Veidai

2020.01.16 21:02

„Eurovizijoje“ dalyvaujanti Australija ir sugraudinusios dainos: kas labiausiai stebina pretendentus į didžiąją sceną?

Viktorija Lideikytė, Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.01.16 21:02

Trečiadienį LRT didžiojoje studijoje rinkosi naujas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių dvyliktukas. Besiruošdami žengti į sceną, jie prisiminė dainų konkurso pasirodymus ir netikėtumus, palietusius jų širdis. Nors įspūdį dalyviams paliko skirtingos „Eurovizijos“ akimirkos, visi vieningai sutaria, jog svarbiausia – jausmas, kuris sukirba išgirdus dainą.

Rūta Žibaitytė, prisistatanti Rūtos Loop sceniniu vardu, nė nemirktelėjusi patikina, kad didžiausią įspūdį jai palikęs „Eurovizijos“ pasirodymas – 2015 m. belgo Loïc Nottet atlikta daina „Rhythm Inside“.

„Šis pasirodymas buvo juodai baltas. Jis mane pakerėjo kažkokia galia, kitoniškumu“, – portalui LRT.lt sako Rūta Loop ir džiaugiasi turėjusi galimybę įsiamžinti su savo favoritu. Anot atlikėjos, „Eurovizijai“ reikia ne spalvų, o neįprastų sprendimų ir kitoniškumo pojūčio.

Algimantas Minalga-Soliaris vardija net kelias jam įsiminusias „Eurovizijos“ akimirkas. „Prieš daug metų man labai patiko Ruslanos pasirodymas, o vėliau sužavėjo Loreen daina „Euphoria“. Šie du pasirodymai buvo su charakteriu, – kalba Soliaris. – Manau, kad labiausiai politinis ir daugiausia kalbų sukėlęs buvo ir ukrainietės Jamalos pasirodymas.“

Atlikėjas kartu su jo pasirodyme šokančiu šokėju juokauja, kad jiems keista, jog „Eurovizijoje“ dalyvauja Australija. „Tuoj prie konkurso prisijungs ir Kinija“, – šmaikštauja Soliaris.

Kristina Jurevičiūtė-Kristina Jure tarp labiausiai patikusių atlikėjų mini Salvadorą Sobralį. „Man patiko jo paprastumas ir, aišku, daina. Labai patiko ir tai, kad kūrinys buvo atliktas portugalų kalba“, – sako Kristina Jure.

Alen Chicco pasakoja, kad per visą „Eurovizijos“ istoriją labiausiai jam įstrigo du pasirodymai – Loreen „Euphoria“ ir Loïc Nottet „Rhythm Inside“.

„Lorreen daina yra tokia, kuri galėtų laimėti kiekvienais metais. Čia lyg išgirdus „Titaniko“ dainą – tiesiog žinai, kad tai yra klasika, kuri sukelia kažkokius jausmus. Na, o kalbant apie Loïc Nottet, man patiko pasirodymo stilius, dainos pateikimas ir jos išpildymas, kuris buvo kitoks nei „Eurovizijos“ standartai“, – sako Alen Chicco.

Indraya atvirauja, kad jos atmintin įsirėžė pasirodymai, sulaužę įsišaknijusius stereotipus ir siuntę žinutę apie tikrą meilę. „Man regis, kai laimėjo Izraelio atstovė Netta, buvo sulaužytas stereotipas, kad jei moteris nori laimėti „Euroviziją“, ji turi būti tobulų formų ir dainą atlikti tobulai, kaip Beyonce. Šis išsilaisvinimas man buvo labai žavus“, – kalba Indraya.

Jai įsiminė ir Ievos Zasimauskaitės pasirodymas, bylojęs apie tikrą meilę. „Meilė – neužmušamas dalykas. Gali išrasti nerealiausią dalyką pasaulyje, tačiau priversti kitą žmogų tave mylėti ir būti mylimam... čia yra tokia chemija, tokia alchemija, kad nieko nesuvaidinsi ir neišrasi. Ievos pasirodymas ir jos žinutė man buvo labai artima ir asmeniška“, – sako Indraya.

Turbūt nenuostabu, kad roko bendruomenei priklausančiam Germanui Skoriui labiausiai įsiminė „Lordi“ pasirodymas. Vis dėlto atlikėją labiausiai sužavėjo ne pati daina, o jos idėja. „Visa esmė yra ta, kad šis pasirodymas buvo tiesiog kitoks. Nors yra paplitęs kažkoks mąstymas, kad „Eurovizija“ privalo būti vienokia, pasirodo, ji gali būti visiškai kitokia, tik tam reikia ryžto ir idėjos“, – kalba G. Skoris.

Jam patiko ir Švedijai atstovavusio Måns Zelmerlöw daina „Heroes“. „Pamenu, kitais metais ant „Eurovizijos“ scenos buvo bandančių padaryti kažką panašaus į jo pasirodymą. Vadinasi, pasirodymas buvo toks, kurį norėjosi pakartoti“, – kalba G. Skoris.

Operos solistė Viktorija Miškūnaitė labiausiai sirgo už lietuvių „LT United“ pasirodymą. „Man buvo toks pasididžiavimas, nes jie iš tiesų buvo united (liet. vieningi – LRT.lt). Į sceną išėjo vienas už kitą geresni grandai, ir nors, kaip visada, buvo prieštaringų nuomonių, aš net neabejojau, kad jie pateks į dešimtuką“, – pasakoja V. Miškūnaitė.

Iš kitų šalių pasirodymų jai labiausiai patiko Loreen „Euphoria“, po kurio V. Miškūnaitė, kaip pati sako, dar ilgai šoko ir dainavo euforijoje. „Manau, kad į „Euroviziją“ nereikėtų įpinti politinių niuansų, kadangi provokacijų pasaulyje ir taip užtenka. „Eurovizija“ – tokia graži šventė, ji kaip tik turėtų būti labiau taiki nei provokuojanti“, – kalba nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė.

Atlikėjas Rimvydas Matukynas-Antturi sako, kad ryškiausi prisiminimai iš „Eurovizijos“ jam liko dar iš vaikystės. „Pavyzdžiui, buvo viena Islandijos daina „Is It True“, kurią atliko Yohanna. Iš dabartinės mano perspektyvos, ši daina – nelabai gera, tačiau man, kaip vaikui, pasirodymas buvo gražus, net verkiau“, – pasakoja Antturi.

„Man atrodo, kad šiuo metu visi nori nuo kitų ir nuo savęs išsilaisvinti, kad galėtų gyventi su meile ir vieni dėl kitų. „Eurovizija“ ir muzika apie tai ir yra – apie meilę, žmones, draugus. Apie viską“, – sako Antturi.

Pasak Aistės Motiejūnaitės-Abrokenleg, muzika veikia labai paprastai: ji arba sujaudina, arbe ne.

„Mane sujaudino praėjusių metų Nyderlandų pasirodymas, tapęs konkurso nugalėtoju. Man įsiminė tas tikrumo jausmas. Iš dalies po šio pasirodymo pati nusprendžiau dalyvauti „Eurovizijoje“, nes pamačiau, kad konkursui nereikia jokių akibrokštų – laimėtoju gali tapti ir autorinę dainą atlikęs dainininkas“, – sako Abrokenleg.

Paklausti apie įsimintiniausias „Eurovizijos“ akimirkas, vietoje nenustygstantys grupės „Twosome“ nariai nesikuklina. „Mums labiausiai patiko mūsų užpraėjusių metų daina „Hello“. Po jos visur pradėjo dominuoti flamingas – bankų, telefonų, komunikacijų reklamose“, – šmaikštavo vyrukai.

„Na, praėjusių metų mūsų pasirodymas irgi buvo neblogas, o šių metų įeis į istoriją“, – užtikrintai kalbėjo jie.

Jiems įspūdį paliko ir 2017 m. Juodkalnijos pasirodymas. „Dar niekada tiek nesijuokėme, kiek žiūrėdami į tą vyruką. Visiems reikėtų pasimokyti taip nuoširdžiai tikėti tuo, ką darai“, – kalba „Twosome“ nariai.

Apie įsimintiniausią „Eurovizijos“ pasirodymą paklausta Monika Pundziūtė-Monique nedvejodama atsako, kad šis klausimas jai – labai lengvas.

„Dėl šio žmogaus net nesuprasdama, apie ką, ėmiau dainuoti italų kalba. Tai – Mahmood ir jo daina „Soldi“. Man labai patiko pasirodymo minimalizmas, pati daina ir jos žinutė, kuri buvo labai stipri, galbūt iš dalies artima ir man pačiai. Dabar moku visų jo dainų žodžius, juos išsiverčiau, žinau, apie ką jis dainuoja ir su juo dainuoju kartu, tarsi mokėdama itališkai“, – kalba Monique.

Iš „Eurovizijoje“ dalyvavusių lietuvių jai labiausiai patiko ant scenos suktuką atlikęs Donatas Montvydas ir Ievos Zasimauskaitės daina „When We`re Old“.„Gal dėl to, kad per šią dainą visada verkiu. Ievai ji labai tiko, ji ją nuostabiai atliko“, – sako Monique.

Voldemars Petersons sako, kad jam labiausiai įsiminė prieš keletą metų „Euroviziją“ laimėjusi ukrainietė Jamala. „Manau, tikrai daug ką palietė ir jos daina, ir visas politinis reikalas. Visgi labai aktuali tema“, – sako V. Petersons.

Jį stebina ir „Eurovizijoje“ dalyvaujanti Australija. „Man tai kažkiek netikėta“, – prisipažįsta V. Petersons.

Antrąją nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą stebėkite šį šeštadienį, sausio 11 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Jos metu paaiškės, kas tapo komisijos ir žiūrovų favoritais, o kam teks bandyti iš naujo kitais metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt