Naujienų srautas

Veidai2020.01.27 08:50

Pasižvalgykite: ant „Grammy“ muzikos apdovanojimų raudonojo kilimo – madų, spalvų ir politinių žinučių šou

atnaujinta 10.17
LRT.lt 2020.01.27 08:50

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku Los Andžele, JAV nugriaudėjo prestižiniai „Grammy“ muzikos apdovanojimai. Renginio pažiba tapo 18-metė atlikėja Billie Eilish, pelniusi net penkias auksinio gramofono statulėles. „Grammy“ garsėja ne tik kaip muzikos, bet ir kaip įspūdingas madų šou – tai patvirtino ir raudonuoju kilimu žengę muzikos pasaulio atstovai.

Į renginį atskubėjusios garsenybės žengė raudonuoju kilimu, ant kurio demonstravo garsiausių drabužių kūrėjų rūbus ir aksesuarus. Apdovanojimuose triumfavusi Billie Eilish pasirodė vilkėdama „Gucci“ kostiumėlį. Išskirtiniu įvaizdžiu nuolat stebinanti atlikėja fotoaparatams pozavo prisidengusi veidą.

Žengdama į sceną atsiimti apdovanojimų, atlikėja išliko kukli. „Šį apdovanojimą nusipelnė gauti daug kitų dainų“, – sakė ji, atsiimdama statulėlę už geriausia metų daina pripažintą „Bad Guy“. Atsiimdama apdovanojimą kaip sėkmingiausiai debiutavusi atlikėja, už savo sėkmę ji dėkojo gerbėjams. „Apie juos šįvakar daug nekalbėjome, tačiau jie (gerbėjai – LRT.lt) yra vienintelė priežastis, kodėl mes esame čia“, – dėkojo Billie Eilish.

Ne mažiau jausmingas buvo ir atlikėjos Demi Lovato pasirodymas. Ant „Grammy“ apdovanojimų scenos ji žengė pirmą kartą po to, kai 2018 m. pateko į ligoninę dėl įtariamo narkotinių medžiagų perdozavimo. Pradėjusi dainuoti ji nutilo ir paprašė pianisto pradėti iš naujo, o kameros užfiksavo jos skruostu riedančią ašarą.

Apdovanojimą už geriausią popmuzikos solo pasirodymą pelniusi atlikėja Lizzo raudonuoju kilimu žengė vilkėdama ištaigingą „Versaceׅ“ mados namų kurta suknelę ir segėdama „Lorraine Schwartz“ vėrinį.

Ariana Grande per vakarą suspėjo pademonstruoti net keletą skirtingų įvaizdžių. Raudonuoju kilimu ji žengė pasipuošusi berankove „Giambattista Valli“ suknele. Netrukus ji persirengė ir pasirodė panašios spalvos dviejų dalių kostiumėliu.

Atlikėja Dua Lipa pasirodė vilkėdama elegantišką baltą „Alexander Wang“ kurtą kostiumėlį.

Reperis Lil Nas X nustebino pasirinkęs rausvos spalvos kostiumą, kurį sukūrė „Versace“ mados namai.

Na, o reperis Tyler, The Creator pasirinko šokiruoti užkurdamas „Grammy“ apdovanojimų sceną. Pelnęs apdovanojimą už geriausią repo muzikos albumą „Igor“, jis surengė tikrą liepsnų ir triukšmo šou.

Ant „Grammy“ muzikos apdovanojimų scenos po ilgos pertraukos sugrįžo ir legendinės roko grupės „Aerosmith“ nariai. Savo pasirodymą jie pradėjo daina „Livin` on the Edge“, kuri 1994 m. jiems pelnė „Grammy“ apdovanojimą.

Tiesa, „Grammy“ apdovanojimų raudonasis kilimas tapo ir politinių pareiškimų arena. Atlikėja Joy Villa pasirodė vilkėdama JAV prezidentą Donaldą Trumpą šlovinančią suknelę su užrašu „Trump“.

