Veidai

2020.01.29 20:31

„Importinis jaunikis“ premjeroje – Martirosian debiutas kine ir aktorių prisiminimai apie pažintį su uošviu

LRT.lt2020.01.29 20:31

Sostinėje pristatyta lietuviška komedija „Importinis jaunikis“, kuriame kaip aktorė debiutuoja ir televizijos bei radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosian. Raudonu kilimu žengė ne tik filmo žvaigždės, bet ir kviestiniai svečiai, kai kurie jų pasidalijo prisiminimais apie tai, kaip susipažino su savo uošviu.

Filmas „Importinis jaunikis“ pasakoja apie tai, kaip po mokslų Prancūzijoje Kotryna grįžta į gimtuosius namus ruoštis vestuvėms ir supažindina tėvus su savo išrinktuoju Fransua. Tačiau konservatyvių pažiūrų merginos tėvas egzotiškos išvaizdos ir karšto kraujo jaunuolis.

Šoko ištiktas tėvas įvairiais būdais stengiasi atkalbėti dukrą nuo lemtingojo „taip“, o vestuvių dienai nenumaldomai artėjant, daugėja ir įvairiausių nesusipratimų bei keistų sutapimų.

Vaidmenis komedijoje sukūrė ir būrys puikiai žiūrovams pažįstamų aktorių – Mindaugas Capas, Vitalija Mockevičiūtė, Inga Norkutė, Vaidotas Martinaitis, Rafailas Karpis, Ainis Storpirštis ir kt.

Kotrynos vaidmuo komedijoje „Importinis jaunikis“ – laidų vedėjos Gabrielės Martirosian debiutas kine. Tiesa, daugiau nei prieš dešimtmetį ji yra vaidinusi viename televizijos seriale, tačiau kino ekranuose pasirodys pirmą kartą.

Dar kiek anksčiau portalui LRT.lt ji yra pasakojusi, kad filmavimai buvo įdomi patirtis – ji pamatė kino užkulisius ir turėjo galimybę dirbti su žymiais šalies aktoriais.

Vienas jų – dukros pasirinkimu nepatenkintą tėvą suvaidinęs M. Capas. Nors aktoriai neretai pasakoja premjeros vakarą jaučiantys tam tikrą jaudulį, jis portalui LRT.lt sakė, kad yra visiškai ramus. „Juk šį vakarą vaidinti nereikės, tad ir jaudintis nėra dėl ko“, – patikino aktorius.

Jis džiaugiasi, kad jo uošvis nė iš tolo neprimena jo sukurto herojaus: „Uošviui patikau iš karto, tik uošvienė po metų santuokos man pasakė, kad artistu jau pabuvau ir galbūt reikėtų rimtesnio darbo. Tačiau ir ji kalbėjo labiau juokais nei rimtai.“

Į premjerą atvykęs operos solistas bei vienas iš komedijos „Importinis jaunikis“ aktorių Rafailas Karpis taip pat džiaugėsi, kad uošviui nuo pat pradžių paliko gerą įspūdį.

„Bendrą kalbą suradome labai lengvai, vienas kito patarimus labai vertiname ir branginame. Sakyčiau, kad esame puiki, darni komanda. Taigi galiu patikinti, kad vestuvėms niekas sukliudyti nenorėjo, o veikiau atvirkščiai, pritarė šiam žingsniui ir netgi kiek skatino. Mūsų atveju viskas buvo ne kaip filme, o kaip gyvenime“, – su šypsena kalbėjo R. Karpis.

Komedijoje nusifilmavo ir grupė „Biplan“, tiesa, kaip intriguoja vokalistas Maksas Melmanas, filme grupės pavadinimas kūrybingai pakeistas. O prisiminus juostos siužeto vingius ir prisiminus pažintį su uošviu, M. Melmanas pasidžiaugė, kad ir jiedu visuomet puikiai sutarė. „Tiesa, anksčiau yra buvę visaip. Ne visi tėčiai buvo tokie smagūs“, – prisipažino jis.

Ir nors jis džiaugiasi puikiais santykiais su savo uošviu, sako, kad nebūtinai bus toks draugiškas savo dukros išrinktajam. „Gali būti, kad būsiu panašus į pagrindinį filmo herojų – vos tik sužinojau, kad turėsiu dukrą, pagalvojau, kad teks apsiginkluoti. Manau, kad esu iš tų tėčių, kurie dukros vaikiną kvies rimtai pasikalbėti“, – juokėsi M. Melmanas.

Beje, prancūzą Francua filme įkūnijo Latvijoje gyvenantis brazilas Felipe Gabrielis Dos Santosas Xavieras.

„Filmavimo aikštelėje man teko dirbti dvigubai sunkiau, nes visi, kurie ten buvo – profesionalai, o man kino virtuvė kol kas visiškai nauja sfera. Ateidavau į filmavimus apie 9 valandą ryto, o išeidavau beveik paskutinis, apie 1-2 val. nakties, nes mokytis scenarijų kalba, kurios niekada nesimokei, tikrai nelengva.

Bet nors ir į lovą griūdavau be galo pavargęs, nuo mano veido nedingdavo šypsena“, – dar prieš premjerą kalbėjo Felipe, Latvijoje žinomas iš reklamų, įvairių TV projektų ir yra pagarsėjęs kaip futbolininkas, tačiau patirtis kine jam – pirmoji.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.