Veidai

2020.01.20 08:01

15 neužmirštamų Audrey Hepburn minčių – apie moters grožį, žmogaus gerumą ir Paryžių

LRT.lt2020.01.20 08:01

Aktorės Audrey Hepburn nebėra jau beveik tris dešimtmečius, tačiau smulkutė aktorė iš filmo „Pusryčiai pas Tifani“ ilgam įsirašė į kino istoriją. Ikoniški jos įvaizdžiai ir ryškūs personažai neužmiršti iki šiol. Neužmirštos ir kai kurios aktorės mintys apie žmones, meilę ir gyvenimą.

A. Hepburn tituluojama viena ryškiausių Holivudo stiliaus ikonų. Ji gimė Belgijoje ir savo vaikystę praleido keliaudama dėl tėvų darbo, jos tėvas buvo bankininkas. Kai A. Hepburn sukako penkeri, ji buvo išsiųsta į mergaičių internatą Anglijoje. Netrukus tėvas paliko šeimą, o ji su mama ir dar dviem broliais apsigyveno Nyderlanduose.

Nacių okupacijos metais teko patirti nemažai sunkumų ir nepriteklių, o gyvenimas ėmė šviesėti karui pasibaigus, kai ji su šeima apsigyveno Amsterdame. Nuo vaikystės lankiusi baletą Audrey pradėjo siekti šokėjos ir modelio karjeros, tačiau negalėjo atsisakyti troškimo tapti aktore.

Būdama dvidešimties ji gavo pirmuosius smulkius vaidmenis kine, kur ir prasidėjo jos karjera. A. Hepburn yra pelniusi „Oskarą“, „Auksinį gaublį“ ir kitus prestižinius apdovanojimus. Paskutinį savo vaidmenį aktorė suvaidino 1989-asiais, o paskutinius savo gyvenimo metus skyrė UNICEF veiklai, keliavo į Somalį lankyti badaujančių vaikų.

Netrukus ji sužinojo serganti vėžiu, o 1993-ųjų sausio 20-ąją aktorė mirė savo namuose Šveicarijoje.

Aktorės mintys apie gyvenimą, meilę ir stebuklus.

– Norėdamas turėti gražias akis, ieškok tik gero kituose, norėdamas gražių lūpų, sakyk tik gražius žodžius, norėdamas gražios laikysenos, eik su mintimi, kad nesi vienas.

Žmonės, netikintys stebuklais, nėra realistai.

– Atleisk greitai, bučiuokis lėtai, mylėk stipriai, juokis nevaldomai ir niekada nesigailėk to, kas privertė tave šypsotis.

– Elegancija – vienintelis grožis, kuris niekada neišblėsta.

– Aš tikiu, kad juokas geriausiai degina kalorijas. Ir tikiu, kad laimingos merginos yra pačios gražiausios.

– Apie žmogų gali daugiau sužinoti iš to, ką jis kalba apie kitus, o ne iš to, ką apie jį sako kiti.

– Makiažas padeda paversti tave gražia, bet tik iš išorės. Jis nepadės, jei viduje esi bjauri. Nebent tu gali valgyti kosmetiką.

– Man patinka žmonės, kurie moka mane prajuokinti. Tai turbūt svarbiausia žmoguje – aš tikiu, kad juokas gali padėti nuo daugybės ligų.

Žmogus turi dvi rankas – vieną tam, kad padėtų kitiems, antrą tam, kad padėtų sau.

– Meilė – geriausia investicija, kuo daugiau duosi, tuo daugiau grąžos gausi.

– Didžiausia pergalė – gebėjimas gyventi su savimi ir priimti visus savo trūkumus. Aš nesu tokia, kokia norėčiau būti, bet aš nusprendžiau, kad nesu jau tokia bloga.

– Vienintelis dalykas, kurio turėtume nepaleisti – vieni kitų.

– Ne daiktai, o žmonės turėtų būti atnaujinami, atgaivinti, atgauti ar išpirkti. Niekada nė vieno neišmesk.

– Tikiu, kad kiekvieną dieną nutinka bent viena išskirtinė akimirka.

– Paryžius – visuomet puiki idėja. (Šią frazę ištarė viena iš A. Hepburn įkūnytų herojų, tačiau citata neretai priskiriama pačiai aktorei).