Veidai

2020.01.27 19:02

Per metus pasaulinio lygio žvaigžde tapusi Billie Eilish prieš aštuonioliktą gimtadienį išgyveno depresiją

LRT.lt2020.01.27 19:02

Jaunajai JAV atlikėjai Billie Eilish praėjusi naktis buvo išties įsimintina – ji susižėrė net penkias „Grammy“ muzikos apdovanojimų statulėles ir tapo jauniausia visose pagrindinėse kategorijose apdovanojimus pelniusia atlikėja. Vis dėlto vos prieš daugiau nei mėnesį aštuonioliktąjį gimtadienį atšventusi atlikėja išgyveno sudėtingą laikotarpį. „Buvau labai nelaiminga“, – prisipažino ji.

Praėjusią naktį praūžus „Grammy“ muzikos apdovanojimams, muzikos padangėje neseniai suspindėjusi B. Eilish dar labiau prikaustė gerbėjų ir nieko apie ją iki šiol nežinojusiųjų dėmesį. Ji buvo apdovanota penkiomis „Grammy“ statulėlėmis: tapo sėkmingiausia 2019 m. debiutavusia atlikėja, jos daina „Bad Guy“ pripažinta geriausia metų daina ir įrašu, o jos dainų rinkinys „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“ tapo geriausiu metų albumu ir geriausiu popmuzikos vokaliniu albumu.

Žengdama į sceną atsiimti apdovanojimų, atlikėja išliko kukli. „Šį apdovanojimą nusipelnė gauti daug kitų dainų“, – sakė ji, atsiimdama statulėlę už geriausia metų daina pripažintą „Bad Guy“. Atsiimdama apdovanojimą kaip sėkmingiausiai debiutavusi atlikėja, už savo sėkmę ji dėkojo gerbėjams. „Apie juos šįvakar daug nekalbėjome, tačiau jie (gerbėjai – LRT.lt) yra vienintelė priežastis, kodėl mes esame čia“, – dėkojo B. Eilish.

62-ieji „Grammy“: pasak Ramūno Zilnio, triumfavusios Billie Eilish sulaukti Lietuvoje bus dar sunkiau

Los Andžele, JAV gimusi atlikėja augo muzikantų ir aktorių šeimoje. Nors muzikos pasaulyje sukasi ir dainas kuria nuo vienuolikos, pasaulinį pripažinimą ji pelnė 2016 m. išleidusi debiutinį singlą „Ocean Eyes“.

Sulaukusi didelės sėkmės, 2017 m. ji išleido dainą ir muzikinį klipą „Bellyache“, kurį prodiusavo atlikėjos brolis. Jam šie „Grammy“ apdovanojimai taip pat buvo labai sėkmingi – jis irgi laimėjo penkias auksinio gramofono statulėles.

Tais pačiais metais pasirodžiusi B. Eilish daina „Bored“ tapo „Netflix“ serialo „13 Reasons Why“ (liet. „13 priežasčių kodėl“) garso takeliu.

Visai neseniai popmuzikos žvaigždė įrašė dainą, kuri taps temine naujausiam Džeimso Bondo filmui „No Time To Die“. Atlikėja tapo jauniausia daininke istorijoje, kuri parašė ir atliko dainą šiai filmų franšizei.

„Jaučiuosi beprotiškai būdama viso to dalimi, – sakė žvaigždė ir pridūrė, kad jai teko didelė garbė. – Džeimso Bondo franšizė yra kiečiausia, kokia kada nors egzistavo. Aš vis dar šoke.“

Atlikėja dainą parašė kartu su savo broliu Finneas O`Connellu. Jis teigia, kad parašyti dainą Džeimso Bondo filmui buvo jų svajonė.

Pasaulio dėmesį B. Eilish kausto ne tik išskirtiniu muzikiniu stiliumi, bet ir ekstravagantiška išvaizda. Atlikėja ne kartą yra minėjusi, jog savo įvaizdžiu stengiasi kuo labiau išsiskirti ir dėvi tokius drabužius, kurių nedėvi niekas kitas.

Didelio pripažinimo staiga sulaukusi atlikėja „The Guardian“ duotame interviu pasakojo, jog prieš savo aštuonioliktą gimtadienį išgyveno depresiją. „Nors žmonės sako, kad muzikos kūrimas gydo, manau, gydo jos klausymas, o ne kūrimas“, – kalbėjo ji.

„Praėjusiais metais buvau labai nelaiminga. Tiesiog nemokėjau džiaugtis. Net maniau, jog nesulauksiu savo aštuoniolikto gimtadienio“, – prisipažino atlikėja.

Šiuo metu atlikėjos būklė pagerėjusi ir ji džiaugiasi, kad asmeniniai išgyvenimai jai padėjo užmegzti ryšį su panašią krizę išgyvenančiais gerbėjais. „Kartais tiesiog sugriebiu savo gerbėjus už pečių ir sakau jiems: „Būkite geri, rūpinkitės savimi ir elkitės su savimi gražiai“, – pasakojo B. Eilish.

Atlikėja pripažino, kad užklupusi sėkmė sujaukė įprastą paauglės gyvenimą, tačiau ji sakė normalaus gyvenimo niekada ir nenorėjusi. „Nesakau, kad augdama svajojau apie tokį gyvenimą, kokį gyvenu dabar, tačiau niekada nemėgau visų „normalių“ dalykų“, – sakė ji „The Guardian“.

Parengta pagal „The Guardian“, „cbcnews.com“ ir CNN.