Veidai

2020.01.23 20:02

„Žmonės 2020“ apdovanojimai – dviguba Rapšio pergalė, Cololo dukros daina, „influencerius“ pralenkęs Cesiulis

atnaujinta 23:00
LRT.lt2020.01.23 20:02

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) išdalyti „Žmonės 2020“ apdovanojimai – o nugalėtojo statulėlės įteiktos metų geriausiems, aštuoniose skirtingose nominacijose. Plaukikas Danas Rapšys ant scenos lipo net du kartus – jam atiteko ir svarbiausias šių metų trofėjus.

Apdovanojimus vedė ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovams puikiai pažįstama trijulė – Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Giedrius Savickas bei Edmundas Jakilaitis. Praėjusiais metais netikėtu šokiu su Edmundu nustebinusi Jurgita Jurkutė dar prieš renginį žadėjo, kad Edmundas nešoks, tačiau ji drauge su Giedriumi paruošė ypatingą pasirodymą, kuriam ilgai ruošėsi ir repetavo. Ir iš tiesų, jiedu linksmino publiką ir bandydami dainuoti, ir virpino širdis prisimindami šiemet išėjusius iškilius žmones.

Susirinkusiųjų laukė ir muzikiniai pasirodymai, kuriems ruošėsi daugiau nei penkiasdešimt muzikos žvaigždžių, muzikantų, šokėjų ir artistų – Monika Liu, Ieva Prudnikovaitė, Mantas, „G&G Sindikatas″ ir kt.

Antrus metus iš eilės nugalėtojai buvo renkami ne tik visuotinu balsavimu, bet ir komisijos, kurią sudaro – drabužių pardavimų platformos „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė, vienas žymiausių krepšinio trenerių šalyje Jonas Kazlauskas, operos solistas Merūnas Vitulskis, „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas, Lietuvos teatro ir kino aktorius Vytautas Anužis, LNK žinių vedėjas Gintaras Deksnys ir žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė.

Metų kultūros žmogus – Venecijos bienalės pagrindinio prizo „Auksinis liūtas“ laimėtojos menininkės Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė ir Vaiva Grainytė.

„Ačiū labai, nepasiruošėme kalbos, tačiau didžiuojamės visais nominantais ir džiaugiamės Lietuvos kultūra“, – kalbėjo nugalėtojos.

Į apdovanojimą taip pat pretendavo rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, kostiumų dalininkė Daiva Petrulytė ir kino prodiuserė Lineta Mišeikytė (serialas „Černobylis“), režisierius Ignas Jonynas.

Metų muzikos žmogus – Asmik Grigorian

Paskelbti, kas laimės apdovanojimą šioje kategorijoje, ant scenos lipo net trys žinomi operos pasaulio atstovai – solistai Merūnas Vitulskis ir Ieva Prudnikovaitė bei režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pasipuošusi Juozo Statkevičiaus kurta suknele, su kuria dar visai neseniai pasirodė ant „Auksinių gaublių“ raudonojo kilimo.

„Kadangi esame ypatingoje LNOBT salėje, kur jau senokai bestovėjau, o šalia manęs dar du solistai, dainuojantys geriausiose pasaulio scenose, metas sukurti nedidelį performansą“, – šypsojosi D. Ibelhauptaitė statulėlę perduodama Merūnui ir Ievai, kurie sudainavo Asmik Grigorian vardą.

Tiesa, Asmik į ceremoniją neatvyko – ji šiuo metu Berlyne. Todėl sveikinimo kalbą ji perdavė vaizdo skambučiu. Solistė pasidžiaugė, kad ir operos atlikėjas gali gauti tokį apdovanojimą: „Aš labai įvertinta šiais metais, bet tikriausiai tuos apdovanojimus pati įvertinsiu tik po kurio laiko.“

Į apdovanojimą taip pat pretendavo muzikos duetas Beissoul ir Einius, muzikos kūrėjas Dynoro, dainininkas Justinas Jarutis.

Metų mokslo žmogus – chemijos mokslų daktaras Aurimas Vyšniauskas

Į apdovanojimą taip pat pretendavo kosmobiologė Eglė Čekanavičiūtė, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja Aurelija Žvirblienė, Islandijos universiteto dėstytoja mokslininkė Inga Minelgaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Molekulinių darinių Fizikos skyriaus mokslininkas.

Metų verslo žmogus – „Robotikos akademijos“ vadovai Džiugas Lukas Eidukas ir Kristijonas Vasiliauskas

Šį apdovanojimą teikė praėjusiais metais tokį apdovanojimą laimėjusi drabužių pardavimų platformos „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė. Ji statulėlę įteikė net dviem žmonėms – „Robotikos akademijos“ įkūrėjams.

Į apdovanojimą taip pat pretendavo verslininkas, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, verslininkas Marius Jakulis Jason ir kelionių guru Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Metų sporto žmogus – plaukikas Danas Rapšys

Neseniai iš Dakaro sugrįžęs lenktynininkas Benediktas Vanagas apdovanojimą įteikė plaukikui Danui Rapšiui. Tik per apmaudžią klaidą pasaulio plaukimo čempionu 2019-ųjų vasarą netapęs panevėžietis vėliau atsigriebė nuskynęs medalius pasaulio plaukimo taurės varžybose bei nusigriebęs du aukso medalius Europos plaukimo trumpajame baseine pirmenybėse.

Į apdovanojimą taip pat pretendavo krepšininkas Domantas Sabonis, mišriųjų kovos menų kovotoja Rose Namajūnas, kikboksininkas Sergejus Maslobojevas.

Metų scenos žmogus – Valentinas Novopolskis

Humoro jausmo nestokojančioms aktorėms Aušrai Štukytei ir Inetai Stasiulytei buvo patikėta paskelbti, kas tapo Metų scenos žmogumi. Apdovanojimą jos įteikė kolegai aktoriui Valentinui Novopolskiui, pelniusiam ir „Auksinį scenos kryžių“ bei „Sidabrinę gervę“. Aktorius į apdovanojimus neatvyko.

Į apdovanojimą taip pat pretendavo aktorė Severija Janušauskaitė, aktorė, kūrybinė prodiuserė Gabija Siurbytė ir aktorė, teatro pedagogė Viktorija Kuodytė.

Apdovanojus dalį laimėtojų vedėjai pagerbė ir prisiminė šiais metais išėjusius Lietuvos kūrėjus. Tarp jų – televizijos laidos „Dviračio žinios“ vieną kūrėjų Vytautą Šerėną, Joną Meką, kurio mirties metinės buvo minimos apdovanojimų dieną ir kt. Taip pat prisimintas ir humoristas Vitalijus Cololo, jo dukra dukra Evita scenoje atliko dainą „Pavakarys“, kurią atliko ir per tėvo laidotuves.

Mylimiausias žmogus – Nerijus Cesiulis

Televizijos laidų vedėjas Rolandas Mackevičius ir aktorius Mantas Stonkus buvo tie, kuriems suteikta garbė paskelbti nugalėtojus šioje kategorijoje.

Kadangi viena iš nominančių – Indrė Stonkuvienė, jos buvęs vyras nepraleido progos pajuokauti, kad jiedu su Indre – kaip mėtiniai ledinukai ir limonadas, atskirai – labai skanūs, tačiau kartu sudėti nereikia.

„Metų mylimiausias yra žmogus, kuris yra labai kietas, kai atrašinėja trumpąsias žinutes, pažiūrėsim, ar jis kietas, kai būna ant scenos. Nerijus Cesiulis!“ – skelbė M. Stonkus.

„Pasirodo, šiam pasauly visko būna, šiam pasauly bus dar visko. Daug labai keistų dalykų atsimerkęs pamatai. Atsimerkiu ir netikiu tuo, ką matau, ir tuo, ką girdžiu: nuo kada Lietuvoje žmonės myli politikus? – svarstė jis. – Dažniausiai žmonės politikus vadina aferistais, vagimis, populistais, sudegusio teatro aktoriais ir t.t ., aš pats esu politikas ir turėčiau sakyti, kad taip nėra, kad tai tik stereotipai.

Bet mes visi matome, kas vyksta šiandienos politikos, matome ir daiktus bei žmones turime vadinti tikraisiais vardais. Bet aš tikiu nauja politikų karta, kuri ateis ne valdyti, o tarnauti. Kuri ateis ne bausti, o padėti, ne kiršyti, o vienytis, ateis į valdžią ne dėl savo asmeninės gerovės, o dėl žmonių, kuriems atstovauja.“

Į apdovanojimą taip pat pretendavo laidų vedėja Indrė Stonkuvienė, atlikėja ir prekės ženklo įkūrėja Simona Nainė, šokėjas ir visuomenės nuomonės formuotojas Naglis Bierancas.

Metų žmogus – Danas Rapšys

Vakaro pabaigoje įteiktas ir dar vienas, bene laukiamiausias vakaro apdovanojimas. Jo atsiimti į sceną lipo žmogus, vieną statulėlę jau pelnęs, – plaukikas Danas Rapšys.

„Tikrai nesitikėjau tokio apdovanojimo. Eidami į varžybas mes tikrai nesitikime, kad būtinai iškovosime auksą. Kad stovėčiau ant šios scenos, turėjau patirti 100 pralaimėjimų. Taip ir gyvenime. Tikrai nemanau, kad viskas ateina iškart. Kai tave išrenka Metų žmogumi, tai tikrai wau“, – kalbėjo jis.