Atlikėjas Ricky Rebel taip pat nepraleido progos pademonstruoti savo politines pažiūras. JAV prezidento gerbėjas ir aktyvus LGBTQ+ teisių gynėjas ant raudonojo kilimo pasirodė vilkėdamas raudoną kostiumą. Tiesa, jis atvirai demonstravo nuogus sėdmenis, ant kurių puikavosi politinė žinutė, išreikšta užrašu „apkaltinkite tai“.

Aktorė ir modelis Megan Pormer raudonuoju kilimu taip pat žengė siųsdama aiškią žinutę. Ji pasirodė vilkinti suknelę su užrašu „Jokio karo (širdelė) Iranas“. Foto objektyvams ji pozavo prisidengusi skraiste su JAV ir Irano vėliavų fragmentais.

„Grammy“ laureate tapo ir buvusi pirmoji JAV ponia Michelle Obama. Ji apdovanojimą pelnė už savo audioknygą „Mano istorija“. M. Obamos atsiminimų knyga 2018 m. tapo labiausiai perkama knyga JAV ir Kanadoje. Vien per pirmą knygos pasirodymo dieną buvo parduotos 725 tūkst. kopijų. Tiesa, pati M. Obama renginyje nedalyvavo.

Ji – antroji pirmoji ponia, pelniusi „Grammy“ istorijoje pelniusi apdovanojimą. 1997 m. apdovanojimą toje pačioje kategorijoje pelnė buvusio JAV prezidento Billo Clintono žmona Hillary Clinton.

Muzikos šventėje pasirodė ir Ozzy Osbourne`as, visai neseniai savo gerbėjams pranešęs, jom jam diagnozuota Parkinsono liga. Ant raudonojo kilimo jis žengė su dukra Kelly. Praėjusiais metais atlikėjui „Grammy“ statulėlė buvo įteikta už gyvenimo nuoplenus.

Ant apdovanojimų scenos žengusi Camila Cabello pasirinko atlikti ne 2019 m. singlu tapusią jos ir Shawn Mendes „Señorita“, o savo dainą „First Man“. Atlikėjai dainuojant švelnią baladę, kamerų objektyvai nukrypo į pirmoje eilėje sėdintį jos tėvą, kuris nuo veido šluostėsi ašaras. C. Cabello baigus dainuoti kūrinį, tėtis šiltai apkabino dukterį ir sugraudino renginį stebėjusius svečius.

Įspūdingu raudonojo kilimo įvaizdžiu nustebino ir Brodvėjaus teatro artistas Billy Porteris.

Jo turkio spalvos blizgantis kostiumas ir ekstravagantiška nuotoliniu būdu valdoma skrybėlė-užuolaida neliko nepastebėta ir interneto vartotojų, kuriems artisto išvaizda tapo internetinių memų įkvėpimu.

LRT.lt primena, jog prieš pat „Grammy“, apdovanojimus skiriančią komisiją sudrebino skandalas. Nušalinta muzikos apdovanojimų „Grammy“ vadovė Deborah Dugan Įrašų akademijai pateikė skundą, kuriame teigė, kad jai buvo atkeršyta po to, kai ji pranešė apie lytinį priekabiavimą ir diskriminaciją dėl lyties.

Be to, skunde teigiama, kad D. Dugan buvo mokama mažiau nei buvusiam Akademijos vadovui Neilui Portnowui, kuris pernai pasitraukė iš šio posto.

N. Portnowas buvo kritikuojamas už komentarą, kad moterims reikia „pasitempti“, kai 2018 metais „Grammy“ įteikimo ceremonijos užkulisiuose jo buvo paklausta, kodėl tik dvi moterys laimėjo apdovanojimus. N. Portnowas vėliau sakė, kad „prastai parinko žodžius“.

„Grammy“ apdovanojimų akimirkos – nuotraukų galerijoje

Parengta pagal „Vogue“, „Elle“ ir BBC.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą