Veidai

2020.01.27 20:36

„Eurovizijos“ tinklaraštis „Dūzė Pua“ – apie ašaras ir bandymus nusigraužti koją

LRT.lt2020.01.27 20:36

„Nežinau, kodėl, bet praėjusią savaitę norėjosi visus kritikuoti, o dabar norisi visus girti. Greičiausiai dėl to, kad paskutinė pirmojo etapo laida padavė daug gerų dainų ir daug parako į „Pabandom iš naujo“ kovų ugnį“, – po trečiosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tinklaraštyje „Dūzė Pua“ rašė Tadas Paškevičius, skaitytojams geriau žinomas kaip Profas.

Visas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidas įdėmiai stebi ir komentuoja tinklaraščio „Duzė Pua“ autoriai – VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai Lukas Gylys-LG, Lukas Kačiušis-Kačas, T. Paškevičius-Profas bei Justinas Kulys-Jay.

Po šio šeštadienio laidos T. Paškevičius-Profas rašė, kad grupės „The Roop“ sugrįžimas tikrai nenuvylė: „The Roop“ daina dar iki filmavimo tapo viena iš mano favoričių – myliu tokį skambesį, kuris Eurovizijos scenoje tikrai išsiskirtų“.

Eurovizija 2020. „The Roop“ – „On fire“

„Aistė Pilvelytė vis žada ir žada, kad tai jau paskutinis kartas, ir vis sugrįžta, bet kaip jai nesugrįžt, kai dainas siūlo tokie kompozitoriai? Praeitą kartą Aminata, dabar, galbūt geriausios visų laikų Eurovizijos dainos – „Euforijos“ – autorius Tomas G. Sonas. Kas kitas eilėje? Andrew Lloydas Weberis?“, – svarstė Profas.

Eurovizija 2020. Aistė Pilvelytė – „Unbreakable“

Nors ir svarstė, kad A. Pilvelytės kūrinys yra labiau 2005-ųjų, nei 2020-ųjų konkursui, Profas atlikėjai gerų žodžių negailėjo. „Tokie žmonės, kaip šito tinklaraščio autoriai, šį konkursą pamilo klausydami būtent tokių dainų. <...> Nepamirškime ir to, kad tame pačiame švedų Melodifestyvalyje tokių dainų vis dar būna po dvi-tris kasmet. Tikrai geras Aistės bandymas“, – pridūrė jis.

Gerų žodžių vienas iš „Dūzė Pua“ autorių negailėjo ir Evgenyai Redko, KaYrai bei liūdėjo dėl to, kad atlikėjos Nombeko Augustės kelias atrankoje jau baigėsi.

Eurovizija 2020. Nombeko Augustė – „Reikia man“

Tiesa, LG rašė, jog ant eurovizinės scenos išvydo tai, ko niekada nesitikėjo pamatyti: „Ką tik matėme „Keistuolių teatrą“ ant Eurovizinės scenos. <…>Anglai lipančiam ant scenos žmogui linkėdami sėkmės sako „break a leg“. Vitalijaus šokėjas, panašu, gavo tokį palinkėjimą, nes koją bandė tiesiog nusikąsti.“

Eurovizija 2020. Vitalijus Špokaitis – „Nemušk savęs“

O LG pastebėjo, kad Bernardas tikrai užimtų konkurse pirmąją vietą, jei vertinimo kriterijai būtų ašaros, išlietos ant scenos bei žiūrovų tribūnose.

Eurovizija 2020. Bernardas – „Dad, don’t be mad at me“

Po kiekvienos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos savo įžvalgomis ketveriukė dalijasi to paties pavadinimo tinklalaidėje „Dūzė Pua“.


Tinklalaidę „Dūzė Pua“ rasite kiekvieną pirmadienį LRT mediatekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose. Kviečiame klausytis ir sekti naujienas!

Jei praleidote ankstesnes „Dūzė Pua“ tinklalaides, pirmosios dalys – įrašuose:Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.