Veidai

2020.01.23 10:21

Jeanas-Paulis Gaultier deda tašką karjeroje, paskutinėje kolekcijoje – ir drabužiai iš jo dėvėtų džinsų

LRT.lt2020.01.23 10:21

Jeanas-Paulis Galtier padėjo tašką 50 metų trukusioje dizainerio karjeroje – Paryžiuje jis pristatė paskutinę savo kolekciją, palydėtą griausmingų ovacijų. Kūrėjas šią savo kolekciją vadino pirmąją aukštosios mados kolekcija iš perdirbtų drabužių – kai kurie jų pasiūti iš senų jo džinsų.

Apie tai, kad šis šou bus paskutinis, kūrėjas pranešė dar prieš kelias dienas. Jo prekės ženklą valdanti bendrovė informavo naujienų agentūrą AFP, kad jo aukštosios mados ir kvepalų verslas tęs savo veiklą, tačiau pats J. P. Gaultier nebemodeliuos drabužių. 67-erių dizaineris pažadėjo, kad su karjera atsisveikins po kolekcijos surengęs triukšmingą vakarėlį.

Kaip skelbė portalas „Vogue“, daugelis dalykų, apie kuriuos šiandien kalbame (lyčių lygybė, įvairovė, perdirbimas ir rūšiavimas, tvarumas, draugiškumas gamtai) yra įrašyta J. P. Gaultier DNR – jau per pirmąjį jo kolekcijos pristatymą 1976-aisiais drabužius demonstravo skirtingų dydžių ir rasių modeliai. Jam tai siejosi su tikru gyvenimu ir praeiviais gatvėje, kurie ir įkvėpė jo kūrybos stilių.

Dizaineris Jeanas–Paulis Gaultier nešiojamas ant rankų užbaigė karjerą aukštosios mados pasaulyje

Beje, paskutiniosios savo kolekcijos pristatymo užkulisiuose, „Vogue“ jis pasakojo, kad karjeros pradžioje jam stigo pinigų, todėl kūrė iš to, kas pasitaikydavo po ranka. „Perdirbinėjau daiktus. Galėdavau paimti džisus ir kamufliažo drabužius bei kažką iš jų padaryti“, – prisiminė jis.

BBC prisiminė, kaip praėjusiais metais kūrėjas kritikavo mados prekės ženklus, kurie žaloja planetą sukurdami daugybę atliekų ir taršos. „Per daug kolekcijų su per daug drabužių“, – tąkart pažymėjo jis.

Todėl paskutinį savo mados pristatymą jis pavadino pirmąją aukštosios mados kolekcija iš perdirbtų drabužių bei ragino vakaro svečius perdirbti savo drabužius.

„Ir pirmojoje, ir paskutinėje mano kolekcijoje yra drabužių pasiūtų iš mano senų džinsų. Manau, kad tai vienas gražiausių audinių – kaip ir dauguma žmonių, su metais audiniai tik gražėja“, – patikino jis.

Būtent J. P. Gaultier aprengė vyrus sijonais, o korsetui suteikė naują prasmę – iš paklusnios moters drabužio jis tapo drabužiu, kurį dėvi pasitikintys savimi ir kontroliuojantys situaciją.

Būtent jis 1990-aisiais sukūrė Madonnai ikoniškąją liemenėlę kūgio formos kaušeliais. Jis rengė ir daugiau scenos žvaigždžių – Nicole Kidman, Cate Blanchett, Lady Gaga, Rihanna ir dar daugelį kitų.

Kolekcijos pristatymo išvakarėse aktorė, modelis ir burleskos šokėja Dita Von Teese savo socialiniuose tinkluose rašė, kad dizainerio atsisveikinimo šventė kels daugybę emocijų, o ant podiumo sugrįš legendinės kūrėjo mūzos.

„Džiaugiuosi būdama šios istorijos dalimi“, – rašė Dita, pristačiusi ir vieną iš paskutinių J. P. Gaultier kūrinių.

Dizainerio kolekcija - nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.