Veidai

2020.01.18 18:27

65-ąjį jubiliejų minintis Kevinas Costneris – ne tik aktorius bei atlikėjas, bet ir septynių vaikų tėvas

LRT.lt2020.01.18 18:27

„Gyvenime sau meldžiu tik vieno – ne sėkmės, o kad galėčiau užauginti visus savo vaikus ir per ateinančius dvidešimt metų man nieko nenutiktų“, – „telegraph.co.uk“ yra sakęs atlikėjas, prodiuseris, aktorius ir kino režisierius Kevinas Costneris. Sausio 18-ąją 65-ąjį jubiliejų mininčio K. Costnerio karjeros istorijoje – ne tik vaidmenys daugiau nei pusšimtyje filmų, bet ir suburta kantri muzikos grupė.

Šalia darbų kino ir muzikos pasaulyje, K. Costnerio darbų sąraše – ir atsakingos septynių vaikų tėvo pareigos. Aktorius su antrąja žmona Christine Baumgartner augina tris vaikus – dvylikos ir dešimties sūnus Caydeną ir Hayeasą bei devynerių dukrą Grace. Dar keturis vaikus – jau suaugusias dukras Annie ir Lily bei sūnus Joe ir Liam – aktorius turi iš ankstesnių santykių.

Antroje santuokoje gimus vaikams K. Costneris kuriam laikui buvo pasitraukęs iš kino ekranų. „Noriu, kad vaikai iš manęs sužinotų apie paslaptis, grožį, išdavystę ir kitus gyvenimo dalykus. Nenoriu, kad apie tai jie sužinotų iš ko nors kito“, – tuo metu „Telegraph.co.uk“ sakė jis.

Kino pasaulyje praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje debiutavęs K. Costneris pripažinimo sulaukė 1987 m., kai filme „Neliečiamieji“ suvaidino federalinį agentą Eliotą Nesso. 1990 m. pasirodė filmas „Šokis su vilkais“, nominuotas net dvylikai „Oskarų“. Septynis iš jų filmas laimėjo, o du atiteko K. Costneriui, kuris filme ne tik vaidino, bet jį režisavo ir prodiusavo.

Dar vienas žinomesnių K. Costnerio darbų – vaidmuo 1992 m. pasirodžiusiame filme „Asmens sargybinis“, kuriame aktorius vaidino kartu su Whitney Houston. Vėlesni jo vaidmenys filmuose „Robinas Hudas – vagių karalius“, „JFK“, „Tobulas pasaulis“, taip pat buvo sėkmingi ir pripažinti kritikų bei žiūrovų.

Tiesa, K. Costnerio režisuotas „Laiškanešys“ buvo įvertintas kaip labai nesėkmingas kūrinys, pelnęs net penkias „Auksines avietes“, kurios dalijamos už prasčiausius pasiekimus kino pasaulyje.

Vis dėlto K. Costnerio indėlis kino pasaulyje nenuginčijamai reikšmingas. Tai įrodo ir jo pelnyti apdovanojimai – du „Oskarai“, trys „Auksiniai gaubliai“, „Emmy“ apdovanojimas ir net kelios BAFTA nominacijos.

K. Costneris gali pasigirti pasiekimais ne tik kine, bet ir scenoje. Paragintas žmonos Christine, aktorius subūrė kantri muzikos grupę „Kevin Costner and Modern West“, su kuria 2007 m. leidosi į pasaulinį turą. Jo metu grupė aplankė net tokius miestus kaip Stambulas ir Roma.

Grupė išleido keturis albumus, o 2017 m. daina „Love Shine“ tapo singlu.

Parengta pagal „telegraph.co.uk“ ir „People“.

Taip pat skaitykite