Veidai

2020.01.15 11:52

Prieš beveik pusę amžiaus karūnuota Danijos valdovė garsėja ir kaip menininkė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.15 11:52

Prieš 48-erius metus Danijos karaliene karūnuota princesė Margarita II. Šalia karalienės pareigų monarchė garsėja ir kaip menininkė. Ji yra iliustravusi knygą „Žiedų valdovas“.

1972-aisiais Danijoje karūnuota princesė Margarita II. Sostas princesei atiteko po jos tėvo karaliaus Frederiko IX mirties. Princesei tuomet buvo 31 – eri.

Prieš 48-erius metus karūnuota Danijos karalienė niekada neatsisakė savo meninių pomėgių

Kai ji gimė, sostą galėjo paveldėti tik vyriškos lyties įpėdiniai, tačiau 1953-aisiais ši tvarka pakeista. Margarita, pirmagimė iš trijų dukrų karališkoje šeimoje, tapo pirmąja moterimi, perėmusia seniausios Europoje monarchijos vairą.

Jos didenybė gimė Kopenhagoje, mokėsi archeologijos Kembridže. 1967-aisiais metais ji ištekėjo už iš Prancūzijos kilusio princo Henriko, juodu susilaukė dviejų sūnų. Eidama karalienės pareigas monarchė neatsisakė ir savo mėgstamos meno veiklos – ji kūrė kostiumus ir dekoracijas daugybei spektaklių ir televizijos serialų. Iliustravo daug knygų, tarp jų ir – „Žiedų valdovas“. Karalienė visuomet gynė savo teisę viršyti oficialias karališkąsias pareigas ir pareiškė liksianti soste tol, kol nukrisianti.

Išsamiau – reportaže:

Prieš 48-erius metus karūnuota Danijos karalienė niekada neatsisakė savo meninių pomėgių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.