Naujienų srautas

Veidai2020.01.14 17:51

Į „Oskarus“ pretenduoja filmas, prie kurio kūrimo prisidėjo Barackas ir Michelle Obamos

LRT.lt 2020.01.14 17:51

Vos dienos šviesą išvydęs pirmasis prodiusuotas kūrinys iškart nominuotas „Oskarui“ – tokia sėkmė nusišypsojo buvusiam Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Barackui Obamai ir jo žmonai Michellei. Jųdviejų kompanijos „Higher Ground Production“ prodiusuotas filmas „American Factory“ pretenduoja tapti geriausiu dokumentiniu filmu, praneša CNN.

B. ir M. Obamų kompanijos „Higher Ground Production“ prodiusuotas filmas „American Factory“ pasakoja istoriją apie kultūrų skirtumus ir sankirtą vienoje Ohajo valstijoje esančioje gamykloje. Paskelbus „Oskarų“ nominacijas, tarp nominantų nuskambėjo ir „American Factory“ pavadinimas, – filmas nominuotas geriausių dokumentinių filmų kategorijoje.

Šia žinia instagrame pasidžiaugė ir pats B. Obama. „Šiandien buvo paskelbtos „Oskarų“ nominacijos ir aš džiaugiuosi matydamas, kad „American Factory“ pretenduoja tapti geriausiu dokumentiniu filmu. Man šis filmas patinka dėl to, jog jame subtiliai ir atvirai vaizduojama, kaip besikeičianti pasaulinė ekonomika atsispindi tikruose gyvenimuose.

Jis leidžia pažvelgti į žmones tokius, kokie jie yra iš tiesų, o tokių istorijų dažnai netenka matyti. Būtent to mes su Michelle ir tikimės pasiekti su „Higher Ground“. Ačiū nuostabiems filmo kūrėjams Juliai Reichert ir Stevenui Bognarui bei visai komandai“, – po nuotrauka su „American Factory“ kūrėjais rašė B. Obama.

Jam paantrino ir M. Obama, savo socialiniame tinkle taip pat pasidžiaugusi įvertinimu: „Tai, ką Julia ir Steve`as vaizduoja šiame filme, kartais yra skausminga, kartais jaudina, tačiau visada yra gerai apgalvota ir tikra. Ši istorija būtent tokia, kokią mes su Baracku ir norėjome įgyvendinti su „Higher Ground productions“, – rešė buvusi JAV pirmoji ponia.

Filmą „American Factory“ galima išvysti „Netflix“ platformoje. Kartu su juo pelnyti „Oskarą“ geriausio dokumentinio filmo kategorijoje varžosi filmai „Urvas“ (angl. „The Cave“), „The Edge of Democracy“, „For Sama“ ir „Honeyland“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi