Naujienų srautas

Veidai2020.01.14 09:47

Agnė Kuzmickaitė tapo pirmąja lietuvių dizainere, savo kūrybą pristatančia Londono mados savaitėje

LRT.lt 2020.01.14 09:47

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė pasidžiaugė, kad jau vasario mėnesį dalyvaus pagrindinėje Londono mados savaitės programoje. Tai pirmas kartas, kai mūsų šalies kūrėja savo kūrybą pristato viename svarbiausių mados renginių.

Agnė Kuzmickaitė savo socialiniuose tinkluose rašė: „Tai oficialu! Mano kolekcija – ant Londono mados savaitės podiumo!“

Londono, Milano, Niujorko ir Paryžiaus mados savaitės yra laikomos svarbiausiais metų mados renginiais. Šių metų vasario 14–18 d. Londone vyksiančioje mados šventėje savo kūrinius pristatys „Burberry“, „Tommy Hilfiger“, Victoria Bekhem ir kt. Tarp jų – lietuvių dizainerė A. Kuzmickaitė, kurios drugeliais margintu drabužių deriniu puošėsi ir atlikėja Rita Ora.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, Agnė įsitikinusi, jog prie šio svarbaus įvertinimo prisidėjo ir tai, jog rudenį savo koncertinio turo metu dizainerės vizitine kortele tapusiais drugeliais marginta glaustinuke, derančia kepure ir to paties rašto įspūdingais batais virš kelių pasipuošė visame pasaulyje populiari dainininkė, hitų „Let me love you“ bei „Anywhere“ atlikėja Rita Ora: „Neabejoju, jog tai turėjo įtakos.

Į oficialią mados savaitės programą patekti nėra taip paprasta. Ten vyksta atranka, o vienas iš kriterijų yra ir faktas, kokie žinomi žmonės dėvi tavo drabužius, kokiuose žurnaluose yra publikacijos su tavo rūbais, todėl manau, kad Rita Ora prie to prisidėjo.“

Kaip skelbiama oficialiame Londono mados savaitės tinklalapyje, savo kolekciją mūsų dizainerė pristatys per įsimylėjėlių dieną – vasario 14-ąją. Ji pirmoji ne tik iš lietuvių, bet ir iš visų Baltijos šalių dizainerių, kuriai suteikta garbė pasirodyti pagrindinėje Londono mados savaitės programoje.

„Kaip kiekvienas sportininkas svajoja žaisti aukščiausioje lygoje, taip ir aš labai ilgai svajojau kada nors pristatyti savo kūrybą Londono mados savaitės pagrindinėje programoje kartu su garsiausių pasaulio drabužių dizainerių bendruomene.

Profesine prasme man tai išties svarbu – galimybė dalyvauti pagrindinėje mados savaitės programoje yra savotiškas įvertinimas bei įrodymas, kad mano darbus vertina ir jie atitinka pasaulinį lygį. Žinoma, dalyvavimas būtent Londono mados savaitės oficialioje programoje svarbus dar ir tuo, kad tai anglakalbis miestas, dizaineriai turi šansą gauti ne tik Didžiosios Britanijos, bet ir visos angliškai kalbančios mados žiniasklaidos dėmesį“, – atvirauja A.Kuzmickaitė.

Pristatyti savo kolekcijas „Didžiojo ketverto“ mados savaičių programose svajoja kiekvienas dizaineris, tačiau patekti tarp išrinktųjų nėra lengva. „London fashion week“ dalyvių kolekcijas vertina britų taryba ir joms keliami ypač griežti reikalavimai – nuo kūrybos publikacijų tarptautiniuose leidiniuose iki svarbių mados industrijos žmonių rekomendacijų.

Agnė pasakoja, kad naujos kolekcijos pristatymas visuomet yra didžiulė šventė, vainikuojanti visų metų darbą. Kartu tai ir išėjimas iš komforto zonos, kuris provokuoja sukurti bei pristatyti kažką naujo. Na, o kuomet renginys aukščiausio lygio, atsakomybė ypač didelė.

„Man svarbus prekės ženklo ir savo koncepcijos populiarinimas, o Londonas yra miestas, kuris kvėpuoja būtent tokiu oru. Lietuvoje kartais išgirstu komentarų, kad mano drugelis yra pabodęs, o užsienyje, priešingai – žavimasi jo transformacijomis. Sukurti konceptą, kuris turi gausybę panaudojimo galimybių gali tikrai ne bet kas, tad nuosekliai ir kryptingai dirbu šia linkme“, – pasakoja kūrėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi