Naujienų srautas

Veidai2020.01.24 12:06

Nuo alpstančių vokalistų iki Aivaro beretės ir „babyčių“ – kas labiausiai įsiminė pretendentams į „Euroviziją“

Vieniems įsiminė ant scenos alpstantys pritariantieji vokalistai, kitiems – Aivaro kepurėlė ar „LT United“ šortukai, treti negali užmiršti širdį virpinusių kūrinių, kurių pasiklausyti skrido net į kitą šalį. Trečiosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai portalui LRT.lt papasakojo, kas didžiojoje „Eurovizijoje“ įsiminė labiausiai.

Nors visi buvę „Eurovizijoje“ pasakoja, kad konkurse viskas sustyguota iki smulkmenų, yra dalykų, kurių net labiausiai patyrę prodiuseriai negali numatyti. Vieno tokio incidento negali pamiršti ir šių metų atrankoje dalyvaujantis Ruslanas Kirilkinas: „Aiškiai prisimenu, kai didžiosios „Eurovizijos“ metu per pasirodymą nualpo vienas iš pritariančiųjų vokalistų.“

Žiūrėkite nuo 3 min:

Žinoma, Ruslanui įsiminė ne tik alpstantis vokalistas, bet ir kai kurie pasirodymai. Nors pats sakė nesantis tokios muzikos, kokią atlieka grupė „Lordi“, nugalėjusi 2006 m. konkurse, gerbėjas, jis teigė, kad kol kad joks kitas pasirodymas jų nepranoko.

„Jie padarė kažką labai įspūdingo. Niekas po jų nepadarė nieko, kas bent prilygtų jų idėjai ar juos pralenktų“, – portalui LRT.lt sakė Ruslanas.

O štai džiazo festivalyje pasirodyti svajojantis atlikėjas Lukas Bartaška sako, kad jam labiausiai įsiminė 2011-ųjų metų Italijos atstovo Raphaellio Guallazi kūrynys „Madness of Love“.

„Pamačiau, kad ir toks žanras gali dalyvauti „Eurovizijoje“, maža to, kūrinys užėmė antrąją vietą. Galbūt tai ir mane pastūmėjo rimčiau pagalvoti apie dalyvavimą nacionalinėje atrankoje“, – pasakojo Lukas, atrankoje dalyvaujantis jau antrąjį kartą.

Evgenyai Redko labai patiko praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtojo Duncan Lawrence „Arcade“ ir antros vietos laimėtojo Mahmoodo daina „Soldi“, tačiau labiausiai ją nustebinęs dalykas „Eurovizijoje“ – Portugalijos atstovo Salvadoro Sobralio pasirodymas.

„Man kėlė nuostabą, kad ir tokia, galima sakyti ne eurovizinė daina gali laimėti. S. Sobralis išties įkvepia savo paprastumu“, – sakė ji.

Salvadoras Sobralis labiausiai sužavėjo ir Kristiną Radžiukynaitę-KaYrą.

„Tai buvo man įsimintiniausias pasirodymas ir mylimiausia daina. Po to vykau net į du jo koncertus, vieną – Lietuvoje, o kito pasiklausyti skridau net į Portugaliją. Tai buvo geriausias įrodymas, kad nereikia jokio šou, užtenka labai stiprios asmenybės, didelio jautrumo, sielos gilumo ir genialios dainos, kad įvyktų tam tikra chemija ir stebuklas ant scenos.

Man atrodo, kad ši pergalė parodė, jog „Eurovizijai“ nebūtinai reikia feno pučiančio į plaukus, blizgučių, nebūtinai reikia juokinti. Kartais užtenka būti tiesiog savimi“, – sakė KaYra.

Evgenyai ir KaYRai antrina ir Vaidotas Valiukevičius. „Manau, kad jis viską padarė „out of the box“, kitaip pažiūrėjo nei visi kiti. Be to, jo daina, nors ir labai klasikinė, tikrai puiki. Tas ir buvo įdomu, kad šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame jau atrodo, kad viskas turi būti labai sintetika, ta klasika puikiai suskambėjo“, – sako nacionalinėje atrankoje dalyvaujančios grupės „The Roop“ vokalistas.

Aistė Pilvelytė vieno pasirodymo neišskyrė – buvo ne viena puiki daina palikusi gerą įspūdį. „Buvo nemažai švedų dainų, kurios man imponuoja ir labai patinka, kad ir, pvz., konkursą laimėjusi „Euphoria“.

Taip pat patiko 2007-aisiais nugalėjusios Serbijos atstovės Marijos Šerifovic daina „Molitva“, 2016-aisiais laimėjusios Ukrainos atstovės Jamalos „1944“ ar 2012-ųjų Albanijos atlikėjos Ronos Nishliu pasirodymas „Suus“. Nors Rona dainavo savo kalba, manau, kad ją supratau“, – su šypsena vardijo Aistė.

Nacionalinės atrankos debiutantė Augustė Nombeko išskyrė praėjusių metų antros vietos laimėtojo Mahmoodo dainą „Soldi“: „Manau, kad tai nebuvo tradicinė eurovizinė daina, nepanaši į tai, kas jau vadinama euroviziniu standartu. Manau, kad ji man labiausiai ir įsiminė.“

Atrankoje dalyvaujantis Vitalijus Špokaitis (aktoriaus Dominyko Vaitiekūno alter ego) sakė, kad „Eurovizija“ yra džiaugsmo konkursas ir būtent tas džiaugsmas jam kasmet ir palieka didžiausią įspūdį.

„Be to, dar labai patiko babytės iš Rusijos, kurios duoną kepė. Jos labai fainos, o man patinka faini žmonės. Kiek kraupesnį įspūdį paliko iš pianino lendančios balerinos“, – šypsojosi jis.

O netrukus pridūrė, kad ir „Eurovizijoje“ dalyvavę Lietuvos atstovai buvo įsimintini: „Ir Aivaro kepurėlė, ir „LT United“ šortukai... Tikrai buvo prasmingų ir gražių dalykų mūsų „Eurovizijoje“.

Praėjusiais metais Tel Avive „Eurovizijos“ sceną jau išbandžiusios Jurijaus Veklenko pritariančiosios vokalistės Algė, Berta, Silvija ir Eglė, šiemet nacionalinėje atrankoje dalyvaujančios kaip grupė „The Backs“, sako, jog didžiausią įspūdį joms paliko belgo Loïc Nottet daina „Rhythm Inside“.

„Jo daina buvo dešimt iš dešimt. Atlikėjas vienas pirmųjų „ėjo prieš sistemą“, jo pasirodymas –stilistika, apranga ir kitos detalės – neatitiko standarto, koks „Eurovizijoje“ buvo įsivaizduojamas prieš 5–7 metus. Manome, būtent to ir reikia Lietuvai bei Europai“, – kalbėjo „The Backs“.

Paklaustos, ką labiausiai palaikė iš konkurse dalyvaujančių lietuvių, merginos nė nemirktelėjusios atsakė, jog Jurijų Veklenko. Tačiau netrukus patikino, kad taip buvo tikrai ne dėl to, jog į „Euroviziją“ vyko kartu. „Nuo pat pradžių jį palaikėme ir tikėjome jo daina“, – kalbėjo „The Backs“.

Bernardą Garbačiauską „Eurovizijoje“ labiausiai sužavėjo 2017 m. konkursą nugalėjusio portugalo Salvadoro Sobralio pasirodymas. „Fantastiškas pasirodymas ir pareiškimas visai „Eurovizijai“. Visi vertėsi per galvą, darėsi makiažus, dėjosi perukus, šaudė fejerverkus, o jis atėjo, paprastai sudainavo, nusilenkė, išėjo ir nugalėjo.

Labai daug artistų stengiasi pasikeisti, nes įsivaizduoja, kad turi atlikti kažkokį stereotipišką pasirodymą, o jis dainavo savo kalba, savo sesers kurtą dainą. Man labai patiko jo požiūris: jei laimėsiu – bus gerai, jei ne – irgi“, – sakė B. Garbačiauskas.

Jam patiko ir 2012 m. „Eurovizijoje“ dalyvavęs Donny Montell ir jo pasirodymas „Love is Blind“. „Man patinka minimalizmas. Donatas ant scenos išėjo vienas, užrištomis akimis. Buvo tik jis ir muzika“, – prisiminė šiemet jėgas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje bandantis B. Garbačiauskas.

Justina Žukauskaitė prisipažino nuo pat vaikystės esanti didelė „Eurovizijos“ gerbėja, todėl jos favoritų sąraše – ne vienas pasirodymas. Visgi vienas labiausiai jai įsiminusių pasirodymų – ukrainietės Ruslanos.

„Man labai patiko Ruslana ir jos daina „Wild Dances“. Tikrai energingas ir įsimintinas pasirodymas“, – kalbėjo J. Žukauskaitė.

Rokas Povilius mano, jog šiandien „Eurovizijos“ scenai puikiai tiktų tai, ką jau regėjome prieš keletą ar keliasdešimt metų.

„Manau, šiandien visame kontekste puikiai atrodytų Aivaro Stepukonio beretė, susiklausytų ir Aistės Smilgevičiūtės „Strazdas“, – sakė R. Povilius. Anot jo, „Eurovizijoje“, kaip ir madoje, viskas sukasi ratu ir po kurio laiko sugrįžta naujai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi