Veidai

2020.01.18 15:40

Eidama 93-iuosius, mirė garsios dainininkės Celine Dion mama

BNS2020.01.18 15:40

Therese Dion, garsios kanadiečių dainininkės Celine Dion motina, daugelio meiliai vadinta „Maman Dion“, mirė sulaukusi 92 metų, penktadienį patvirtino filmo „Titanikas“ hito atlikėja.

„Maman, labai tave mylime... Šio vakaro pasirodymą skiriu tau, dainuosiu tau iš visos širdies“, – pareiškė dainininkė, besirengianti kiek vėliau Majamyje įvyksiančiam koncertui.

Žvaigždė socialiniuose tinkluose taip pat paskelbė seną nespalvotą šeimos nuotrauką, kurioje matyti jos mama, apsupta vyro ir jų 14 vaikų.

„Maman Dion praėjusią naktį ramiai mirė namuose, apsupta savo artimųjų“, – pranešė Celine Dion karjera besirūpinanti bendrovė „Productions Feeling“.

Th. Dion buvo ištekėjusi už Adhemaro Diono, mirusio po ilgos ligos 2003 metais, ir pagimdė jam 14 vaikų. Jauniausioji iš jų, Celine, pasaulyje pardavė beveik 250 mln. albumų.

Th. Dion padėjo savo 12-metei dukrai pradėti savo karjerą, kai 1981 metų sausį išsiuntė kasetę su jos dainavimo įrašu kanadiečių muzikos prodiuseriui Rene Angeliliui (Renė Anželiliui). Šis buvo sužavėtas C. Dion balso ir pradėjo su ja bendradarbiauti. Vėliau, 1994 metais, jiedu susituokė.

Th. Dion daugelį metų vedė kulinarinę televizijos laidą ir buvo sukūrusi savo pačios maisto produktų liniją, pavadintą „Pates de Maman Dion“.

Ji taip pat įkūrė fondą, siekdama aprūpinti vaikus iš nepasiturinčių Kvebeko šeimų mokykliniais drabužiais ir kitais reikmenimis.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) pareiškė užuojautą šeimai. Socialiniame tinkle „Twitter“ jis parašė, jog vyresnioji Dion „užima ypatingą vietą mūsų širdyse – ji pati buvo ikona ir dosni filantropė“.

Kvebeko premjeras Francois Legault (Fransua Lego) savo ruožtu išreiškė pagarbą „nepaprastai moteriai – labai dosniai, labai mylinčiai, visą savo gyvenimą atidavusiai savo šeimos gerovei“.

„Mūsų didžioji Kvebeko šeima rauda jai iškeliavus anapilin“, – pridūrė jis.

„Turime tik vieną mamą. Mirė ta, kuri užaugino ir palaikė vieną didžiausių balsų pasaulyje. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Dion šeimai“, – sakė Kanados paveldo ministras Stevenas Guilbeault (Stivenas Žilbo).

Pasak kanadiečių televizijos TVA, Th. Dion turėjo 32 anūkus, 48 proanūkius ir šešis proproanūkius.

C. Dion, neseniai išleidusi albumą „Courage“, šiuo metu yra išvykusi į pirmąjį per dešimtmetį tarptautinį koncertų turą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt