Veidai

2020.02.05 07:20

Gabrielius Liaudanskas-Svaras – apie svajonę atidaryti parduotuvėlę ir požiūrį į koučingą, kuriuo užsiima

LRT RADIJO laida „Penktadienio pokalbiai“, LRT.lt2020.02.05 07:20

Į mokyklas motyvuoti mokinių vykstantis ir nuolat tarp žmonių atsiduriantis hiphopo dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras LRT RADIJO laidoje „Penktadienio pokalbiai“ prisipažįsta nemėgstantis žmonių. Pašnekovas sako, kad kur kas geriau jaučiasi vienas savo dirbtuvėse, kuriose išsikelia sau nemažai iššūkių – ne tam, kad pasivaržytų su kitais, o kad pažiūrėtų, sugebės ar ne.

Repo grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėją ir lyderį, tekstų bei muzikos kūrėją G. Liaudanską-Svarą kalbina LRT RADIJO laidos „Penktadienio pokalbiai“ vedėjas Martynas Starkus.

– Tu esi talentingas žmogus, kuriantis ir žodžiais, ir vizualika. Tapyba – vienas tapo užsiėmimų.

– Tai ne tapyba – tai galima pavadinti trafaretiniu menu. Aš išpjaustau trafaretus – būtinai ranka, tai principas, garbės klausimas. Pjaustau atskirus objektus, o paskui darau koliažus. Puošiu interjerus, objektus, nemažą dalį perkeliu ant drabužių, paskui tie drabužiai pas kažką keliauja.

Šiais laikais marškinėlių, džemperių gamintojų ir dizainų yra milijonas, bet piešinį jie perkelia mašinomis. Man to nepakanka. Mano išskirtinumas – žmogus, turėdamas tą daiktą, žino, kad aš jį padariau savo rankomis. Tame yra vertė ir tam žmogui, jeigu jis to nori. Nebūna ir dviejų vienodų [produktų], net jeigu žmogus ir sako, kad jam tokio reikia.

Mano vizija yra tokia. Kažkada Italijos mažoje parduotuvėlėje norėjau nusipirkti magnetuką, galvoju, tik nueisiu dar nusipirkti kavos. Grįžtu – kioskelis uždaryta. Gretimų kioskelių savininkams sakau: kada ateis ponas? Sako, neateis. Kodėl? Sako, jis gyvena taip: jam reikia uždirbti 100 eurų per dieną ir jis tiek ir dirba – kol uždirba 100 eurų; jis uždirbo ir išėjo namo. Pagalvojau, aš irgi noriu taip gyventi! Mano svajonė – Senamiestyje turėti mažą parduotuvėlę, kuri vadinsis „Visos kaukolės šypsosi“.

Daugelis žmonių iššūkius traktuoja kaip varžymąsi vienas su kitu. Man tai nebeįdomu – man įdomūs iššūkiai prieš save. Su laiku iššūkiai vis sunkiau įveikiami, bet man nuo to – tik įdomiau.

– Tu gyveni iš muzikos ar rankdarbių?

– Muzikos, be abejo. Rankdarbiai – daugiau hobis. Dabar investuoju į rankdarbius, gebėjimus. Esu savamokslis, bet kiekvienas darbas reikalauja meistriškumo – pažiūrėti „YouTube“ neužtenka, ten nėra tikrųjų paslapčių. Dabar investuoju į gebėjimus, ateis laikas, investuosiu į darymą. O kai laivas uoste nuleis inkarą, piratas išlips į krantą.

– O gal priimsi mokinių?

– Ne. Mano paslaptis – aš nemėgstu žmonių. Norėčiau kartais nueiti į koncertą, bet neinu, man nepatinka būti minioje. Tai nereiškia, kad išėjęs ant scenos jaučiu neapykantą žmonėms – jokiu būdu. Bet man patinka itin mažos kompanijos, aš ten jaučiuosi geriausiai. Vieta, kurioje jaučiuosi puikiausiai – mano dirbtuvės. Ateinu vienas, niekada neklausau jokios muzikos.

O kai noriu pailsėti, dažau figūrėles. Tai meistriškumo reikalaujantis darbas, iššūkis. Man patinka tokie iššūkiai. Aš daug sportuoju, man patinka sporto iššūkiai, bet daugelis žmonių iššūkius traktuoja kaip varžymąsi vienas su kitu. Neneigiu, kad tai gali būti, bet man tai nebeįdomu – man įdomūs iššūkiai prieš save: galiu – negaliu, padarysiu – nepadarysiu, sugebėsiu – nesugebėsiu. Su laiku iššūkiai vis sunkiau įveikiami, bet man nuo to – tik įdomiau.

Supraskite vieną dalyką – visi laimės receptai seniausiai užrašyti, jūs visa tai žinote, bet nieko nedarote, mielieji. Tai ir bėda – žmonės nedaro to, ką jie žino.

– Tavo gyvenimas – tikra dovana: gali atsikelti, kai tau atrodo reikalinga, gali mesti iššūkius kitiems, užsiimti savo mėgstama veikla.

– Sutinku, tai dovana. Bet taip yra ne dėl to, kad aš kažkada laimėjau milijoną. Iš dangaus man niekas nenukrito. Jeigu nepakelsiu užpakalio nuo sofos, numirsiu iš bado. Pinigus uždirbti reikia, bet aš mokausi ir man neblogai sekasi uždirbti iš to, kas patinka.

– Dabar labai populiarus koučingas. Gali užsidėti kostiumą ir pasakoti, kaip daryti, ką nori, ir iš to uždirbti pinigų.

– Nepatikėsi – aš kartais tą ir darau. Bet aš nelabai tikiu koučingu ir niekada nemeluoju, kad mes pasikalbėsime ir gyvenimas pasisuks. Sakau, jūs supraskite vieną dalyką – visi laimės receptai seniausiai užrašyti, jūs visa tai žinote, bet nieko nedarote, mielieji. Tai ir bėda – žmonės nedaro to, ką jie žino. Kai aš sakau „daugiau dirbk ir uždirbsi“ – ne, taip neįdomu.

Kam Svarui reikalingas Kapitono Lietuvos personažas? Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt