Naujienų srautas

Veidai2020.01.17 21:25

10 Jimo Carrey`io kaukių: nuo gyvūnų detektyvo iki Kalėdas vogusio Grinčo

LRT.lt 2020.01.17 21:25

Sausio 17 d. 58-ąjį gimtadienį mininčio aktoriaus Jimo Carrey`io karjeros istorijoje – kone pusšimtis vaidmenų skirtinguose filmuose ir net kelios dešimtys įvairiausių apdovanojimų. Nors geriausiai atpažįstamas iš vaidmenų komedijose, J. Carrey`is ne kartą vaidino ir kitų žanrų filmuose. Kviečiame prisiminti dešimt įsimintiniausių J. Carrey`io sukurtų vaidmenų.

1. „Eisas Ventura: naminių gyvūnėlių detektyvas“, 1994 m. ir „Eisas Ventura: kai gamta šaukia“, 1995 m.

Gyvūnų detektyvą Eisą Venturą pirmoje filmo dalyje suvaidinęs J. Carrey už vaidmenį MTV kino ir televizijos apdovanojimuose buvo nominuotas geriausiu komiku, o už vaidmenį antroje Eiso Venturos nuotykių dalyje pelnė net du apdovanojimus – buvo išrinktas geriausiu aktoriumi ir geriausiu komiku.

2. „Kaukė“, 1994 m.

Filmas, kuriame J. Carrey suvaidino į charizmatiškąją Kaukę pavirtusį vyriškį Stanley Ipkiss, buvo nominuotas „Oskarui“.

3. „Bukas ir bukesnis“, 1994 m.

Gero būdo, tačiau kvailoką limuzino vairuotoją Loidą suvaidinęs J. Carrey 1995 m. MTV kino ir televizijos apdovanojimuose pelnė net du įvertinimus – buvo išrinktas geriausiu metų komiku ir pelnė apdovanojimą už geriausią bučinį su Lauren Holly.

4. „Melagi, melagi“, 1997 m.

Už vaidmenį šiame filme J. Carrey pelnė dar vieną apdovanojimą ir MTV kino ir televizijos apdovanojimuose buvo išrinktas geriausiu komiku.

5. „Trumeno šou“, 1998 m.

Tai, kas rodoma šiame filme, prieš daugiau nei dvidešimtmetį atrodė tarsi pramanas, tačiau netrukus pranašystės išsipildė. Šio filmo scenarijus buvo perrašinėjamas net 30 kartų, o pagrindinį vaidmenį jame atlikęs J. Carrey MTV kino ir televizijos apdovanojimuose 1999 m. pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą, geriausiu aktoriumi buvo išrinktas ir „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose.

6. „Žmogus mėnulyje“, 1999 m.

Po metų suvaidinęs nesėkmingą performerį Andy Kaufman, J. Carrey už šį vaidmenį pelnė antrąjį savo karjero „Auksinį gaublį“.

7. „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“, 2000 m.

Nors pradžioje paniurėlio Grinčo vaidmenį buvo svarstoma atiduoti Eddie Murphy`iui arba Jackui Nicholson, kino kūrėjų širdis vis dėlto pavergė J. Carrey. Charizmatiškasis aktorius prisidėjo ir prie scenarijaus keitimo – kai kurias Grinčo ištartas frazes filmavimų metu netikėtai sugalvojo jis pats.

8. „Briusas Visagalis“, 2003 m.

Briusą Visagalį suvaidinęs J. Carrey už ši vaidmenį MTV kino ir televizijos apdovanojimuose buvo nominuotas geriausiu komiku, o jųdviejų bučinys su Jennifer Aniston tik per plauką netapo geriausiu metų bučiniu.

9. „Jausmų galia“ (angl. „Eternal Sunshine of the Spotless Mind“), 2004 m.

Už vaidmenį gerai kritikų ir žiūrovų įvertintame filme J. Carrey 2005 m. buvo nominuotas „Auksiniam gaubliui“ kaip geriausias komedijos/miuziklo žanro filmo aktorius, o BAFTA apdovanojimuose buvo nominuotas geriausiu pagrindinį vaidmenį atlikusiu aktoriumi.

10. „Pono Poperio pingvinai“, 2011 m.

Šiame nuotaikingame visai šeimai skirtame filme J. Carrey įkūnijo poną Poperį, kuris priglaudė ir šaldytuve apgyvendino iš Antarktidos atgabentus pingvinus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi