Naujienų srautas

Veidai2020.01.12 09:34

Vidurdienį iš lovos išlipantis Andrius Mamontovas: joje įvyksta patys svarbiausi mūsų gyvenimo įvykiai

Nors dažniausiai rytais mėgaujasi tyla, kartais atlikėjas Andrius Mamontovas nubunda susapnavęs dainos melodiją. Tuomet, kad nepamirštų, skuba ją paniūniuoti ir įrašyti. Toks tas muzikanto gyvenimas, sako A. Mamontovas, – eiti miegoti paryčiais, o iš lovos išlipti vidurdienį. „Kiekvieno žmogaus gyvenime lova yra pati svarbiausia vieta“, – įsitikinęs atlikėjas, kartais joje prasivartantis ir kone valandą.

Daugelio muzikantų gyvenimas verda naktį, todėl iš lovos pavyksta išlipti tik vidurdienį, sako A. Mamontovas. „Einu miegoti 3–4 valandą ryto, o keliuosi apie 12 valandą. Tenka vėlai grįžti iš koncertų, kartais liekame nakvoti viešbutyje. Kadangi visada tenka eiti miegoti vėliau, per daugeli metų prie to įpratau. Kartais bandau tai pakeisti. Pavyzdžiui, nuskridęs į kitą pasaulio pusę, kai persisuka laikas, kurį laiką einu miegoti lyg ir laiku, tačiau greitai sugrįžtu prie įpročių“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ pasakoja atlikėjas.

Pramerkęs akis, A. Mamontovas sako pasižiūrintis į šviesą lange, tuomet dirstelėjantis į laikrodį, paskaitantis naujienas ir tik tada besikeliantis iš lovos. Kartais joje jis prasivarto kone valandą. „Kiekvieno žmogaus gyvenime lova yra pati svarbiausia vieta. Joje įvyksta patys svarbiausiai mūsų gyvenimo įvykiai“, – sako atlikėjas.

A. Mamontovas juokauja, kad 1 val. dienos valgo pusryčius, o 18 val. vakaro – pietus. „Atsikėlęs einu pasigaminti valgyti, pasižiūriu kokią nors laidą ar žinias, o tada galvoju, ką galiu suspėti nuveikti, kol nesibaigė diena“, – pasakoja A. Mamontovas.

Nors jo diena tęsiasi ganėtinai trumpai, atlikėjas pasakoja, kad naktį vyksta kūrybinis darbas. „Naktį įrašinėju dainas, ką nors skaitau. Aš neturiu konkretaus darbo laiko, kad turėčiau keltis ar grįžčiau kokiu nors tokiu pat metu. Tačiau mano veikla nuolat vyksta mano galvoje. Kartais net nelabai svarbu, ką veikiu išoriškai. Mano galvoje susijunginėja laidai, įsijunginėja muzikos instrumentai ir gimsta muzika, – šypsosi atlikėjas. – Yra buvę, kad atsibudau susapnavęs melodiją. Tada stengiausi ją paniūniuoti ir užfiksuoti diktofone.“

Vis dėlto dažniausiai atlikėjas savo rytais sako mėgstantis mėgautis tyla. „Diena į mane įsilieja po truputį, tad muziką ar radiją įsijungiu vėliau, jau kai kur nors važiuoju“, – pasakoja A. Mamontovas.

Kasdieną jis pradeda pabučiuodamas savo žmoną, – sako, kad diena būtų gera, kiekvienas turi pasisemti gerų emocijų. „Galbūt nebūtina iškart atsidaryti portalų komentarų skilčių, kuriose pilna blogų žodžių, o dieną pradėti nuo gražių dalykų ir minčių arba tiesiog pagalvoti, koks jūsų planas. Kai pagalvoji, ką nori nuveikti, greičiau išsibudini ir visai dienai turi temą“, – sako atlikėjas.

Visas pokalbis – laidos įraše


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi