Veidai

2015.09.10 14:14

Pinkie – retas rožinis delfinas, pastebėtas Luizianos vandenyse

LRT.lt2015.09.10 14:14

Paaiškėjo, kad retas rožinis delfinas, vadinamas Pinkie, yra patelė, rašo nationalgeographic.com.  

Ši delfino patelė pirmą kartą pastebėta dar 2007-aisiais. Pasak mokslininko, tiriančio genetines odos pigmentų ligas HudsonAlpha institute Alabamoje, Grego Barsho, delfinas greičiausiai yra albinosas, būtent dėl paraudusių akių ir per blyškią odą prasišviečiančių kraujagyslių, kurios ir sukuria iliuziją, kad delfinas yra rožinis.

Albinizmas pasireiškia kuomet ląstelės, kurios paprastai gamina melaniną, nuo kurio priklauso akių, plaukų ir odos spalva, nustoja jį gaminti arba gamina nepakankamai.

Tai dažniausiai lemia mutacijos tam tikruose genuose, Pinkie tėvai galėjo atrodyti visiškai paprastai, bet kiekvienas iš jų galėjo turėti po mutaciją tame pačiame gene. Susijungusios mutacijos lėmė šią neįprastą jūrų žinduolio spalvą.

Kartu su spalvos pakitimu, albinosai dažnai turi ir kitų sveikatos problemų, tokių kaip prastas regėjimas ar nesugebėjimas apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Tačiau rožinė delfinų patelė pastebėta jau prieš 8 metus, o tai yra retas atvejis,  sako mokslininkai.