Naujienų srautas

Veidai2020.01.27 11:10

Kita Kobe Bryanto pusė – atsiimdamas „Oskarą“ už rašymą pasakė jautrią kalbą: niekas manimi netikėjo

LRT.lt 2020.01.27 11:10

Pasaulis gedi sekmadienį aviakatastrofoje žuvusio legendinio krepšininko Kobe Bryanto. Baigęs sportininko karjerą jis pasirinko kiek netikėtą rašytojo kelią. Ir nors retas tikėjo K. Bryanto sėkme, prieš porą metų atsiimdamas „Oskarą“ jis pasakė įkvepiančią kalbą apie svajones.

Netikėta ir tragiška NBA legendos mirtis įnešė liūdnos sumaišties į čempionato grafiką – ankstyvosiose pirmadienio nakties rungtynėse žaidėjai sunkiai galėjo tvardyti emocijas, žinomi krepšininkai aikštelėje šluostėsi ašaras, o džiaugsmingus sirgalių šūksnius keitė tylos minutė, kuria buvo pagerbtas žuvęs K. Bryantas.

Šeimai ši nelaimė – dviguba netektis, aviakatastrofoje žuvo ir trylikametė krepšininko dukra Gianna.

Praėjusių metų lapkritį Kobe ir jo žmona Vanessa minėjo dvidešimtąsias savo pažinties metines, o balandžio 18-ąją būtų minėję ir 19-ąją santuokos sukaktį.

Be žuvusios Giannos Maria Onore, Kobe turėjo dar tris dukras: 17–metę Natalia Diamante, 3-ejų Bianka Bella ir 7 mėnesių Capri Kobe.

2018-aisiais vykusioje 90-ojoje „Oskarų“ teikimo ceremonijoje už trumpametražį animacinį filmą „Dear Basketball“ apdovanojimo statulėlę pelnė ir legendinis krepšininkas.

Atsiimdamas „Oskarą“ K. Bryantas dėkojo savo šeimai ir visiems prisidėjusiems prie filmo atsiradimo. Krepšininkas penkis kartus tapo NBA čempionu, tačiau spaudos konferencijoje, vykusioje po iškilmingos ceremonijos, jis sakė, kad atsiimti „Osarą“ kur kas maloniau.

„Būdamas vaikas aš svajojau apie čempiono titulą bei sunkiai dirbau, kad ši svajonė išsipildytų. Kai baigiau savo karjerą, manęs daugelis klausė, ką darysiu toliau. Visiems sakiau, kad noriu būti rašytoju ir pasakoti istorijas.

Daugeliui atrodė, kad tai miela, tačiau vis tik dauguma spėjo, kad pasibaigus karjerai manęs laukia depresija. Taigi šis apdovanojimas – pripažinimas“, – pridūrė krepšininkas.

Lygindamas krepšinį ir rašymą, jis svarstė, kad žaisdamas aikštelėje turi pamiršti savo ego ir tapti komandos dalimi, o rašydamas gali užmegzti glaudesnį ryšį su savimi ir geriau suvokti baimes ir kitas viduje tūnančias emocijas.

„Veikiausiai atletams sunkiausias dalykas yra pradėti iš naujo, vėl iš naujo mokytis, pamiršti savo ego. Todėl mano patarimas kitiems sportininkams, susirasti mylimą veiklą. Atsibudęs ryte aš nekantrauju pradėti rašyti, galbūt todėl ir visa kita gyvenime turi prasmę“, – patirtimi dalijosi jis.

Laikydamas rankoje „Oskarą“ jis prisiminė ir geriausią gautą patarimą: „Jaudinausi prieš paversdamas savo istoriją filmu. Taigi sėdėjome namuose su šeima ir kalbėjomės. Mano dukra Gianna pasakė, kad visuomet dukras skatinu siekti savo svajonių, tad neturėčiau elgtis kitaip. Taigi turėjau siekti savo svajonės.“

Be to, atsakinėdamas žurnalistų klausimus K. Bryantas pasakė, kad kiekvienas žmogus turi teisę kalbėti apie tai, kuo tiki. „Žmonės taip pat turi teisę kritikuoti. Tokia yra demokratija, kurioje gyvename ir kuri daro Ameriką gražią“, – pastebėjo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi