonų kvartetas „Keturi vėjai“.

Reportažą iš renginio parodys LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ šį šeštadienį, vasario 1 dieną.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje